- Преподавателю
- Начальные классы
- Сабақтың тақырыбы: Бірдей сандарды қосу, азайтуды қайталау. 2 сынып
Сабақтың тақырыбы: Бірдей сандарды қосу, азайтуды қайталау. 2 сынып
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Изгалиева Г.Ж. |
Дата | 25.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
19.02 Математика 2 сынып
Сабақтың тақырыбы: Бірдей сандарды қосу, азайтуды қайталау.
Сабақтың мақсаты: Өткен сабақтарда алған білімдерін пысықтап қайталау.
Оқушылардың ой-өрісін, ойлау қабілетін, тапқырлығын дамыту.
Математика пәніне деген қызығушылығын арттыру және ұқыптылыққа баулу
Түрі: қайталау сабақ
Сабақтың жүргізу әдісі: Ойын, сұрақ - жауап, өзіндік және жұптық, топпен жұмыс
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)
1.Психологиялық дайындығы
Математика сабағын ,
Жақсылап ұғып аламыз.
Сәулесі деп сананың
Мәнінен ой табамыз.
2. Топқа бөліну. Геометриялық фигуралармен топқа бөліну.
3. Үй тапсырмасын тексеру. № 5
4. Көркем жазу. Екі таңбалы жұп сан жазу. 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, т.б
5. Миға шабуыл. Сиқырлы санды сөйлет.
Әр тапсырманың бірінші әріпін аламыз.
1
2
3
4
5
6
7
8
қ
а
й
т
а
л
а
у
1.Ақ ұлпа / қар /
2.Ең жақын адам / ана /
3.Ай сөзіндегі ең соңғы дыбыс / й /
4.2 мен 2-нің қосындысы / төрт /
5.Ініден үлкен / аға /
6.Ешкінің төлі / лақ/
7.Әліпбидегі бірінші әріп / а /
8.Дауыссыз да,дауысты да болады /у/
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
ІІІ Білімдерін тексеру.
Математикалық диктант. Дұрыс жауапты тақтадан көрсету.
12 алманы 4 тәрелкеге тең бөліп салды. Сонда әр тәрелкеде неше алмадан салынды? / Жауабы: 3 алма/
Әжей шарадағы 4 литр қымызды 4 кесеге тең бөліп құйды. Әр кесеге неше литр қымыз құйылды? / Жауабы: 1 л қымыз/
Ойын «Кім жылдам?» Топпен жұмысы
Әр кеседе тапсырма бар. Егерде тапсырманы тез және қатесіз орындасаң, әжейдің қымызынан ауыз тиеді.
4 кеседе 12, 14, 15, 16, 18, 20 деген сандар бар. Осы сандардың нәтижесінде нөлге шығатындай етіп, бірдей сандарды азайт.
Мысалы: 12 - 6 - 6 = 0
12 - 2 - 2 - 2 - 2 - 2 - 2 = 0
«Балық аулау» ойын. Ауызша орындау
Балықтағы есепті шығару
17 + 12 = 69 + 30 = 78 + 22 = 43 + 56 =
29 - 12= 99 - 30 = 100 - 22 = 96 - 56 =
35 + 15 = 54 - 14 = 12 + 10 = 50 - 10 =
Сергіту кезеңі
«Ойлан, тап !» . Оқулықпен жұмыс. Топпен орындау. 4 есеп
Теңдеулерді шеш: Жұппен орындау.
27+х=90 90-х=63 Х-27=63
«Кім зерек?». Семантикалық карта
Мысал
71
53
35
54
33
47
34+19
+
71-18
+
46+25
+
53-18
+
50-17
+
71-24
+
Рефлексия: - Біз не үйрендік?
Өз-көңіл күйлеріңді білдіріңдер.
Бағалау: Оқушылардың білімдерін бағалау, мадақтау.
Үйге тапсырма: №6 №7 (3 бағаны )
Логикалық есептер шешейік
-
4 жұмыртқа 4 минут піссе, бір жұмыртқа неше минут піседі?
-
2 кг мақта ауыр ма, 2кг темір ауыр ма?
-
Сыныпта 5 шкаф, ал одан 2 - уі кем терезе бар. Сыныпта неше терезе бар?
-
Үстіңгі сөреде 4 кітап, ал астыңғы сөреде 3 кітап артық. Астыңғы сөреде неше кітап?
-
Қорада бірнеше күрек болды. 3 күректі алғанда 5 күрек қалды. Қорада неше күрек болып еді?
-
Бұтақта 10 торғай отыр еді. 6торғай ұшып кетті. Нешеуі қалды?
-
Асанда 9 теңге болды. Ол 1 теңге тауып алды. Неше теңге болды?
17 + 12 = 69 + 30 = 78 + 22 = 43 + 56 =
29 - 12= 99 - 30 = 100 - 22 = 96 - 56 =
35 + 15 = 54 - 14 = 12 + 10 = 50 - 10 =