- Преподавателю
- Начальные классы
- Разработка урока Бұл қай кезде болады?
Разработка урока Бұл қай кезде болады?
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Копжанова А.Б. |
Дата | 06.02.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Талдықорған қаласы
№14 орта мектеп-гимназиясының
бастауыш сынып мұғалімі
Копжанова Айнагуль Бекболатовна
Ана тілі
Сабақтың тақырыбы: Бұл қай кезде болады?
Сабақтың мақсаты: а) Заттың қимылын білдіретін сөздер туралы
түсініктерін пысықтау;
ә) Оқушылардың сабақ барысында түрлі
тапсырмалар орындату арқылы ізденімпаздық
қабілеттерін, ой-өрістерін дамыту. Есте сақтау
қабілеттерін дамыту дамыту.
б) заттың қимылын білдіретін сөздер туралы
білімдерін пысықтай отырып, табиғатты сүюге,
қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар: қимақағаздар,слайдтар.
Пайдаланатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, әңгімелеу.
Пәнаралық байланыс: дүниетану, математика.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
(Психологиялық дайындық)
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз.
Баршамызға иіліп,
Бас иеміз.
II.Негізгі бөлім
Оқушыларды отырғызып алып, назарларын тақтадағы бейнероликке аударту.
- Бұл бейнероликте қай мезгілді көрдіңдер?
- Дұрыс. Бұл-көктем мезгілі.
- Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Бұл қай кезде болады?»
1(слайд)сабақтың тақырыбы.
-
Қазір мен сендерге тапсырма беремін. Алфавит бойынша реттік сандар берілген, кестедегі сандардың орнына әріпті қойсақ, көктем көрінісіне байланысты сөздер шығарады.
2(слайд)(Көктем, бүршік, бәйшешек, құстар)
Кітаппен жұмыс
3(слайд)
116-жаттығу.Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқу. Бірінші өзім оқимын.
Көгорайға қонғанда,
Қозылар ойнар дүркіреп,
Жаздың күні болғанда,
Жаңбыр жауар күркіреп.
Шәкәрім
-
Енді мағынасы түсініксіз сөздермен жұмыс жасалуы тиіс.
2 оқушыға мәнерлеп оқыту. Қарамен жазылған сөздерге төмендегі қимылды білдіретін сөздердің тиістісін қосып айтқызу.
Керекті сөздер: ойнақтады, жауды.
4(слайд)
117-жаттығу(іздеушілік деңгейдегі жаттығу.)
Көп нүктенің орнына керекті әріпті қойып,сөйлемдерді көшіріп жаздыру.(дәптерге)
Ұшақ ұшт... . Кеме жүзд... . Аю ақырд... . Қорадағы мал үр... .кті.
2.Қимылды білдіретін сөздердің астын сыздыру.
Сергіту сәті.
Үйден шығамыз.
Жүгіреміз.
Қамыстардың арасынан өтеміз.
Судан жүзіп өтеміз.
Арқан лақтырамыз.
Қайта бір рет лақтырамыз.
Өрмелейміз.
Аюды көрдік.
Не істейміз? Қашамыз.(Қимылмен қайта осы жаттығуды қайталаймыз).
-Балалар, қандай іс-қимылды білдіретін сөздерді кездестірдік?
-Жүгіреміз, өтеміз, жүреміз, малтыймыз, жүземіз, лақтырамыз т.б.
Бұл қай кезде болады? өлеңін оқимыз.
1.Тізбектеп оқу.
2.Қатарменм оқу.
3.Хомен оқу.
4.Жеке оқушылар оқыту.
5(слайд) Венн диаграммасы.
Сабақты қорытындылау
Ойын Көктемнің бірінші ...»
1.Көктемнің бірінші гүлі қандай? 2.Көктемнің айы?
3.Көктемде бірінші ұшып келетін құсты ата. 4.Көктемнің бірінші мерекесін ата.
Көктем мезгілінің мозайкасын құру .
Бағалау. Үйге тапсырма: Көктем туралы әңгіме жазып келу.