- Преподавателю
- Начальные классы
- Қысқа мерзімді жоспар Көктем сәні
Қысқа мерзімді жоспар Көктем сәні
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Кожагулова Н.Ж. |
Дата | 22.12.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Ақмола облысы
Қорғалжын ауданы
Арықты орта мектебінің
Бастауыш сынып мұғалімі
Қожағұлова Назгүл Жаңбыршықызы
Сабақтың тақырыбы | күні уақыты | сынып |
|
«Көктем сәні» Заттың сынын білдіретін сөздер
| 26.04.13 Сабақ ұзақтығы 45 минут | 1 «а» Оқушылар саны 13 | уақыт |
Тренинг өткізу: Сабақ басында оқушыларды «Өзін-өзі таныстыру» аты қай әріптен басталса сол әріпке бір жақсы қасиетін айтып өтеді.Ойыншықтар арқылы 3 топқа бөлінеді. (үй жануарлары, дала жануарлары, құстар) | 5 | ||
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сын есім туралы түсінік беру, сөйлем ішінен сын есімді табуға дағдыландыру, сын есімнің сұрақтарын меңгерту, сын есім туралы оқушылардың өздеріне ой қорытындысын жасату. Міндеттері:1) Оқушыларды өз ойын жинақтай алуын, еркін жеткізуін, белсенділігі мен іздемпаздығын дамыту, сабақта алған білімдерін, тиімді қолдана білуін дамыту. |
| ||
Ресурстар: | Оқулық 1 сынып ана тілі, интербелсенді тақта |
| |
4) Қызығушылығын ояту | Тренинг арқылы, сұрақ-жауап барысында, сөзжұмбақ шешу арқылы, ертегі сахналау барысында, флипчарт толтыру арқылы. |
| |
5) Мағынаны тану:
| Сөзжұмбақты шеше отыра жаңа тақырыпты ашу. Топ құру. тақырып бойынша топтарға флипчарт беріп, ережесін құру, сынып алдында қорғау.Топпен бағалау, кері байланыс. | 5 | |
6) Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
| |
1- тапсырма:бірдей тапсырма. Заттың сынын білдіретін сөздер.Сын есім ережесін құру | Топпен ережесін мысал келтіре отырып айтады. Пікір алмасады Қорғайды Толықтырады. Флипчартқа жазады. Бір топ жауаптарын бергенде келесі топтар қысқаша түрде өздерінің дәптерлеріне жазып отырады.
| 10 | |
2-тапсырма: Жаңа тақырыпты қорытындылау: Ертегіні сахналау.
| «Көктем сәні» ертегісін сахналайды.
| 10 | |
Жұпқа бөлу: | «Жер сілкінісі» ойыны арқылы | 5 | |
3- тапсырма:Әр жұп қарамен жазылған сөздерді дәптерлеріне көшіріп жазады. | Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойып, заттын атын білдіретін сөздермен көшіріп жазады.. | 5 | |
4- тапсырма:Жеке жұмыс.Дәптерлеріне жазу. | Затты берілген белгілері бойынша табу | 5 | |
7) Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс әрекеті |
| |
бақылайды | әр топ өз жұмысын қорғайды (таныстырады) |
| |
толықтырады | Сұрақ-жауапта, ойын аша алмағанда. |
| |
ынталандыру | Жауаптарын |
| |
талдау жасау | -3 топтың жауаптары жинақталған кезде. |
| |
8) бағалау, кері байланыс | Жұлдызша арқылы, шапалақ арқылы. |
| |
9) Қорытындылау. «Көктем» суретін салып келу. | Қайда, қашан қолданылады Жинақтауы Ұйымшылдығы Шығармашылығы Салыстыруы
|
|