Сабақ жоспары Қанат туралы хикая (2-сынып)

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Абдраимова КМ

ССабақтың тақырыбы:

Қонақжай қазақ

Сабақтың мақсаты:

1) Оқушылардың ой-өрісі кеңейеді, шығармашылықпен жұмыс істей отырып сөздік қорын молайтады, тіл байлығын арттырады, өздігінен жұмыс істеу арқылы қорытынды шығаруға үйренеді. Қонақ қабылдау кезінде балалардың қызметі, тәртібі қандай болуы керектігін,үлкендер алдындағы міндеттері мен борыштарын өтеуге үйренеді.

2) Қазақтың қонақжайлылығына дәлелдер келтіре алады, қонақ күту рәсімдерін үйренеді, алған ақпараттарды ортаға сала отырып, ойын топта жеткізеді, қорытады.

3/ Адамгершілікке, жауапкершілікке, әдептілікке баулу, адалдыққа бағыттау. Ұжымда бірлесіп жұмыс істеуге үйрету.

Күтілетін нәтиже:

Бірлескен жұмыста өз ойын құрдастарына жеткізе алады, қонақтарды қалай күту керектігі туралы мәліметтерді жинайды.Өз ойын жеткізуге тырысып, ішкі уәжін қанағаттандыра алады, алған анықтамаларын өмірде қолдана алады.

Сабаққа кіріктірілген модульдер мен әдіс-тәсілдер:

С Т О, Оқыту үшін бағалау,критери бойынша бағалау, бірлескен жұмыс, жұптық жұмыстар, , «Универсалды бағалау», Өзін-өзі бағалау

Қолданылатын ресурстар:

Интербелсенді тақта, стикерлер, «Сенім ағашы», А-4 форматты қағаздар,маркерлер,


Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің әс-ірекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ынтымақтастық атмосферасын құру және топқа бөлу(3 мин)

Сабақтың мақсатын анықтап алу

«Кір жаю»әдісі бойынша тиісті 5 сұраққа жауапты «Бұтақ» ағашындағы жапырақтарға жазып, іліп қою. Сұрақтар:1.Бүгінгі сабақтан не күтесің? 2. Бүгінгі сабаққа дайындығың? 3. Топқа берер көмегің? 4. Өзіңді кімге

ұқсатқың келеді? 5. Өз бойыңнан көргің келетін керемет қасиет?

Қажетті сұрақтарға жауап жазып, ағашты кір жайғыш жіпке іліп, сабақтың мақсатына жету.Топты сандармен бөлу.

Сабақ жоспары Қанат туралы хикая (2-сынып)

2. Өткен сабақты қайталау

Оқушылармен өткен сабақта өтілген тақырып бойынша сұрақтар:1. Мәтіннің қай түрі?Сен оқығанда мәтінде қандай көркем сөздермен таныстың?(түсіндіре кету)

2. Қажымұқан ата туралы не білдің? 3. Қажымұқан атаға арналған қандай әңгімелер білесің?(Атаның соғыс кезінде жұмыс жасап, соғыстағы әскерлерге арнап тік ұшақты сыйға тартқан, Атаның алған атақтары туралы айтылу керек)Қажымұқан ата қайда келді?

Оқушылар Қажымұқан туралы жинаған мәліметтерін ортаға оқиды, немесе топта талқылап , ең үздік жұмыстарды оқушылар өздері бағалайды Жұп арасында бағалау.

3.Қызығушылықты ояту (видеоролик)

(4 мин)

Көрсетілген бейнеролик бойынша ой қозғау.Не туралы көрдік?(Қонақжай қазақ халқы туралы)

Көрген бейнелерін әңгімелеу

Тақырыпты таңдау

Негізгі бөлім

Таныстырылым көрсету

(10 мин)

Қазақ халқының басқа халықтардан айырмашылығы туралы мәліметтерді оқушы шығармашылығынан сұрау. «ДЖИГСО» әдісі бойынша топтарға бөліп оқыту. Әр бөлімді топ мүшелеріне топ басшысы таратып, белгілеп береді. Сабақ жоспары Қанат туралы хикая (2-сынып)

Қонақ туралы білетін ойларын топ арасына қосу. Топ мүшелері өз бөлімдерін оқып, әр бөлім өз тобына барып, талдау жұмыстарын жүргізіп, постер бетіне «Стоп кадр»әдісі бойынша кадр Сабақ жоспары Қанат туралы хикая (2-сынып)

дайындау, қорғау

Шығармашылық жұмыс

Әңгімедегі көркем сөздердің мағынасын түсіндіру(Сыбаға дегеніміз не? кімдерге тартылады?)

Қонақ түрлерін айтып өту.Қонақжайлық дегеніміз не?

Дәптермен жұмыс. Бірнеше көркем сөздерді жазу

Кері байланыс

Сабақ жоспары Қанат туралы хикая (2-сынып)

Универсалды кері байланыс бойынша әр топқа тапсырмалар беріледі:

1-ертегі құрастыру

2- қонақтарға арналған рәсімдер

3-бағалау тобы

Өлең мағынасын ашатын сөздерді пайдалана отырып, тапсырмаларды орындау.

Критерий бойынша бағалау

Рефлексия

Сабақ жоспары Қанат туралы хикая (2-сынып)

«Бәрі менің қолымда»

«Бесбармақ»әдісі бойынша саусақтың пішінін толтыру

Сабақты бағалау

«Сенім ағашы»

Оқушылар өз сенімдері жайлы стикерлерге жазып, жапсырады.

Сабақ жоспары Қанат туралы хикая (2-сынып)

Сабақ жоспары Қанат туралы хикая (2-сынып)





© 2010-2022