Екі таңбалы сандардың ондық құрамы

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Тесты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Математика

Сынып 2 «А»

Күні: 16.11.15

Мұғалім: Еркенова А.Р

Сабақтың тақырыбы

Екі таңбалы сандардың ондық құрамы

Мақсаты

Білімділігі: Оқушыларда екі таңбалы сандар, олардың ондық құрамы туралы түсінік қалыптасады. Екі таңбалы сандарды қосу және азайту әдістерін талдайды, және қорытынды жасайды, топта кестелік қосу және азайту мысалдарын қайталайды, есепке сәйкес сызба сала білу дағдылары қалыптасады
Дамытушылығы,пәнге деген белсенділігі артады,логикалық ойлау, танымдық қызығушылығы дамиды.
Тәрбиелігі: Ұқыптылыққа, тазалыққа,алғырлыққа тәрбиелеу

Табыс критерийлері:

Өз ойларын жеткізуге тырысады; шығармашылық, логикалық тапсырмалар арқылы ой- қиялдары дамиды; пікірлерін айтады, топпен жұмыс істеуді,өзін-өзі бағалауды үйренеді.

Әдіс-тәсілдері:

Жеке жұмыс, топпен жұмыс, жұппен жұмыс, сұрақ-жауап, АКТ, диалогтік оқыту,миға шабуыл, түсіндіру, талдау- жинақтау, ойын.

Көрнекілігі

Сурет,қима сандар,есте,үлестірмелі материалдар, интерактивті тақта, бағалау парағы.

Сабақтың түрі

Аралас сабақ

Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпты 3 түсі болып келген стикерлерге 1, 2,3 сандарын жазу арқылы 3 топқа бөлу.

Оқушылар 3 түсті стикерлердің біреуін таңдап ,ондағы сандар бойынша 3 топқа бөлініп отырады. Топ басшысын сайлайды.

Психологиялық ахуал

Математика керек әр күнге,
Математика керек әркімге.
Есеп қажет өмірде,
Есепсіз білім білім бе?!

Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Қызығушылықты ояту

1.«Есептеу машинасы» ойыны
«А»- тобы: 2+1+7 - 8+10 - 2 - 4+1=7
«Ә»- тобы: 6+2 - 4+4 - 3+5 - 2 - 4 =4
«Б»- тобы: 4 - 3+9 - 8+7 - 3+2 - 6=2 2. «Бой жазу» сұрақтарға жауап алу. 1. Төртбұрыштың неше бұрышы бар? 2. Қосуға кері амалды ата. 3.Белгісіз азайғышты қалай табамыз? 4. Бір аптада неше күн бар? 5. Партаның неше бұрышы бар? 6. Бүгін аптаның нешенші күні? 7. Шеңберде бұрыш бола ма? 8. 3 алма көп пе, әлде 3 алмұрт көп пе? 9.Екі сиырдың мүйізі нешеу? 10. Бес баланың аяғы нешеу 11.Бес қойдың басы нешеу? 12.Үш адамның қолы нешеу? 13. 12 саны тур не айтамыз? 14.17 саны тур не білеміз?

(5 мин)

Тез санау машықтары мен қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.(жарысып қай топ бірінші,дұрыс орындайды)

(топ басшысы бағалау парағына бағалайды)

Мағынаны тану

Жаңа тақырыпты түсіндіру




Кестемен жұмыс

№1 оқулықтағы кестемен жұмыс

(3 мин)

Кестедегі сады атап, жазады, ондық пен бірлігін ажыратып, қосындысы түрінде көрсетеді.

№2 математикалық диктант

7онд.6 бірл 4 онд.7бірл

8онд.1 бірл 5 онд.5бірл

10 онд. 0 бірл 8 онд.2бірл (7 мин)

76,81,100,47,55,82

(топ басшысы бағалау парағына бағалайды)

№3 оқулықтан ауызша орындау.

а)Алдыңғы сан нешеуге кем?Кейінгі сан нешеуге кем?

ә)Жасырылған сандарда ата.Көршілес сандарды табу. (5 мин)

Ауызша толық, анық жауап береді.

(Мұғалім бағалайды,топ басшысы бағалау парағына баға қояды)

№4 Кестедегі санды атап,ондықтар мен бірліктердің қосындысы түрінде жазу

(5 мин)

Дәптермен жұмыс

Тақтада оқушылар орындайды

Сергіту сәті

Қаражорға биі

(3мин)

Ой сергітеді,шаршағандары

басылады


№6 а) Қалам-7тг

Қойын дәптер-? 8 тг қымбат

2) Болды-27 ф

Сыйлады-?

Қалды-7 ф (5 мин)

Дәптермен жұмыс

Тақтада оқушылар орындайды

Ой толғаныс

№5 (ауызша карточкамен жұмыс)

(2 мин)

Кезекпен тақтааға шығып ауызша орындайды

Шыармашылық тапсырма

Й

Ц

У

К

Е

Н

Г

Л

К

Р

Ә

Б

Т

В

А

Т

Ұ

Л

П

Ч

Д

Е

А

Т

И

М

А

Ш

А

Р

Ш

Ы

А

Т

С

З

Р

О

П

В

Ө

Р

Н

Е

К

С

Л

І

Н

Д

Ь

Б

Я

С

А

Ғ

А

Т

Ы

Т

Н

О

Р

О

Л

С

М

З

Н

Ь

А

Р

О

Д

С

О

Т

Ь

И

В

Ы

С

Т

Е

Ң

Д

І

К

І

К

И

М

Б

С

В

Ч

Ф

П

З

У

Ь

Н

И

К

Т

Б

Е

С

Б

Ұ

Р

Ы

Ш

А

П

Л

И

Г

П

А

О

У

С

Ә

У

Л

Е

В

А

П

Топтық жұмыс (5 мин)

Топта шығармашылық тапсырма орындайды

Қорыту

1-топ: 1,2,3

2-топ: 4,5,6

3-топ: 7,8,9 (2 мин)

Сандарадан екі таңбалы сандар құрады

Үйге тапсырма

№7 61-бетте

Күнделіктеріне жазып алады

Бағалау

Бағалау парақшаларын толтыру

Бағалау парақшасын толтырады.

Кері байланыс

Екі таңбалы сандардың ондық құрамы

Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады

Ақмола облысы

Бұланды ауданы

КММ «Макинск мектеп-лицейі»

Еркенова Анар Ризабековна

Бастауыш сынып мұғалімі

© 2010-2022