- Преподавателю
- Начальные классы
- «Ащы бал»
«Ащы бал»
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Мыханова Б.М. |
Дата | 21.04.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Поделитесь с коллегами:
2 сынып.
Ана тілі.
Сабақтың тақырыбы: «Ащы бал» Сабақтың мақсаты: Оқушылар «Ащы бал» мәтінін оқи отырып, талдау барысында жаңа сабақты меңгереді.
Міндеттері:
Мазмұнға байланысты міндеттер:
- Әңгімені оқып танысады.
- Тақырып мазмұнын меңгереді.
- Кейіпкерлерге мінездеме береді.
Сын тұрғысынан ойлауды дамытуға байланысты міндеттер: Оқушының оқу мен жазу арқылы сыни тұрғысынан ойлауын дамыту, өмірмен байланыс сезімін ояту.
Топтық жұмыс үрдісіне байланысты міндеттер:
- Оқушылар әңігемі бөлікке бөліп, пікірлесе отырып, бөлікке ат қояды.
- Тақырыптың түсініксіз жерлерін айқындайды.
- Топтарға берілген сұрақтарға жауап беріп, өз пікірлерін ортаға салады.
Тәрбиелік мәні: Өзара құрмет сезімін тудыру. Басқаның пікірін тыңдауға, сөзін бөлмеуге, сыйлауға тәрбиелеу. Сабақтың түрі: Жаңа сабақ. Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту. Стратегиялары: Жиксо - 2, болжау, топтастыру, ой қозғау, әңгіме, Инсерт, өмірмен байланыс. Көрнекілігі: Д.Исабековтың суреті, шығармалар жинағы, сиқырлы таяқша, әңгіме кестесі, плакаттар. Бағалау: Мұғалімнің бақылауымен, геометриялық фигуралар. Нәтиже: Оқушылардың танымдық белсенділігі артып, сөйлеуге ықпал жасайды. Өз бетінше білім алуға шақырып, әрі қызықты, әрі ұжымда бірлесіп жұмыс жасауға жетелейді.
11
- Еңбексүйгіштікке, ізденімпаздыққа, шапшаңдыққа жетелеп, адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі.
- Психологиялық дайындық.
- Үй тапсырмасын тексеру.
- Үй тапсырмасын бекіту.
- Қазір қай мезгіл? Қай ай?
- 16 желтоқсан Тәуелсіздік күні.
- Міне, биыл Тәуелсіздік күніне 15 жыл толып отыр.
- 15 саны неше сандарының көбейтіндісі?
- 15 саны неше сандарының бөліндіісі?
- 15 санын неше бөлгенде қалдық шығуы мүмкін?
- Үйге тапсырма.
- Мәтінді тұтастай оқу.
- Кейіпкерлерге хат жазып келу.
- Мақал-мәтел жинап келу.
- Қорытынды. Сабақты «Инсерт» әдісі арқылы қорытындылаймын.
+
? Не білемін? Не білдім? Не үйрендім Рұқсатсыз өзгенің затын алмауды. Ұрлық. «Ұрлық түбі - қорлық» екенін Қиянат, ұрлық жасамауды