Урок Тема. Діалог. Читання діалогічних текстів. Робота з дитячою книгою ( українська народна казка “Рукавичка”)

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема. Діалог. Читання діалогічних текстів. Робота з дитячою книгою ( українська народна казка "Рукавичка")

Мета. Закріплювати вміння читати віршовані твори в яких є діалог, вчити правильно передавати в них інтонацію, вміння читати текст в якому є діалог, розвивати мовлення, увагу , вміння працювати в групі, парі, прививати бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Виставка дитячих книг, Червона книга України, підручник "Післябукварик", формуляри читача, малюнок жайворонка, відомості про жайворонка,запис співу жайворонка,таблиця складів, загадки про весну і підсніжник, малюнки весни ,підсніжника, лантуха, маски тварин для інсценізації казки.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

2. Читання складів за табличкою №1.

а) гра "Чи уважний ти читач? "

На окремих листках надруковані склади і слова:

ко зи

кіт зуб

кома зима

3. Повторення вивченого матеріалу на попередньому уроці.

а)Ігровий момент. Показ комп'ютерної мишки, а разом з нею - іграшки мишки. Сьогодні до нас разом з комп'ютерною мишкою на урок завітала іграшкова мишка. Вона буде разом з нами працювати протягом уроку. Слово мишка має 2 значення: тварина і прилад який допомагає працювати з комп'ютером.

б)- Пригадайте , діти , які ви ще знаєте багатозначні слова. (Відповіді дітей).

4. Фізкультхвилинка для очей.

5. Оголошення теми уроку. Сьогодні будемо читати твори у яких є діалог.

- Про кого або про що ми будемо сьогодні читати на уроці, ми дізнаємось відгадавши загадку:

Тане сніжок,

Квітне лужок,

День прибуває,

Коли це буває. (Весною)

Показ малюнка весни.

6. Робота над віршем Катерини Перелісної "Весна"( с.24)

- Про цю пору року ми читаємо вірш Катерини Перелісної "Весна" (с.24)

а) читання вірша вчителем

б) відповіді на запитання за підручником

в) словникова робота. На дошці - пояснення слова. Жайворон (жайворонок) - польова співуча пташка.

г) вірш про жайворонка (читає вчитель)

Пташка ця маленька,

Лагідна сіренька.

В небесах співає,

Сонце зустрічає.

д) на урок довідкове бюро підготувало хвилинку - цікавинку про цього птаха.

1 учень. Жайворонок зимує в Африці або Індії. В Україну повертається на початку березня. Живе в полі. Гніздиться на землі. Живиться комахами, зерном, насінням бур'янів, гусеницями. П'є росу з листя трави. ( Вчитель прикріплює малюнок жайворонка)

2 учень. Розміром з горобця. Довжина тіла 18 см. Він часто купається в піску або пилу, щоб очистити пір'я. ( Вчитель прикріплює смужку завдовжки 18 см )

3 учень. Його пісня звинить від 3 до 5 хвилин. В природі він живе від 5 до 6 років, а в неволі до 12 років.

е) Слухання співу жайворона ( запис)

є) - Діти, що таке діалог? (Відповіді дітей).

ж) Робота в групах.

Гра "Склади нове слово з букв слова "жайворонок"

з) Робота в парах.

Гра " Скажи товаришу комплімент"

7. Фізкультхвилинка

Вітер віє нам в лице,

Захиталось деревце.

Вітерець все тихше, тихше,

Деревце все вище, вище.

8. Робота над текстом Бориса Вовка " Підсніжник" (с.27)

- Сьогодні ми працюємо над оповіданням в якому є діалог. А про що це оповідання ви дізнаєтесь відгадавши загадку.

а) Із зеленої сорочки,

Що зіткав весняний гай,

Білі дивляться дзвіночки.

Квітку як звуть - відгадай. (Підсніжник)

Показ малюнка підсніжника.

- Як ви гадаєте, чому цю квітку так називають ?

- Як називається предмет на якому ми вивчали дану рослинку? ( Природознавство). Що ви знаєте про цю рослину? (Відповіді дітей)

Бесіда про охорону підсніжників.

Цих рослин залишилося дуже мало, бо люди безжально їх знищують. На території України вони занесені в Червону книгу України.

Показ Червоної книги України, газети " Уманська зоря " (де є замітка про те, що людей які зривають ці квіти у великій кількості будуть оштрафовані.)

9. Робота над текстом.

а) читання тексту вчителем

б) вибіркове читання учнями

в) відповіді на запитання:

- Хто головні герої цього оповідання?

- Що сказав вовк скрегочучи зубами ?

- Звідки виліз ведмідь ?

- А чому зима злякалася підсніжника?

г) словникова робота. На дошці - пояснення значення слів.

Лантух - великий мішок з грубої тканини. Вчитель показує малюнок лантуха.

Світ за очі - дуже далеко.

д) читання тексту в особах

10. Робота з дитячою книжкою.( українська народна казка "Рукавичка")

а) розігрування діалогу " В бібліотеці"

Учениця: - Добрий день.

Бібліотекар: - Добрий день.

Учениця: - Я, учениця 1 класу, хочу взяти книжку.

Бібліотекар: - Проходь, будь ласка, вибирай.

Дитина вибирає книжку на стелажі де влаштована виставка книг. Підходить до бібліотекаря.

Учениця: - Запишіть ,будь ласка, ось цю книжку.

Бібліотекар бере формуляр і робить в ньому запис, подає книжку учениці.

Бібліотекар : - Візьми, будь ласка.

Учениця : - Дякую. До побачення.

Бібліотекар:- До побачення. Приходи ще.

б) інсценізація казки "Рукавичка"

Діти одягають на голови маски звірят. Вчитель читає слова автора, діти розігрують діалог.

11. Підсумок уроку .

- Що нового дізнались на уроці ? Що сподобалось на уроці ? Яку назву має твір про весну?А яку - про птаха?

© 2010-2022