- Преподавателю
- Начальные классы
- Конспект интегрированного урока на украинском языке “Симфонія квіткової краси”. 4 клас, ІІ полугодие (читання, музика, образотворче мистецтво)
Конспект интегрированного урока на украинском языке “Симфонія квіткової краси”. 4 клас, ІІ полугодие (читання, музика, образотворче мистецтво)
Раздел | Начальные классы |
Класс | 4 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Минасян Н.Г. |
Дата | 31.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК
4 клас, ІІ семестр
(читання, музика, образотворче мистецтво) Тема уроку: "Симфонія квіткової краси".
(В контексті теми з музики ІІ семестру "Між музикою мого народу і
музикою інших народів немає неперехідних меж"). Триєдина мета:
- створити умови до самореалізації кожної дитини відповідно до її творчих, інтелектуальних та фізичних здібностей;
- створити умови для формування умінь відрізняти засоби художньої виразності, розуміння їх ролі у створенні художнього образу, уміння інтерпретувати твори мистецтва;
- збуджувати почуття гордості за багату, яскраву творчу скарбницю українського народу.
Епіграф уроку: Я буду квіти малювати
Так, щоб красу їх передати,
Щоб відтворити їх симфонію чарівну,
Розкрити квітів душу дивну. Катерина Білокур.
ХІД УРОКУ Організаційний момент:
- вхід під музику "Вальсу квітів" із балету П. І. Чайковського "Лускунчик";
- музичне вітання.
- у кожної людини зберігаються з дитинства самі гострі відчуття: пам'ять про аромати, пахощі, фарби;
- квіти з рідної землі допомогли Княжичу згадати Батьківщину.
- Зверніть увагу на образ цієї бабусі: на її очі, хустину, натруджені руки.
- Які почуття виникають у вас, коли ви дивитесь на неї?
- в очах сум, замріяність;
- хустина, руки - свідки того, що вона селянка;
- образ доброї, лагідної жінки.
- Сподобалась вам поезія?
- Чи збігається епіграф з темою нашого уроку?
- краса рідного краю;
- закоханість в чарівні барви квітів;
- знання та любов до українських народних пісень, яких вона знала дуже багато - пісень про квіти, кохання, любов до Батьківщини.
(Музикально-фізкультурна пауза) Раптово! 1-й учень. Ми втомилися сидіти, Хочемо ми трохи відпочити!
2-й учень. Пострибати, покружляти, Гарний танець станцювати! (під відповідну тексту римованих рядків музику виконуються танцювальні рухи).
3-й учень. Я - жоржина, ти дзвіночок Запросили всіх в таночок! (рухи під музику) 4-й учень. Ти - фіалка, я - бузок, Затанцюєш гопачок? (музика - рухи)
5-й учень. Ти - ромашка, я - парасолька, Затанцюємо краще польку! (музика - рухи)
6-й учень. Ти - незабудка, я - нарцис, То може спробуємо твіст? (музика - рухи)
7-й учень. Ти - лілея, я - піон, Станцюємо разом чарльстон!
(музика - рухи) УМ: Я впевнена в тому, що всі ці квіти, про які ви згадали, Катерина Білокур зображувала на своїх малюнках. Ви пам'ятає про те, що мета нашого уроку: показати як оспівуються чудові квіти у різних видах мистецтва? І недарма тема нашого уроку "Симфонія квіткової краси". На уроках музики ми спостерігали, як ця тема розкривається в музиці народів світу. Згадайте твори в яких звеличується краса рідної природи. Зараз ваша улюблена музична вікторина! (звучать уривки з вивчених музичних творів, учні визнають їх).
- Гріг. Романс "Захід сонця";
- Чайковський "Осіння пісня";
- Польська народна пісня "Жайворонок";
- Японська народна пісня "Вишня".
- велику мелодійність;
- світлий, чарівний характер;
- спокійний темп;
- розспів одного складу на декілька звуків, що придає широту, наспівність мелодії;
- жанрова основа: пісенність в поєднанні з легкою танцювальністю.
- що неперехідних меж між музикою різних народів немає!
(Відповіді, співи дітей). Вокальна робота. Пісня Максима Копка "Дівчина і квіти":
- розспів на інтонаціях пісні ;
- робота над двоголоссям: ритмічна і вокальна;
- співи різними складами партій сопрано й альтів (склад діти вибирають самі, згідно своїй уяві);
- виконання пісні: створити в співах образ маленької дівчинки (може Катрусі Білокур), яка доглядає квіти у зільнику, а потім їх малює.
(Виконання пісні). Висновок. УПК. Так чому ж ми об'єднали читання, малювання та музику в одному уроці?
- тому, що в творах цих мистецтв освідчується краса квітів, але кожен вид мистецтва це робить своїми засобами виразності;
- тому, що саме література, музика та образотворче мистецтво відтворили нам справжню "Симфонію квіткової краси";
- тому, що ті почуття, які виникли у нас при спілкуванні з різними видами мистецтва, дуже схожі: і закоханість в прекрасне, і повага та гордість за митців різних народів, і бережливе ставлення до "творіння рук людських", і головне - піднесене, світле відчуття всесвіту.
6