- Преподавателю
- Начальные классы
- Конспект бінарного уроку з основ здоровя і фізкультури на тему Увага і память. Тренування уваги і памяті (3 клас)
Конспект бінарного уроку з основ здоровя і фізкультури на тему Увага і память. Тренування уваги і памяті (3 клас)
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Солодовникова Е.Н. |
Дата | 07.03.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Поделитесь с коллегами:
Методичний кабінет ЗОШ № 15
Увага і пам'ять. Тренування уваги і пам'яті.
Бінарний урок у 3 - В класі
(Основи здоров'я + фізична культура)
Підготували: Солодовникова О.М.,
спеціаліст вищої категорії,
старший учитель;
Сбітнєва Н.М., спеціаліст 1 категорії
м. Мелітополь, 2014 рік. Мета: - формувати поняття «увага» і «пам'ять»;
- встановити їх зв'язок із здоров'ям людини;
- розкрити залежність результатів навчання від здоров'я людини;
- ознайомити із системою вправ для тренування уваги і пам'яті;
- виховувати бажання старанно вчитися, піклуватися про своє здоров'я.
Хід уроку
- Організація класу. Психологічний настрой.
- Прижміть руки до грудей, послухайте, як б'ється ваше серце. А зараз уявіть, що у вас у грудях частинка ласкавого сонця, яскраве і тепле світло його розливається по всьому тілу, руках, ногах. Його стільки, що воно вже не вміщується в нас. Давайте відправимо один одному і нашим гостям трошечки світла і тепла свого серця (руки винести вперед, кисті рук вертикально)
- Закріплення вивченого.
- Вступна бесіда.
- Урок у нас сьогодні незвичайний - бінарний, тому що вести його будуть два вчителя.
- Чому навчають уроки фізкультури? Що ми на них розвиваємо?
- Чому вчать уроки курсу «Основи здоров'я»?
- Що спільного на цих уроках? (Вони вчать зберігати здоров'я, зміцнювати здоров'я)
- Що очікуєте від уроку?
- Ми відправляємося у подорож на гору Здоров'я. Якщо урок вам сподобається і здійсняться всі ваші очікування, то ви залишите свої сліди, коли будете підніматися на вершину гори. Якщо досягнете вершини, вас чекатиме сюрприз. Але шлях до гори нелегкий, вас очікують різні завдання.
- Перешикування в коло. Розминка. (Виконуючи вправи, учні відповідають на запитання.)
- Щоб м'язи були пружними, постава правильною, сон міцним - треба… (багато рухатися, займатися спортом).
- Щоб організм був загартованим, щічки рум'яними, волосся блискучими треба … (загартовуватися, гуляти на свіжому повітрі).
- Щоб маса тіла була достатньою, апетит добрим - треба … (раціонально і правильно харчуватися).
- Щоб сон був міцним, а настрій гарним - треба… (дотримуватись режиму дня).
- Щоб зуби були здоровими, волосся блискучим, вигляд охайним - необхідно … (дотримуватися особистої гігієни, дбати про чистоту житла і речей).
- Основна частина. (Учні сідають на лавки)
- Мотивація.
- Розкажіть, ким ви хочете стати?
- Але без школи, без головної професії - учень, школяр - ви ніколи не станете тим, ким мрієте бути.
- Чи всі учні вчаться однаково? Чому учні навчаються в школі по-різному? (Багато пропускають, мають різну пам'ять, увагу, часто хворіють)
- Оголошення теми.
- Сьогодні ви більше дізнаєтеся про вплив здоров'я на результати навчання, про взаємозв'язок уваги і пам'яті, познайомитися із вправами, які сприяють їх розвитку.
- Вивчення нового матеріалу.
- Увага - зосередження думки, слуху, зору на будь-якому об'єкті.
УвагаУвага буває мимовільна і довільна.
Довільна
Мимовільна
- Мимовільна увага виникає несподівано, незалежно від свідомості людини.
- Довільна увага - спрямоване зосередження особистості на предметах, явищах навколишньої дійсності.
- Дослідження ситуацій.
- Ситуація. Учні розглядають фізичну карту України. Які кольори є на карті України?
