Поделитесь с коллегами:
Урок математики у 1-А класі
Тема: Розв'язування прикладів. Мета: Повторити склад числа 7, закріпити вміння дітей додавати і віднімати число 0, готувати дітей до роботи над задачами, розвивати самостійність, логічне мислення.
Хід уроку
- Оголошення теми уроку.
- Повторення вивченого матеріалу.
(Дан числовий ряд: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10) - яке число у цьому ряду найменше? - яке число найбільше? - назвіть наступне (після) 1, 3, 7. - назвіть попереднє (перед) 5, 8, 10. - назвіть сусідів чисел 7 і 9. - назвати число, яке стоїть між 8 і 6. - про яке число говориться: Цифра …, як кочерга. В неї, бач, одна нога. (Цифра 7). - Робота в зошитах.
- записати рядок цифри 7. - накреслити відрізок довжиною 7 см. - а чи можна накреслити відрізок довжиною 0 см? - Розв'язування прикладів.
(приклади написані на дошці. 1 учень розв'язує приклади на дошці, всі останні - в зошитах). - порівняти: (1 учень працює біля дошки, останні дивляться, виправляють помилки). Фізхвилинка Вчитель: Сьогодні прийшов Буратіно, який довго не ходив до школи, бігав з лісою Алісою і котом Базиліо. А, коли ми вивчали склад числа 7, Буратіно не було у школі. Він тепер не може зробити цієї роботи, яка на дошці. (Давайте допоможемо Буратіно). 1 стовпчик - всі разом. 2 стовпчик - самостійно у зошитах, 1 учень - біля дошки.
- Підготовка до роботи над задачами.
(Малюнок: годівниця. На ній 3 голуби і 4 горобці). Бесіда. Вчитель: Зараз зима. Птахам тяжко годуватися взимку. Щоб допомогти птахам, люди вішають годівнички, сиплять туди корм. - У кого, діти, є такі годівнички? - Що ви туди сиплете? - Подивіться на малюнок. Яких птахів ви бачите? (Голубів, горобців). - Скільки голубів? (3), горобців? (4) - Скільки всього птахів? (7) - Який можна скласти приклад, щоб відповісти на це питання? () - Дайте повну відповідь на питання: скільки всього птахів на годівниці? (всього 7 птахів). - Завдання Олівця.
- Сьогодні до нас знову прийшов Олівець. А коли він до нас приходить і навіщо? (Щоб принести цікаві завдання). 1 завдання. Яке число треба поставити і чому? (7. На першому малюнку - схемі до 3 + 5 і одержали 8, тоді на другій схемі до 2 + 5 і буде 7). 2 завдання. Яка фігура зайва і чому? (Маленький трикутник. Усі (решта) - великі).
- Підсумок уроку.
- що повторювали? - що нового узнали?