- Преподавателю
- Начальные классы
- Ақтамберді жырау. «Күлдір, күлдір кісінетіп» (9-сынып, әдебиет)
Ақтамберді жырау. «Күлдір, күлдір кісінетіп» (9-сынып, әдебиет)
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Хуантай Х.-. |
Дата | 09.02.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Күні | Қысқа мерзімді сабақ жоспар | ||||
Сыныбы | 9 | ||||
Пәні | Әдебиет | ||||
Тақырыбы | Ақтамберді жырау. «Күлдір, күлдір кісінетіп» | ||||
Сілтеме | Электрондық оқулық. Интернеттен қосымша мәлімет. Оқулық. | ||||
Мақсаты | Ақтамберді жыраудың өмірі мен шығармашылығы туралы мәлімет алу. | ||||
Оқыту нәтижесі | Толғау туралы мәлімет біледі. Шығарманың мазмұнын түсінеді. | ||||
Түйінді идея | Жыр арқылы қарапайым халықтың мүддесі қорғалады. | ||||
Блум таксономиясы | 7 модуль | ресурстар | Сабақтың мазмұны | ||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | |||
3 мин. | Қызығушылықты ояту. | Психологиялық ахуал орнату. Бір-біріне бүгінгі арманын айтады Топтастыру.
| Ұйымдастыру.Гүлдің суреті бар қиылған картинаны құрастыру арқылы топқа бөліну. | Суреттерді құрастыру арқылы 4 топқа бөлінеді.1 «Керемет» 2 «Мықтылар», 3. «Ойшылдар», «Шығармашыл» | Қадағалу. |
Білу 5мин | Сыни тұрғыдан ойлау Қызығушылықты ояту. Миға шабуыл
| Түрткі сұрақ Ой шақыру | Толғаудағы басты кейіпкерлер кімдер? Оларға қандай мінездеме бере алатын едің? Олардың сыртқы бейнесін суреттеп бере аласың ба?
| Осы сұрақтарға оқушылар біртіндеп жауп береді, өз ойларын айтады, өмірмен байланыстырады,соның нәтижесінде проблемалық сұрақ тудырады. Ол сұрақтарды дәптерге жазады. (Дәптермен жұмыс)
| Марапаттау. Смайлингтер арқылы бағалау |
Түсіну 5 мин | Сыни ойлау | Ой туғызу, ой жалғастыру ойыны | Егер жазушының орнында сен болсаң оқиғаны қалай жалғастырушы едің? Қай жерлеріне өзгеріс енгізетін едің? | Әр топ оқушылары жеке -жеке өз ойларын айтады. | Жұлдызша арқылы бағалау. |
Қолдану 5 мин | Электрондық оқулықты қолдану
| Ой қозғау. | Оқулықта берілген сұрақтарға жауап алу. | Оқшылар жеке-жеке жауап береді. | Марапаттау. |
Сергіту сәті. 1мин. | |||||
Талдау 19 мин | Басқару және көшбасшылық Сыни тұрғыдан ойлау. Оқу үшін бағалау. | Ой қозғау.
| Мына проблемалық сұрақтарды басшылыққа ала отырып, постер қорғату.1.Жыраулардың негізгі көтерген мәселері не? Олар нені меңзеді? 2.Бұл шығармада қандай салт-дәстүрлер сақталған. Дәлелде 3.Оқиғаны қалай аяқтайтын едің? | Әр топ өздеріне берген тақырып бойынша постер қорғайды.Табыс критериялары 1.Жауаптары дұрыс, әңгіме барысында болса; (1) 2.Мақалдарды қолданып, көркем сөздерді пайдалана алса; (2) Өмірмен байланыстырып көркемдеп жауап бере алса; (3) | Өзін-өзі және өзара бағалау. |
Жинақтау 5мин | Сыни ойлау. | Ойын жинақтау. Сұрақ-жауап | Оқушылардың өз мінез-құлықтарын бірінші өздеріне, сонан соң бір-бірінене айтқызу. | Оқушылар өз мінездері туралы және сыныптастарының мінез-құлықтары жөнінде әңгімелейді. | Мадақтау |
Бағалау 2 мин |
| Жеке, топпен бағалау. | Жұлдызша, смайлинг және түсті қағаздар арқылы бағалау. | Сабақ барысында жинақтаған бағаларын жинап, өздері қорытынды бағаларын шығарады. | Жиынтық бағалау. |