- Преподавателю
- Начальные классы
- Әдебиеттік оқу Аққұс туралы аңыз. 3-сынып
Әдебиеттік оқу Аққұс туралы аңыз. 3-сынып
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Презентации |
Автор | Байкісі Н.А. |
Дата | 28.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сыныбы | 3ә-сынып Байкісі Н.А. | |||
Пәні | Әдебиеттік оқу | |||
Мерзімі | 20.01.2016 жыл | |||
Тақырыбы | Абай мен Әбіш (ел аузынан) | |||
Мақсаты | Абай мен Әбіш жайлы мағлұмат беру, мәтіннің мазмұнын нақты айтуға үйрету. | |||
Күтілетін нәтиже | Абай мен Әбіш жайлы мағлұмат алады, мәтіннің мазмұнын жүйелі айтуға үйренеді. Оқушылардың сөздік қорын, тіл байлығы дамиды. | |||
Қажетті құралдар | Маркер, постер қағазы, автопортрет, Абай туралы бейне ролик, слайдтар, тапсырмалар, «Пікір ағашы», жұлдызшалар, А3 формат, түсті қағаздар ,стикер. | |||
Әдіс-тәсілдер | Топтастыру, миға шабуыл, диалог әңгіме, әңгімелесу, сұрақ-жауап. Болжай оқыту стратегиясы. "Пікір ағашы" «Сандар сыры» , «Екі түрлі түсініктеме күнделігі» | |||
Сабақ кезеңдері | Мүғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Уақыты | Бағалау |
Ұйымдастыру кезеңі | Оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасын құру. Үстел үстінен алынған сандар бойынша 3 ауылға бөлініп отырады, өз ауылдарын таныстырады. | Сәлемдеседі, 3 топқа бөлінеді 1 - Құнанбай ауылы, 2 - Абай ауылы, 3 - Әбіш ауылы. | 3 | Мадақтау |
Білу | «Нағыз адам» әңгімесі «Екі түрлі түсініктеме күнделігі» стратегиясын пайдалану. Яғни бұл жай адам емес, бұл нағыз адамның өзі деген екі пікір бойынша өмірде кездесетін оқиғалардан берілген пікірлерге нақты мысалдар келтіріңдер?
| Сұрақтарға жауап береді
А-З парағына жазады. Мысалдар келтіріңдер. | 5
|
|
Түсіну және қолдану | Балалар сіздердің ауылдарыңыздың есімі кімнің есімімен байланысты? (Абай туралы) Сұрақ жауап. Абай атамыз бен оның баласы Әбіш жайлы мәлімет слайдттар көрсетіледі. Болжай оқыту стратегиясы. Оқулықпен жұмыс: «Абай мен Әбіш» мәтінді оқып әр топ мәтін бойына талдау жасау. Әр топқа мәтінді кеспе қағаздары арқылы бөліп беру. «Құнанбай ауылы»
«Абай ауылы»
«Әбіш ауылы» | Сұраққа жауап береді.
Бейнероликті тамашалайды.
Өз пікірлерін айтады.
Қажетті жылдарды жазып алады.
Сұрақтарға жауап береді. | 10 |
|
Сергіту сәті | Абайдың «Желсіз түнде жарық ай» өлеңін тыңдау жатқа қосылып айту | Үнтаспа ақылы өлеңді қосылып орындайды. | 3 |
|
Талдау | І-топ: Абай туралы "Пікір ағашын"толтырады
ІІ-топ: Әбіш туралы "Пікір ағашын"толтырады
ІІІ топ: Мәтінді сахналайды | Топ болып "Пікір ағашын"толтырады
Топ болып "Пікір ағашын"толтырады және қорғайды.
| 7 |
|
Жинақтау | Құнанбай ауылы: Абай мен Әбішке венн диаграммасын толтырады. Әбіш ауылы: «Сандар сыры» Абай ауылы: Абайдың бір өлеңін және қара сөздерін жатқа айту. | Венн диаграммасын толтырады. Сандар бойынша мәліметтерді жазады Абайдың өлеңін жаттайды. Қара сөздерінің мағынасын түсіндіру. | 8 | Критериалды бағалау
|
Бағалау
Үйге тапсырма | Қорытынды: Олай болса, Ақыл жастан, асыл тастан». Әбіштің өрелі ой, түйінді сөз айтқанын білдік. Олай болса, Абай: «Болмасаң да ұқсап бақ, бір ғалымды көрсеңіз, ондай болмақ қайда деп, айтпа ғылым сүйсеңіз», - дегендей, ата - ананың үмітін ақтайтын үнемі ақ көңіл, ақ ниетті ұл - қыздары болып өсейік. Мәтінді оқып мазмұндау, ақ түс пен қара түске қатысты өз ойыңды жаз. Ақ және қара сөздеріне байланысты айтылған мақал, нақыл сөздерді жинақтау, мағынасын ашу | Ойларын білдіреді
Күнделікке жазып алады | 2
2 | сумативті |
Бағалау | Топ басшылары бағалары бойынша қорытынды баға шығарылады. |
| 2 | Қорытынды баға |
Кері байланыс | Сэндвич әдісі | Стикерге жазып жабыстырады.
| 1 |
|