Ас атасы - нан. Сабақ жоспары

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

№100 ОМ қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Адреисова Г.Т. сабақ жоспары

Пәні

Қазақ тілі

Сынып

4

Тақырыбы:

Ас атасы - нан

Мақсаты:

Наның қадірін, дастарқанға қалай келетінін білдіру

Міндеттері:

  1. Сөздердің мағынасын тереңірек аша білуге дағдыландыру;

  2. Сөздік қорын молайту;

  3. Сұрақтарға дұрыс жауап беру арқылы дұрыс сөйлемдер, әңгіме құрап, дұрыс сөйлей білуге дағдыландыру;

  4. Балалардың ақыл-ой белсенділігін арттыру.Өлең,мақал-мәтелдер арқылы тіл байлығын дамыту,жетілдіру.

  5. Берілген тапсырманы орындауға,еңбекқорлыққа тәрбиелеу, мақалдың тәрбиелік мәнін түсінуге талпындыру.

Күтілетін нәтиже:

  1. Сөздердің мағынасын тереңірек аша біледі;

  2. Сөздік қоры артады;

  3. Сұрақтарға дұрыс жауап беру арқылы дұрыс сөйлемдер, әңгіме құрап, дұрыс сөйлей білуге дағдыланады;

  4. Балалардың ақыл-ой белсенділігін арттады. Өлең,мақал-мәтелдер арқылы тіл байлығын дамиды;

  5. Берілген тапсырманы орындауға,еңбекқорлыққа бейімделеді, мақалдың тәрбиелік мәнін түсінуге талпынады.

Сабақтың әдісі

Топтық жұмыс, сұрақ-жауап, Sinkuein стратегиясы, кластер құру, электронды оқулықпен жұмыс

Модульдер

СТО үйрету, диалогтық оқыту, оқыту үшін бағалау, АКТ


Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін?

Оқушылардың іс-әрекеті

Уақыты

Қолданылатын ресурстар

Ұйымдастыру

«Жүректен жүрекке»

Балалар шеңбер құрып тұрады, бір - біріне тілек айтады

1 мин


Топқа бөлу

Балаларды суреттер арқылы топқа бөлемін.

Оқушылар қандай наның қандай түрі түседі сол топқа қосылады

1 мин

Бәліш, бөлке, тоқаш, батон суреттері Үй тапсырмасын сұрау

Өздері жазған ас мәзірін оқытамын, бағалатамын

Өздері жасап келген ас мәзірін оқиды, басқа оқушылар түсті қағаздар арқылы бағалайды

2 мин

Ф4 форматында жасалған ас мәзірі

Таныстыру

Сабақтың тақырыбын, мақсатын табу үшін интербелсенді тақтада нанның түрлерін көрсетеді

Оқушылар нанның түрлерін атай отырып, сабақтың тақырыбын өздері айтады. Флипчарттың лупасы арқылы өздерін тексереді

1 мин

№1флипчарт

Топтық жұмыс

Сөйлесім әрекеті

Оқулықпен жұмыс

Тапсырманы орындау шартымен таныстырады

1. Бейнебаян көрсету, түріп алу стратегиясын қолдану

2.Оқушыларға таныс емес сөздерді тақтаға шығарады

1.Бейнебаянда тамашалап өздеріне таныс сөздерді түріп отырады,

№2 флипчарттағы ғажайып цилиндр арқылы жаңа сөздермен танысады

3 мин

Ин.тақта,

№2 флипчарт

Класстер құру

Тақтада нан сөзін шығарамын

Әр топтан 1 оқушыдан шығып, сөздер жазады

3 мин

№3 флипчарт

Sinkuein стратегиясы Топтық жұмыс

4 топқа жеке - жеке сөздер береді

1 топ тоқаш

2 топ бәліш

3 топ батон

4 топ бөлке

Оқушылар өз топтарына берілген сөздермен 5 жолды өлең құрастырады, спикер тақтаға жазады. Қалған оқушылар дәптерлеріне жазып отырады. Әр топ бір - бірін бағалайды

5 мин

Интерактивті тақта №4 флипчарт


Сергіту сәті

Тақтаға мына өлең жолдарын шығарамын

Көктемде жерді жыртамыз,

Тегістейміз тырмалап.

Дәндерді оған егеміз,

Жайқалып көктеп шықсын деп.

Күз болғанда орамыз,

Нанға біздер тоямыз.

Оқушылар сөздерді дауыстап айта отырып қимылмен келтіреді

2 мин


Постер жасау

Топтық жұмыс

Өздері жақсы көретін нанның жасалу жолдарын постерге түсіруді тапсырамын

Өздерінің қиялдары бойынша нанның пісіріуі немесе ұнның пайда болу жайында постерлер жасайды. Топтар бірін - бірі бағалайды

10

А3 форматтағы қағаздар, стикерлер, маркерлер

Электронды оқулықпен жұмыс

Электронды оқулықтан жалғаулар жайында мағұлмат пен тапсырмаларды ашамын

Ережесін тыңдайды, кітаптағы тапсырмаларды орындайды

5 мин

ЦОР электр. оқулығы

Жеке жұмыс

Жалғауларды дұрыс ата

Жалғаулары жасырын сөйлемдер беремін

(қосымшада бар)

Сөйлемдерді оқып жасырын тұрған жалғауларды айтады, флипчарттағы сыйқырлы лупа арқылы өздерін тексереді, сөйлемдерді аударады

5 мин

№5 флипчарт


Мақалмен жұмыс

Тақтаға мақал шығарамын, оқушыларға 3 рет оқытып флипчарт пердешесін жабамын

(қосымшада бар)

Мақалдарды 3 рет оқиды, пердешені жапқан соң жатқа айтып береді

2 мин

№6 флипчарт

Рефлексия

Бекіту

Тақтаға бағдаршам шығарамын

Бағдаршамдағы

түсінбегенім бар

Ойлану керек

Бәрін түсіндім

Сөздерінің тұсына өздерінің стикерлерін жапсырады

2 мин

№7 флипчарт

стикерлер

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма тақырыпқа байланысты 5 сөзге фонетикалық талдау жасау

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазғызу

1 мин

Күнделік, қалам, оқулық

Бағалау

Қалай бағалау керектігін түсіндіру.


Әр жұп келесі жұпқа баға береді. Сосын әркім өзін-өзі бағалайды.

2 мин

стикерлер










№1 қосымша

Берілген сөйлемдердегі жасырын жалғауларды дұрыс айтып, аудар, өзіңді тексер.


Ас атасы - нан. Сабақ жоспарыАс атасы - нан. Сабақ жоспарыАс атасы - нан. Сабақ жоспарыАс атасы - нан. Сабақ жоспарыАс атасы - нан. Сабақ жоспарыНан - дастарқанда басты тағам болады. Нанның түрлері өте көп. Маған тәтті нандар ұнайды. Мысалы: тоқаш, күлше, торт. Менің анам таба нанды өте дәмді пісіреді. Маған анам нан пісіруді ұнатады.





№ 2 қосымша


Берілген мақалды үш рет оқып жатқа айт


Нан - тамақтың атасы,

Ынтымақ - көптің батасы




























Ас атасы - нан. Сабақ жоспарыАс атасы - нан. Сабақ жоспары





Ас атасы - нан. Сабақ жоспарыАс атасы - нан. Сабақ жоспары


Ас атасы - нан. Сабақ жоспарыАс атасы - нан. Сабақ жоспары


Ас атасы - нан. Сабақ жоспарыАс атасы - нан. Сабақ жоспары



Ас атасы - нан. Сабақ жоспарыАс атасы - нан. Сабақ жоспары

© 2010-2022