Санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайту. 42+34, 76-34 түріндегі қосу мен азайту

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қарағанды қаласы

№ 82 жалпы білім беретін

орта мектептің бастауыш

сынып мұғалімі


Күні: 18. 11.2013

Пәні: математика

2 «Ә» сыныбы

Сабақтың тақырыбы: Санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайту.42+34,76-34 түріндегі қосу мен азайту

Мақсаты: Оқушыларға сандардың ондықтары және бірліктері арқылы ауызша және жазбаша қосу, азайту жолдарын үйрету.

Міндеттер: Қосу мен азайту амалдары арқылы математика пәнінің өмірмен байланысы туралы ойларын кеңейту.

Ойларын еркін жеткізуге баули отырып, берілген тапсырманы өзара талқылап, өз ойларын жинақтай білуге жетелеу.

Сенімділікке және жауапкершілікке баулу, патриоттық сезімдерін оятуға жетелеу.

Ресурс: 2-сыныпқа арналған математика оқулығы (Алматыкітап баспасы), жылжымалы тақта, тапсырма жазылған таратпа қағаз, түрлі-түсті стикерлер, көңіл-күйді білдіретін суреттер.

АКТ қолданылуы: презентация, флипчарт

Сабақ түрі: жұппен жұмыс, топпен жұмыс

Сабақ типі: баска да пәннен алған білімдерін сабақтастыру

Модуль: Білім беруде АКТ-ны пайдалану, білім берудегі басқару және көшбасшылық, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту.

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: ой қозғау, талдау, қорытындылау, «» стратегиясы.

Күтілетін нәтиже:.Ана тілі, өзін-өзі тану пәндеріндегі туралы алған білімдерін айқын көрсете отырып, осы сабақпен байланыстыру. Отанын қорғайтындай сенімді ойларын жинақтату. Топтық жұмыстағы бір-біріне деген сенімділігін көру, көшбасшылық қасиетін қалыптастыру.

Өз - өздеріне деген сенімділіктерін байқау.

Сабақ

тың кезеңі

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін?

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар: осы іс-әрекеттер үшін маған қандай құралдар, кітаптар, компьютерлік жабдықтар және т.б. қажет?

Кіріспе

1.Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық көңіл-күйді реттеу

Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру

Топқа бөліну

Түрлі стикерлер арқылы

Топ басшысын сайлаудағы мақсатым:

көшбасшылық қасиетті қалыптастыру

Оқушылармен амандасу

Сәттілік тілеу

1-топ ережеге сай отыр

2-топ кәнекей, сен де отыр.

3-топ жылдам, бірақ жай отыр

4-топ бұл не тұрыс, тез отыр?

Амандасады.

Оқушылар пікірі тыңдалады.

Оқушылар стикерлердің түстері арқылы топтарға бөлініп отырады, Топ басшысы сайланады. Алынған стикелерінде S әріпі болса сол спикер болып сайланады

1-топ:

2-топ:

3-топ:

4-топ:

Ауызша мадақтау

АКТ, №1 флипчарт


2.Өткенді пысықтау

«Жұбыңды тексер, бағала!»

Бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, бірін-бірі бағалау іс-әрекетін жүзеге асыру


Үй тапсырмасын қорытындылау

5 сұрақтан тұратын тест арқылы өткен сабақты пысықтау

1.1сағ =

А)50 мин Ә)60мин Б)80мин

2.30+(5+3)

А)15 Ә)38 Б) 28

3.Орындарын тап

40+34= 75

52+7= 95

95-20= 74

4. 40-х=30

А) 25 Ә) 43 Б) 10

5. *-30=65

А) 95 Ә) 60 Б) 85

-Сонымен, сандарды ауызша калай қосып азайтамыз?

-ұзындықтың өлшем бірліктері қандай?

Оқушылар алдарындағы парақта жазылған тест сұрақтарына жауап береді.

Тақтадан дұрыс жауап көрсетілгенде жұптаса отырып, бірін-бірі бағалайды.

«5» - қатесіз орындалған жұмысқа

«4» - 1 қатеге

«3»-2, 3 қатеге

«2»-4 қатеге

Оқушылардың жауабы тыңдалады.

Жиынтық бағалау

-5 ұпайды кімдер жинады?

-«4» ұпайды?

-«3» ұпайға кімдер ие болды?

-«2» ұпай жинағандар бар ма?

Формативті бағалау

тест тапсырмасы жазылған парақшалар

Тұсау

кесер





3.Жаңа сабақ

«Болжау» стратегиясы

Ой белсенділіктерінің дамуына ықпал ету, ойлауына, түйін шығаруға жәрдемдесу


4.Оқулықпен жұмыс

«Кубизм» стратегиясы

Оқушы шаршыларды санау арқылы түстермен бір-біріне қосады.




Топтық жаңа білімді жинақтау тапсырмалары

Ынтымақтаса жұмыс жасай отыра өз ойларын еркін, дәлелді түрде жеткізе білуге ықпал ету.

