- Преподавателю
- Начальные классы
- Қосынды мен қосылғыштардың арасындағы байланыс
Қосынды мен қосылғыштардың арасындағы байланыс
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Балгабаева Ж.О. |
Дата | 22.04.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы: Қосынды мен қосылғыштардың арасындағы байланыс.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік мақсаты: қосынды мен қосылғыштардың арасындағы байланысты түсіндіру, амалдар қолдану барысында бұл байланысты есепке алуға үйрету
Дамытушылық мақсаты: тез ойлау, шапшаң есептеу, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиелік мақсаты: байқағыштыққа, жылдамдылыққа, шапшаңшылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас
Көрнекілігі: сурет
Қолданылатын әдіс: қайталау, сұрақ - жауап
Пәнаралық байланыс: сауат ашу
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасу, кезекшімен сұхбат. Құрал-жабдықтарын тексеріп шығу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ. Өткенді қайталау.
-
2
3
4
5
6
7
8
9
10
3
4
5
6
7
8
9
10
4
5
6
7
8
9
10
5
6
7
8
9
10
6
7
8
9
10
7
8
9
10
8
9
10
9
10
10
Кестеден Маржан берген мысалдардың жауабын тап; 4+ 5 = П
Жауабын табуға саған қызыл қоршау көмектеседі, ал жасыл қоршау төмендегі мысалдың жауабын табуға септеседі. 5+ 5 = □
Қағаз бетінде жазылған мысалдарды шеш.
ІІІ. Жаңа тақырыпты енгізу.
- Сызықтың оң жағындағы дөңгелектерді қарап, 6 санының құрамын анықта.
-
Қарындаш пен сызғыш арқылы 5, 10, 9 сандарының құрамын және қалған 2-ден 8-ге дейінгі сандардың құрамын қалай білуге болады?
№3есеп.
Сурет бойынша есеп құрастыр және оны шеш.
№4есеп.
Тәрелкеде 6 қызанақ болды. Түскі аста оның 4-еуі желінді. Сұрақ қойып, есепті шеш.
№5есеп.
Қапиза 3 ән біледі, ал Дина одан 2 ән артық біледі. Дина қанша ән біледі?
ІV. Жаңа тақырыпты бекіту кезеңі.
№6есеп. Мұрат қақпаға 4 доп, Марат 1 доп соқты. Мұратқа қарағанда Марат қақпаға қанша доп кем соқты?
№7есеп.
6 + 3 9 - 4 10 -3 3 + 5 - 3
9 - 3 4 +- 5 10 - 4 8 - 3 + 4
ҮІ. Қорытынды бөлім.
Сабақты қорытындылау, үйге тапсырма беру, оны түсіндіру.
ҮІІ. Бағалау.
Оқушылардың еңбегін мадақтау.