- Преподавателю
- Начальные классы
- Сабақтың тақырыбы: Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш
Сабақтың тақырыбы: Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Сыман А.Қ. |
Дата | 31.12.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Қ.Мұхамеджанов атындағы
№1 мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі
Сыман Анар Қанибайқызы
Қызылорда қаласы
Сабақтың тақырыбы:
Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш
Сабақтың мақсаты:
А) Білімділік:
Оқушыларға заттың атын білдіретін сөздерді, бас әріппен басталып жазылатынын меңгерту. Сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру.
Ә) Дамытушылық:
Ойлау дағдыларын, өзінің пікірін толық айту мүмкіндігін, мәнерлеп оқу дағдыларын дамыту.
Б) Тәрбиелік:
Еңбек қадірін, жер қадірін, құстар мен жәндіктердің пайдасын білуге қамқорлық жасауға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:
суреттер, автор суреті, интерактивті тақта, слайдтар.
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың әдісі: оқыту, жаздыру, сұрақ - жауап, түсіндіру, венн диаграммасы,
түртіп - алу әдісі
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру:
Оқушылармен амандасу, түгендеу
Бір-біріне көңіл-күй сәттілік тілеу
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
-
Қызығушылығын ояту. (слайд)
-
Ереже сұрау.
-
Үй тапсырмасын талдау. (слайд)
1. Екі соқа мәтініне түсінік айтқызу. /3 оқушыға. /
2. Венн диаграммасы
3. Соқа түрлері (слайд)
Ереже сұрау.
(Бағалау)
ІІІ. Жаңа сабақ.
-
103 - жаттығу.
А) Өлеңді мәнерлеп оқыңдар.
«Сырдария»
Ә) Таныстыру
Тарас - Днепр
Пушкин - Еділ
Авторы Ә.Тәжібаев - Сырдария
Б) Тақтамен, дәптермен жұмыс /2 - оқушы тақтаға/
Кісі Өзен
Тарас
Пушкин
Днепр
Еділ
-
104 - жаттығу /ауызша/
А) Мәтінді оқу
Парыз /слайд, қызылорда картасы/
Ә) Кісі, жер - су аттарын білдіретін сөздерді атаңдар.
-
105 - жаттығу
а) Сөздерді оқыңдар
ә) Тізбектеп оқыту /3 сөзден 5 балаға/
б) Дәптермен жұмыс
Кісі аттары Жер - су аттары
Аружан,
Үсен,
Ақбілек,
Қуаныш,
Айдар
Баянауыл, Арал, Маңғыстау,
Көкшетау, Қызылжар, Алакөл,
Хантәңірі, Түркістан, Іле, Ұлытау
Слайд.
-
Сергіту сәті. /слайд/
5. Жұмбақ шешу. /слайд/
Инесі жоқ, жібі жоқ,
Өрмегі жоқ, тіні жоқ.
Бірақ шілтер тоқиды.
(Ө...............)
-
Жанды қос тау бірге тұр,
Арасында - қыл көпір.
(Қ……….а)
Үй ішінде үйі,
Жем тасиды жиі.
(Қ……….ш)
-
Мәтінмен жұмыс / оқу/
А) Оқу
Ә) Оқушыларға мәтінді тізбектеп оқыту.
Б) Атасының сұрағын тауып оқыту /диалогты оқыту/
Немересінің сөздерінде
В) Сөздік жұмыс /слайд/
-
Нанның уағы - нанның үгіні, қиқымы .
-
Ғибрат-үлгі, өнеге.
Г) Сұраққа жауап /слайд/
-Атасы немересіне нелерді байқатты?
-Немересі байқағандары жайлы не айтты?
-Атасы немересіне нені үлгі етті?
ІҮ. Бекіту
Қорытындылау.
Бағалау.
Үйге тапсырма.
1. "Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш" әңгімесін оқу, түсінік айту.
2. Әңгімедегі құстар мен жәндіктерге қатысты сурет салу.
3. Кісі, жер-су аттарын білдіретін сөздерге сөйлем құрау.