Әдебиеттік оқу Еркіннің еңбегі

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар.

Пәні: Әдебиеттік оқу

Мерзімі: 26.02.2015жыл.

Сыныбы : 2 «Л»

Мұғалімі : Амангельдиева Ж

Сабақтың тақырыбы:

М.Төрежанов. Еркіннің еңбегі.

Сабақтың мақсаты:

Мәтінді түсініп оқи отырып, негізгі идеясын ұғындыру. Автор туралы қысқаша мағлұмат беру.

Күтілетін нәтиже:

Мәтінді дұрыс, түсініп оқи алады. Мәтіннің негізгі идеясын біледі.

Автор туралы айта алады.

Әдіс - тәсілдер:

Сергіту, мозайка әдісі, ребус, ЖИГСО әдісі, Буреме әдісі.

Керекті жабдықтар:

Стикер,флипчарт, маркер,А4.А3

Табыс критерийі:

0-8/3; 8-15/4;

15/30/5

1.Еркіннің шөп шабуға барғысы келгені.

2.Атасы мен немересінің бір күндік еңбегі.

3. Еңбектеніп жеген астың дәмділігі.

Қ/

с

Уа

қыт

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Ресурс

1.

2мин

Психологиялық дайындық:

Шаттық шеңберін құру.

Жабырқауды білмейміз,

Жалқаулықты сүймейміз.

Біз талапты жас ұлан,

Үлгі аламыз жақсыдан.

2.


2мин


Сергіту сәті:

Сергіту сәтін жүргізу.

Гүл өсірсен терлеп,

Мұның аты -еңбек.

Кесте тіксең зерлеп,

Мұның аты- еңбек.

Сабағыңды жөндеп,

Әзірленсең еңбек.

Қиындықтың бәрін,

Еңбек қана жеңбек.

3.

1мин

Топтасты-

ру

Мозайка әдісі.

Көктемгі еңбек түрлері мен топтастыру.

Мозайка әдісі мен орындайды.

Көктемгі еңбек түрлері мен бірін-бірі тауып топтасады.

Көктемгі

еңбек су

реті

4.

7мин

Миға шабуыл:

«Көктем келді» өлеңін жатқа айту.

«Көктем келді» өлеңін әр топтан ретімен жатқа айтады.

Оқулық

5.

5мин

Қызығушылығын ояту:

Түрткі сұрақтар

Еңбек қылсаң ерінбей,

Тояды қарның тіленбей.

Еңбек деген байлық бар, Ерінбеген жететін.

Еңбек түбі қуаныш.

Осы мақал - мәтелдерді қалай түсінесіңдер?

Тағы да еңбек туралы қандай мақал-мәтелдер білесіңдер?

Еңбек еткен адамның қарны тоқ болады. Себебі ол өз нанын өзі тауып жейді. Еңбек еткен адам түбі қуанышқа, бақытқа жетеді. Еңбек еткенде ғана нағыз бай боласың. Себебі өз еңбегіңмен тапқан байлығын - өз байлығын, тек адал еңбек еткен адамның досы да, заты да көп болады.

А4

6.

20

мин

Мағынаны

тану.









ЖИГСО

әдісі:

постер мен

жұмыс:

Оқулықпен жұмыс:

Жыл мезгілдерін атау.Әр жыл мезгіліне байланысты еңбек түрлерін сұрау.

«Мәтінді түсініп оқу.

Ребусты шешу: Шалғы

Шалғы неге керек? Қай уақытта шалғымен шөп шабамыз?

Шалғымен шөп шабатын адамды кім дейміз? Қазіргі уақытта қол еңбегі комбайн еңбегінеайналды.

Бүгінгі сабақта Мәдіхат Төрежановтың «Еркіннің еңбегі» әңгімесімен танысамыз.

Автордың суретін көрсетіп, өмірбаянын әңгімелеу. «Еркіннің еңбегі» әңгімесін таныстыру.

Әңгімені әр топқа бөліп беру.

Оқушылар мәтінді постерге түсіреді.

Автор туралы қысқаша мағлұмат береді.

Мәдіхат Төрежанов. 30 сәуірде Ақмола (бұрынғы Целиноград) облысы, Алексеевский ауданы, «Трудовой» ұжымшарында дүниеге келген.

1941 жылы Семей педагогикалық институтының филология факультетін бітірген. Ұзақ жылдар бойы мектепте мұғалім, Ақмола қаласында мұғалімдер білімін жетілдіру институтында кабинет меңгерушісі болып жұмыс істеген.

«Бітпеген ойын», «Тең ойын», «Шегіртке мен ара», «Қанатбек пен Жанатбек», «Кім ақылды» секілді прозалық кітаптардың авторы.

«Құрмет Белгісі» орденімен, бірнеше медальдармен марапатталған.



Әр топ мәтінді оқиды.

Әр топ критерий бойынша постерге түсіреді,қорғайды.

А4

Әдебиеттік оқу Еркіннің еңбегі

8.

5мин

Ой толғаныс:

Буреме әдісі.

Науырызды . . . (халқымыз)

Жыл басы . . .(санайды)

Көнермей . . .( салтымыз)

Көп елге . . . (тарайды).

Дәптер

9.

1мин

Үйге тапсырма:

Ұзынсары түсініп оқу. 169-170 бет

10.

1мин

Бағалау:

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Бас бармақ .Бағалау парақшаларын толтырады.

11

1мин

Кері байланыс:

Стикер тарату.

Стикерге сабақтан алған әсерімен бөлісіп жазады.

Тексерілді:_________

© 2010-2022