Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)Ақ ірімшік Сабақ жоспары (4-сынып)

Сабақтың тақырыбы: Ақ ірімшік (Ә .Жосалин)

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Туған жер Қ.И.Сәтбаев есімімен тығыз байланыстылығы туралы түсінік беру.Туған өлке табиғатын, байлығын, оқып білу. Әңгімені мәнерлі де мазмұнды етіп оқыту, сөздікпен жұмыс жүргізу, әңгіме мазмұнын аша білуге үйрету.

Дамытушылығы: шығарманы дұрыс түсіну, ең негізгі ойын, идеясын ұғыну, сол шығармада айтылғандарды жүрекпен сезіну, көз алдына елестету, өзі меңгерген түсінігін тыңдаушысына жеткізу арқылы әрбір оқиға, әрбір суреттеу, әрбір фактіні дұрыс түсініп дұрыс бағалауын камтамасыз ету, дамыту.

Тәрбиелігі: адамгершілік касиеттерді бойына калыптастыру, халқына қызмет етуге, кіндікшешеге деген құрмет, үлкенді сыйлап, кішіге үлгі болуға тәрбиелеу.

Көрнекілігі: суреттер, тірек схемасы, интерактивті тақта.

Пәнаралық байланыс: дүниетану, бейнелеу өнері.

Түрі: аралас сабақ (жаңа білімді меңгер)

Күтілетін нәтиже: Қ.И.Сәтбаевтың есімімен танысады.

Туған өлке табиғаттыңа адамгершілік касиеттерді бойына калыптастырады, халқына қызмет етуге, үлкенді сыйлап, кішіге үлгі болуға тәрбиеленеді.

Ұйымдастыру кезеңі.

1.Психологиялық дайындық

Армысың,асыл күн!

Армысың,көк аспан!

Армысың,асыл жыр!

Армысың, жан досым,

Жылуыма жылу қос,

Міне,менің қолым .

Оқушыларды екі «құрт» пен «ірімшік» тобына бөлеміз

2.Үй тапсырмасы. «Мен қалай жазушы болдым» (сұрақ -жауап)

1.Мәтін кім туралы?

2.Жазушы өмір бойы нені сүйіп өткен екен?

3.Баланың туған жер табиғаттын жақсы көру сезімдері қандай сөздерінен байқалады?

4.Әрі екі, әрі бес коюға лайық болған шығарма қалай мақталды

5.Қалай ойласы,6ала қандай қасиеттер арқылы жазушы болды?

6.Жазашының өмірінен не таңдандырды, не қызықтырды?

3. Жаңа сабақ

Ой тастау

Екі топқа ассоцациясы әдісі бойынша сұрақ қоямыз

1.Сүт өнімінен нелер аламыз?

2.Сүт өнімнің пайдасы?

Мұғалімнің сұрағы

1.Балалар, ірімшік деген не?

2.Қаныш Сатпаев кім?

(екі оқушы мәлімет айтып береді)

1-оқушы:

Қаныш Сатпаев-Қазақстан Ғылым Академиясының тұңғыш президенті кен-геология саласындағы көрнекті маман, академик, Жезқазған өңіріне аты әйгілі адам.

Айырық сайының биік жағасында өз ата кыстауында, сұлу өлке Баянауылда Қаныш Имантайұлы Сәтбаев 1889 дүниеге келді. Әкесі Имантай момын, ақылды, терең ойлайтын адам болған. Қаныштан үлкен Әбікей, Ғазиз атты ұлдары болған.

1905-1911 жылдары 6 жасар Қаныш ауыл мектебінде оқиды.

Қаныш кішкентайынан көп білуге кұмартқан.

31 кантарда Москвада ауырып кайтыс болады. Денесі Алматыға жерленген.

2-оқушы

Осы жылдарда Қарсақбайда мыс, Жездіде, Жезқазғанда жез, Қарағанды, Байқоңырда көмір кендерін ашады (картадан көрсету). Жезқазған кенін зерттеу және Орталық Қазақстанның металлогендік болжам картасын жасауда көп еңбек сіңірді. Жезказған кенінің дүние жүзіндегі ірі кендердің бірі екендігін дәледдеу, осыған байланысты қазіргі Жезказған өңірінің өнеркәсібі өркендеген аймакка айналуы Қаныш

Сәтбаев есімімен тығыз байланысты.

Металдар коллекциясынан мыс,болат, шойын, жез, көмір -антрацит көру.

1941 -1964 жылдары ғылыми жұмыстар жүргізеді. Қазақстан Ғылым Академия-

сының президенті болып тағайындалды..

Слайдпен жұмыс (К.Сатпаев кім?)

IV.Сергіту сәті

V.Кітаппен жұмыс.

Ақ ірімшік мәтінін екіге бөліп оқыту, сүрет бойынша әнгіме құрайды

А)Постер қорғау:

1-топ Қ.Сатпаевтың ауылға барғаны.

2-топ Қ.Сатпаевтың кіндікшешесімен кездесуі.

Екі топ екі жұлдыз бір тілек әдісімен бір-бірін бағалайды.

В) рольдік ойын.

VI. Бекіту.

-Сұт туралы қандай мақал-мәтелдер, тыйым сөздер білесіндер?

-Біздер қандай тақырыппен таныстық?

-Мәтін кім туралы?

-Қаныш ата кім?

VII.Бағалау.

Оқушының аты-жөні

Үй тап.

кластер

Постер қорғау

Рольдік ойын

Мақал-мәтелдер Жалпы баға

Бағалау критериясы:

8-10 балл - «5» баға

7-5 балл -«4» баға

4-3балл -«3» баға

Рефлексия

Смайлик сүреттермен көңіл-күйді білдіру

Үйге тапсырма.

Мәтінді оқып «сағыныш» деген үғымды түсіндіріп эссе жазу.



« Ақ ірімшік» (Ә .Жосалин)

Топқа бөлу жуан сұрақтарға жауап беру

Кластер сергіту сәті

Постермен жұмыс

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен бағалату рөлдік ойын

Кері байланыс . Рефлексия



© 2010-2022