Қайырымды бала. Г. Әзімбаева. 2 сынып

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Сыныбы 2 сынып
Тақырыбы

Қайырымды бала . Г.Әзімбаева.

Мақсаты Мәтінді түсініп оқып,өмірмен байланыстыра әңгімелеу.
Күтілетін нәтиже

А.Мәтін мазмұнындағы кейіпкер бейнесі арқылы оның идеясын ашады.

Ә.Шығармашылық тапсырмалар арқылы бала қиялын,жазу мәдениетін дамиды.

Б.Адам боындағы жақсы қасиеттерді көре,байқай біледі .

Сабақ түрі Аралас сабақ .
Оқытуда қолданылатын әдіс- тәсілдер
Сыни ойлау стратегиялары. диалог,сурет салу, демонстрациялау, топтық,жұптық жұмыс . «Елес жетелеу» стратегиясы .
Керекті жабдықтар Тақта,бор ,плакат,маркер
Сабақтың барысы Сынып 3 топқа бөлінген .
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе 5 минут Оқушылармен амандасу, зейіндерін сабаққа аудару, психологиялық тренинг жасау Топқа бөлінеді .
Тұсаукесер 10 минут


«Елес жетелеу» стратегиясы . Бір үлкен адам және бала. Кішірек , бірақ ұзынша зат. Суда қалқып тұр. Дүр ете түсті . Дүр еткен қайық екені табылу. Оқушылар көзін ашады . Осы тірек сөздерді пайдаланып , қысқаша мәтін құрастырады . Топта талқылап , бір оқушы шығып оқиды .
Негізгі бөлім
25 минут


-Біз бүгін сендермен ойыншық қайық туралы бір баланың басынан өткен оқиғасымен танысамыз . -Мәтін оқығанда қандай сезімдер пайда болды? Мәтін мазмұны бойынша идеясын ашуға берілген сұрақтар мен тапсырмаларды талдау жұмыстарын жүргізу. Дәптермен жұмыс. Нодардың қайығының суретін салып,оған ат қояды .


Қиял, қуаныш, өзін-өзі тежеу , мейірімділік,қимастық, таңданыс, сүйсіну .



Суретін салады .
Қорытынды 5 минут

Жазушы мен оқушылар жазған мәтіннің ұқсастығын, айырмашылығын, идеясын салыстыру, ойларының аяқталуын, кейіпкерлерінің әрекетін , ұқсастығын талдау . Үйге хрестоматиядан «Жаман жолдас» Л. Толстой мәтін оқып ,сабақтан танысқан мәтінмен салыстырып келу . Бағалау .









Формативті бағалау .



© 2010-2022