Шыбық ана тілі 4 сынып

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ тақырыбы: С. Сарғасқаев "Шыбық"
Мақсат: Көктемгі ағаш отырғызу науқаны жайлы шығармамен таныстыру, Оқушылардың тілін дамыту, мәтіннен негізгі ойды анықтау;
Жас шыбық пен ағашты ажырата білу, ағаштардың ерекшелігі мен өсіп - өнуіне түсінік беру. Табиғаттағы, адам өміріндегі маңызын білу. Алған білімдерін қорыта білу
Негізгі идеялар: Еңбексүйгіштікке, табиғат әсемдігіне құрметпен қарауға тәрбиелеу.

Сілтеме: 1. Оқулық, суреттер,
Оқыту әдістері: Жаңа әдістер

Сыни тұрғыдан ойлау жигсо - 1 1. АКТ - ны пайдалану
2. Ойлан, жұптас талқыла
3. Постер қорғау
4. Топтық жұмыс
5. сұрақ - жауап
6 венн диаграмма

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі:
Үй тапсырмасын тексеру:

Кубизм әдісі арқылы
1. Қарлығаш қандай құс?

2. Қарлығаш балапанын қалай қорғады?
3. Қарлығаш жыланнан қалай құтылды?
4. Қарлығаштың ұясына қандай қауіп төнді?
5. Қарлығаш жыланды көргенде қалай қиналды?
6. Қарлығаштың ұясында неше балапан болды?
Топтарға бөлу.

ІІІ. Жаңа тақырып Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушының іс - әрекеті
Білу( 10 мин)
Түсіну( 5мин)
Қолдану( 5 мин)
Талдау (7мин)

Сергіту сәті:

Тақырыпқа кіріспе презентация, Суреттер көрсетіп ағаш пен шыбық туралы не айта алатындарына 1 - 2 мин ойлануға уақыт беру. Автор туралы мағлұмат беру. Мәтін оқуға беру. Оқуға ұсынылатын материалдың тақырыбы талқыланған соң осы мәтінді түсіну қажет екендігін ескерту. Жұмысты бастамас бұрын оқушыларға жұмыс тобында мәтіннің тиісті бөлігін жақсы меңгеру қажеттілігін өйткені сол бөлікті келесі топ оқушыларына түсіндіруге жауапты екенін айту. Келесі кезекте ұжым мүшелері бастапқы топтарына қайта табысып өздерінің үйреніп келген бөліктеріндегі мазмұнды ортаға салу және топ аралық пікірлесу жасау керектігін айту.

Топтық жұмыс.

1-топ.

Бақыт Темірге қандай ұсыныс жасады?

2-топ.

Бақыттың ұсынысына Темірдің келісе қоймағанын қандай сөзінен байқауға болады?

3-топ.

Бақыттың табанды, еңбекқор екендігін оның қандай әрекетінен байқайсыңдар?

4-топ.

Темірдің көңілін неліктен өкініш кернеді?

Әр топ өз жұмыстарын қорғайды.

Сергіту сәті.

Мақалдың сыңарын табу.

1-топ.

Еңбегің қатты болса,

Жегенің ... ... .

2-топ.

Еріншектің ...... бітпейді.

3-топ.

Еңбек етсең ...... ,

.... .... ..... .

4-топ.

Еңбектің наны ..... ,

.... ... ..... .

Осы мақалдың қайсысы осы мәтінге сәйкес келіп тұр.

Топпен жұмыс.

1-топ.

Венн диаграмасын құрастыру.

2-топ.

Темірдің ішкі ойын тауып оқы. Темірге қандай кеңес айтар едіңдер?

3-топ.

Өсімдік бізге не береді?

4-топ.

Қаламызда сәуір, мамыр айларында қандай жұмыстар жүргізіледі?Соған сендердің қосатын үлестерің қандай?

Сабақты бекіту.

Бағалау.

Үйге тапсырма.

«Табиғатқа қамқорлық» тақырыбында эссе жазу.





© 2010-2022