- Преподавателю
- Начальные классы
- Віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд
Віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Кузнецова Н.В. |
Дата | 12.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
МЕТА: відпрацьовувати прийоми усного віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд: удосконалювати вміння розв'язувати розширені задачі на зведення до одиниці; формувати навички усного додавання і віднімання круглих трицифрових чисел.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:
Після цього уроку учні зможуть:
- впевненіше додавати і віднімати круглі трицифрові числа з переходом через розряд;
- творчо підходити до розв'язання задач на зведення до одиниці;
- досконаліше аналізувати умову задачі, самостійно її розв'язувати і формулювати запитання;
- точно, логічно і правильно висловлювати свою думку.
ОБЛАДНАННЯ: сигнальні картки, картки з диференційованими завданнями.
ХІД УРОКУ:
І. Організаційний момент. Любі діти, у наш клас Завітали гості щирі, Тож стрічаймо в добрий час Усіх посмішкою і миром.
Учні: Ми раді вам, добрі люди, І вітаємо щиро вас, Та запрошуєм ласкаво На урок цікавий наш
Учитель Казка стукає у двері - Приготуймося усі: Дуже гарно поміркуєм - І впізнаємо її.
ІІ. Повідомлення теми уроку, мотивація навчальної діяльності:
- Якщо правильно прочитати числа і записати їх в порядку зростання, то дізнаємося ім'я нашого казкового гостя: К С Я В Н Е Н А
- Прочитайте числа. Запишіть їх у порядку зростання. - Хто завітав до нас на урок (Веснянка). - З якого твору цей герой?("Палац Чарівних казок") - За допомогою яких чисел ми дізналися його ім'я (за допомогою трицифрових чисел). - Яке число серед них зайве? Чому? (зайве число 394, тому що воно не кругле). - Знайдіть на скільки найбільше з цих чисел більше ніж найменше (Розмірковую так: щоб дізнатися на скільки _____ більше числа _____ Треба від ______ відняти _____ ______ більше на ____ від числа) Тема нашої казкової подорожі: віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд та розв'язування задач на зведення до одиниці. А щоб справитися з завданнями, які стоять перед нами під час подорожі слухаємо - уважно рахуємо - правильно відповідаємо - чітко міркуємо - логічно працюємо - дружно Намагаємося бути: уважними, старанними, активними, наполегливими, дисциплінованими.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ, КОНТРОЛЬ ТА КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ.
- Веснянка запрошує всіх до Палацу Чарівних казок - А ось і перша перешкода. Місток через річку зруйновано, треба його відновити, встановивши потрібні арифметичні знаки або цифри. * 500 * 10 = 490 540 * 60 = 480 7*0 - 80=640 * 30-70 = 260 - Усі завдання виконали правильно. І наш місточок як новий, тому що знаємо надійну зброю проти помилок. (Увага, знання, наполегливість).
-
Розв'язання математичних ланцюжків:
Повторення таблиць ділення та множення.
- До плану ведуть сходинки на горі. Щоб піднятися ними треба знати таблиці ділення та множення і згадати числові данні з уривку повісті-казки:
- Скільки разів згадується ім'я Веснянки?
7 х 3
+21
: 6__
? (7 разів)
- Скільки важить 20 пудова гиря?
16 : 4
х 7
+ 300
? (328)
- Скільки героїв у дитячій кімнаті?
6 х 4
: 8
х 5
? (15)
-
В дитячій кімнаті п'ятнадцять добрих казкових героїв. А де знаходяться темні сили зла? (Вони знаходяться в підземеллі).
ІУ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ:
-
Та ось Баба Яга відчинила двері і темні сили вирвалися з підземелля. Треба повернути їх на свої місця, щоб не трапилася біда. Для цього треба з'єднати вирази та відповіді.
470 - 150 = 540
600 - 60 = 320
980 - 300 = 680
320 - 70 = 250
-
Загнали темні сили в підземелля, а тепер треба їх міцно-міцно зачинити. Для цього потрібні надійні замки з кодами. Допоможіть Веснянці підібрати потрібні коди, знайшовши результати виразів.
(Диференційовані завдання на картках)
(Перевірка завдання за картками)
- Перевіримо, чи працюють наші замки.
Перша команда, співпадають ваші відповіді з кодом на зворотній стороні картки? (Так, ми маємо відповіді: 670, 380, 580, 440)
- Друга команда, чи вдалося вам замкнути дужку в вашому замку(Так, нам вдалося замкнути дужку тому що ...)
- Третя команда змогла підібрати код до замка?
(Так, ми підібрали такі числа и маємо вирази...)
-
Молодці! Гарно попрацювати, тепер можемо і про відпочинок подумати.
Встаньте дітки,
До сонця потягнеться.