Интерактивті тақтадан сілтеме сүйектер арқылы әр топтан бір бала сандарды атайды, сол арқылы сабақтың тақырыбына байланысты болжам жасату.

Сабақтың тақырыбын хабарлау, мақсатын айту.

Бүгін сабақта екі таңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды үйренеміз

Математикалық диктант

60-пен 10- ның қосындысын 8-ге арттыр
70 - ке 12 мен 6-ның айырмасын қос
65-пен 5-тің айырмасынан 30-ды азайт
90 -ға 11 мен 9-дың қосындысын қос

- Нелерді көріп тұрсыңдар?

- Бірліктер неше таңбалы сандар?

- Ондықтар неше таңбалы сандар?.

- Оларды қалай қосуға болады?

№1 (2)

- Енді осы екі таңбалы сандарды жазбаша қосып көрелік, ол қалай?

- Назарларынды тақтаға салсаңдар

№2 (3)

Графикалық тапсырма әр топка беріледі

Шағын топтарға тапсырмаларды таратып беру

Санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайту.42+34,76-34 түріндегі қосу мен азайтуСанның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайту.42+34,76-34 түріндегі қосу мен азайту1)46 +32 ?

Санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайту.42+34,76-34 түріндегі қосу мен азайтуСанның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайту.42+34,76-34 түріндегі қосу мен азайтуСанның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайту.42+34,76-34 түріндегі қосу мен азайтуСанның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайту.42+34,76-34 түріндегі қосу мен азайту

Санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайту.42+34,76-34 түріндегі қосу мен азайтуСанның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайту.42+34,76-34 түріндегі қосу мен азайту +30 +2

?

Оқушылар сілтеме сүйектер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ойланады.

Тақырыпты тақтадан көрсету

Оқушылар өз мақсатын қояды.

Дәптерге сабақтың тақырыбын жазады.


Оқушылар шаршыларды санайды Санау арқылы немесе түстерімен қосуға болатынын айтады.

Оқушылар Бірліктер мен ондықтардың таңбаларын айтады

Оқушыларға түсіндіріледі

Топта бірге талқылап, жауабын жазады, дәлелдейді

Топ алдында жұмыстарын қорғайды.

Жұмысты қорғауға шығатын оқушыны топ спикері анықтап отырады.

Ауызша мадақтау


-Жарайсың

дар!


Шағын топтардың жұмысын тыңдаған өзге топ мүшелері формативті бағалауды жүзеге асырады

№2 флипчарт

№3 флипчарт

№ 4 флипчарт


№5 флипчарт


Тапсырмалар жазылған парақшалар. Плакат, маркер.

Негізгі бөлім






























Қорытынды бөлім


5. Ойын:

«Сиқырлы қадам»

Ойын арқылы үнсіз оқушыларды іске қосу, ынталандыру

Анимациялар арқылы

есеп шығару


Сергіту сәті

Топтық жұмыс

6. Семантикалық карта

8. Диалогтік оқыту

9.Бағалау



10. Үйге тапсырма


№2

Топ арасына кіріспей отырған оқушыларды тақтаға шақырып, есептетіп жаздыру

№3

Есепті тақтадан тыңдау

Кілт сөздерін іздеу, есептің не сұрайтынын анықтау

Қыз бала - 46

Ер бала - 42

Музыка ү. - 26

Сурет ү. - ?

Жауабы: (46+42)-26=62

Шешуі: сурет үйірмесіне 62 бала

-Қандай есеп шығардық балалар?

- Неге олай деп атаймыз?

№4

Әр түрлі тәсілмен шығару.

Топта талқылау, бірігіп шығару

35+23

55

68

58

58-35

23

25

33

44+34

87

78

77

78-44

34

35

44

1.дұрыс - кызыл

2.сенімсізбін - көк

3. білмеймін - сары

-Бүгінгі сабақта нені білдіңдер?

-Тағы не туралы білгілерің келеді?

-Осы тақырып бойынша қандай ой түйіндедіңдер?

Жиынтық бағалау және формативті бағалау тәсілдері арқылы оқушылар білімі бағала

94 бет, № 6

Берілген өрнектерді шығарып, оларға дұрыс жауап алу керек

Зейін қою

Оқушылардың жауаптары тыңдалады.

- Құрама есептер

- Екі немесе одан да көп амалдар қолданылса құрама есептер деп атаймыз

Топпен жұмыс

Жеке жұмыс, өз түсінгендерін қағаз бетіне түсіру.


Жақсы, жарайсың

дар!


Дұрыс айтасыңдар, естеріңде сақталған екен!

Талқылау, спикерлер оқушылардың толық қатысуын қадағалау


Бүгінгі сабақтағы құнды пікірлеріңе рахмет!

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер

ге стикерлерді жапсыру арқылы білдіреді.

№ 6 флипчарт

интербелсенді тақтада

№7 флипчарт


№8 флипчарт

№ 9 флипчарт



Көңіл күйлеріңді білдіру үшін

Смайлик жапсырылған плакат, стикерлер.








© 2010-2022