Открытый урок на тему Төрт түлік (1 класс) на казахском языке

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

26.02.14. Әдебиеттік оқу 4сынып

Сабақтың тақырыбы: Төрт түлік туралы сабақ
Мақсаты: 1. Оқушылардың төрт түлік туралы түсініктерін кеңейтіп, әр малдың ерекшеліктері, пайдасы туралы білімдерін тексеру, ізденушілік қызығушылықтарын арттыра отырып, төрт түлік малға байланысты мақал - мәтелдер, әңгімелер, тақпақтар айтқызып, білімдерін толықтыру.
2. Оқушылардың сөйлеу шеберліктерін, ой - өрістерін дамыту, шығармашылық қабілеттерін қалыптастыру.
3. Төрт түлік малды қастерлей білуге тәрбиелеу.

Түрі: шағын топтағы жұмыс
Әдісі: диалогтық оқыту, сын - тұрғысынан ойлау, АКТ, оқытуды және оқуды бағалау


Уақыты

Жұмыс түрлері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының қызметі

Оқу нәтижесін бағалау

Ресурстар

5мин.



7 мин



1 мин

1+4мин



7+3мин

3+2мин



1мин

1 мин

3мин+3мин

2мин

2мин

1. Топқа бөлу

Ұйымдастыру

2. Үй тапсырмасын қайталау



Сергіту сәті

3. Жаңа сабақ

Топтық тапсырма:

Зерделеу тапсырмасы

ТК:

1.Мазмұндылығы

2.Шешендігі

3.Уақытты үнемд

Шығарм.тапсыр.



Сергіту сәті

Рефлексия

Жеке тапсырма

Бағалау

Үйге тапсырма

Кері байланыс

-төрт түрлі тәтті арқылы топқа бөлінеді:

-топ қызметін бөліседі;

-топ ережесін еске түсіреді:

Психологиялық көңіл-күйді орнату

Өлеңді әр топтан 1 оқушыдан мәнерлеп оқыту



Оқу нәтижесіне қойылатын критерий құру

-сөзжұмбақ шешу

Тақтада жоспар беріледі

Әр топқа 1 шумақ өлең беріледі, олар жалғастыру керек Оқиды. Саралайды



Төрт түлік туралы презентация тыңдайды

Эссе жаздырту

Сынып жетекшісі СБ жасайды

Орындарына жайғасып, өз қызметтеріне кіріседі.

Жарқырап күн ашылды,
Айнала нұр шашылды.
Қайырлы күн, біз көңілді баламыз,
Қайырлы күн, сәлемдесіп аламыз.
Мақсатымыз - білім алу,
Міндетіміз - еңбектену.


-нақышына келтіріп оқу және қосымша сұрақтарға жауап беру:

-өзіңде осындай жағдай болды ма?

-алғаш рет еңбегіңді кімге көрсеттің? Не болды?

-бастаған жұмысыңды аяқтауға шыдамдылығың жете ме? Әлде...

-Қолыңнан келмеген жұмыс болса ары қарай не істейсің?

-тақтадағы табыс критерийі арқылы сабақтың мақсатын анықтайды

-сөзжұмбақ шешу арқылы өз тақырыптарын анықтайды.

Ботақандар тобы
Құлыншақтар тобы
Бұзауқандар тобы
Қошақандар тобы


Әр топ өз тақырыптарының мәнін ашады. Постер қорғайды. Табыс критерийі арқылы топтар бағалау жасайды

1. Кіп-кішкене, момақан
Қошақанды ұнатам
Сүйеді апам қозым деп,
Қошақаным өзің деп.
2.Бұзауым бұзық,
Мінезі қызық
Маңдайы күйді
Қазанды сүзіп.
3. Құрық алып қолыма,
Қамшы салып торыға,
Жылқы айдаймын жайлауда,
Шаң ілеспей соңыма.
4. Жүресің тек монтиып
Қос өркешің селтиіп
Қарап жүріп қорқамын,
Қала ма деп жел тиіп.

-Эссе «Егер мал шаруашылығымен айналыссам...»

Топ жетекшілері бағалайды ФБ

Не ұнады?

Не қиын болды?

Бағалау парақшалары таратылады. Оның тілшелерін «бағдаршам» көзі ретінде пайдаланады

Топ басшысы бағалап отырады ФБ



-бағалау ФБ

-топ басшыларының бағалауы; ФБ

-әр топ бірін-бірі бағалайды; ФБ

-топ басшылары бағалайды ФБ

Интерактивтік тақта

Флипчарт

Маркерлер

Стикер

Бағалау тілшелері








© 2010-2022