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній,
І за завтрашній ще кращій
Поверніться вліво, вправо
Всі працюємо ми вправно.
І покажем залюбки, як летіли голубки,
Як на килим посідали, до роботи закликали.
-
Робота над задачами на зведення до одиниці.
- Перед нами Ліси Посидючості та Терпіння, де чекають на всіх цікаві задачі.
Щоб задачі розв'язати
Треба розум розвивати,
Наполегливість, терпіння,
А тоді прийде уміння.
- Який з цих виразів є відповіддю на питання задачі? Тато Карло за а днів зробив в іграшок. Скільки іграшок він зробить за с днів? ( в : а ) + 2 ( в : а ) х с с : (в : а ) - Покажіть свій вибір сигнальною карткою. - Чому ви обрали саме цей вираз? (Тому що, розділивши всі іграшки на кількість днів, ми знайдемо...) - Що дізнаємося першим виразом? - Другим виразом? (За скільки днів він зробить с іграшок?)
- Диференційована робота над задачею 863
- Хтось сидить в куточку і тихенько плаче біля печі на золі. Та це ж (Попелюшка). Вона просить розібратися нас з картоплею, щоб зробити правильні розрахунки. А історія її на с.140 під номером 863 (читаємо задачу).
- Спробуємо розв'язати проблему з різних боків. Для цього попрацюємо в парах, обравши посильне завдання.
- Розв'язати задачу 863 з поясненнями.
- На скільки вистачить 24 кг картоплі, якщо дана норма збільшиться на 1 кг?
- На скільки днів вистачить всієї картоплі?
- Хто обрав перше завдання, виберіть вираз який є рішенням задачі. Поясніть свій вибір.
- Попелюшка дуже вам вдячна за допомогу і тепер спокійно може вирушати на бал.
- Творча робота над задачею. Робота в групах.
- Цибуліно гірко плаче, нема питаннячка в задачі. Допоможемо, малята, його питання подобрати?
Задача. У дев'ять однакових банок розлили 27 л томатного соку. Потім взяли ще 7 таких банок.
- Які запитання можна поставити до цієї умови, щоб були використані всі числа і не менше ніж 2 арифметичні дії?
(Скільки соку в 7 таких банках?) : х 27 : 9 х 7 (Скільки всього соку закрили в банки?) : х 7 + 27 : 9 х 7 + 27 (На скільки більше соку в 9 банках, ніж в 7?) - : х 7 27 - 27 : 9 х 7
- Що спільного і від мінного у розв'язанні останніх двох задач
- Подивіться, як зрадів Цибуліно, зрозумівши задачі.
Міні-підсумок.
- Чи справдилися наші сподівання щодо Лісів Посидючості і Терпіння?
- Ви працювали на високому рівні, маєте гарні знання, терпіння, увагу і сміливість, які допомогли нам розв'язати поставлені задачі. Недарма кажуть: "Терпіння і труд поряд ідуть"
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
- А ще кажуть: "Зробив діло, той відпочити можеш сміло"
- Встаньте дітки. Підніміть руки вгору, відчуйте лагідний дотик променів, енергія Сонця наповнює наше тіло, наші м'язи теплом і силою.
УІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
- Робота над рівняннями:
- А що може бути добрішим за казку та її героїв?
- У Веснянки були друзі. Як їх звали прочитайте.
- Вони підготували для вас незвичайні завдання (робота в парах)
- Ознайомтеся з ними. Оберіть посильне і цікаве для себе завдання. Починаємо працювати.
Склади і розв'яжи рівняння.
- Біля квочки бігали курчата. Коли 15 курчат заховалися під крило, на траві залишилося 12 курчат. Скільки курчат було у квочки?
- В мішку стояв овес для Горбоконика. Його розподілили на 3 дні порівну. На кожен день вийшло по 6 кг. Скільки кг вівса в мішку?
2. Міні-підсумок
- Ось ми й виконали останнє завдання героїв Палацу Чарівних казок. Д/з : А Горбоконик пропонує вам вдома закріпити свої сили і знання: скласти подібну задачу та 6 прикладів на віднімання круглих чисел з переходом через розряд.
ПІДСУМОК УРОКУ
- Не знаю, як у кого, а у Веснянки від вражень і завдань голова йшла обертом.
- А як ви себе почували?
- Що повторили?
- Чого навчилися?
- Що було легко робити? Що складніше?
- Від чого отримати задоволення?
- Веснянка теж одержав, як і я, задоволення від зустрічі з вами. Але оскільки голова в нього йшла обертом, то всі веснянки осипалися. Давайте їх повернемо. Кому на уроці було цікаво і легко, подаруйте йому червоні веснянки, кому цікаво, але складно - жовтогарячу, кому не цікаво і складно - жовту.