- Який це вид уваги? ( Довільна увага)
- Ситуація. Дівчата проходили повз афішу про художній фільм у 3Dформаті. Вдома на запитання бабусі про ціну квитка Катруся тільки покрутила головою, а Оксана вказала ціну квитка, початок сеансу та його тривалість.
- В кого з дівчаток має місце мимовільна увага? (Звичайно, в Оксанки)
3.3.Вправи на розвиток уваги. (Перешикування) Гра "Червоний, зелений, жовтий" Діти виконують біг повільним темпом, але за командою вчителя повинні виконувати вправу. Якщо це червоний - упор присів, якщо жовтий - зірочка, якщо зелений - поза дерева. Всі вправи виконуються на увагу та на спритність. (Після гри учні сідають на лавки) 3.4.Розгадування ребуса. ПА'ТЬ ( Пам'ять ) 3.5. Дослідження: «Пам'ять. Види пам'яті». Пам'ять - здатність зберігати і відтворювати у свідомості давнішні враження. Пам'ять - дуже важлива і цікава властивість людини. Завдяки їй люди багато чого досягли. У давні часи зберігали і передавали вогонь, що давав життя людям. Згодом опанували ремесла і передавали це мистецтво дітям й онукам, винайшли письмові знаки, за допомогою яких можна передати зміст речей, явищ, а також розповісти про події, що відбулися дуже давно. Пам'ять має три властивості: накопичення, збереження і відтворення фактів, відомостей, правил. Є люди з надзвичайною пам'яттю. Великий композитор Моцарт, коли йому було 14 років, почув у собі музичний твір. Прийшовши додому, він по пам'яті записав його. Коли через багато років перевірили, то виявилось, запис був зроблений дуже точно. Розрізняють деякі види пам'яті. Слухова - краще запам'ятовується матеріал, якщо почув його пояснення. Зорова - краще запам'ятовується матеріал, якщо прочитаєш його. Моторна - краще запам'ятовується матеріал, якщо записуєш його.
- Деякі учні запам'ятовують краще те, що прослухають, інші - те, що побачать, треті - те, що самі запишуть. Тому при виконанні домашніх завдань враховуйте особливості своєї пам'яті.
3.6. Перешикування по групах. Вправи на перевірку пам'яті. а) Діти за 1 хвилину повинні запам'ятати 10 слів - назви продуктів, які впливають на розвиток пам'яті. Під час естафети кожен повинен написати 1 слово з 10. Перевірка. б) Естафета - під час, якої гравці приносять по одному слову і складають з них речення - правила тренування пам'яті: - Необхідна умова запам'ятовування - розуміння матеріалу і зосередження уваги. - Необхідно завчати невеликі об'єми інформації, але щодня. - Одноманітне і машинальне повторювання шкідливе для запам'ятовування. - Діти, скористайтеся цими порадами під час виконання домашніх завдань.
- Заключна частина. Перешикування в коло.
- Виконуючи вправи учні відповідають на запитання вчителя.
- Що таке пам'ять?
- Які види пам'яті ви запам'ятали?
- Що таке увага?
- Які види уваги ви знаєте?
- Чи може учень розвивати свою пам'ять і увагу?
- Для чого це потрібно? (Щоб гарно навчатись, досягти успіху у житті)
V. Підсумок уроку. - Що розвивали сьогодні на уроці? - Чи достатньо бути здоровим тільки фізично, щоб бути успішними? (Треба розвивати фізичні дані, а також пам'ять, увагу, спостережливість.) - Щоб рости і гартуватись, І міцніти, як броня, Треба, друзі, піклуватися щодня. Здоров'я - це сила! Здоров'я - це клас! Хай буде здоров'я У вас і у нас! - Чи збулись ваші очікування ? - Давайте візьмемо свої сліди і підійдемо до гори Здоров'я. Якщо урок сподобався, піднімаємось вгору, якщо очікування не збулося залишаємо сліди біля підніжжя гори. Релаксація.Закрийте очі. Легкий прохолодний вітер дме в обличчя, ми тихо піднімаємось вгору, йти легко тому що ми готові до цього підйому. Робимо стежинку з наших слідів. Ось ми на вершині. ( На вершині ягоди, фрукти.)