Тік төртбұрыш және оның қасиеттері

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тік төртбұрыш және оның қасиеттері.Тік төртбұрыш және оның қасиеттері.Тік төртбұрыш және оның қасиеттері.Тік төртбұрыш және оның қасиеттері.Тік төртбұрыш және оның қасиеттері.Тік төртбұрыш және оның қасиеттері.Тік төртбұрыш және оның қасиеттері.Тік төртбұрыш және оның қасиеттері.Тік төртбұрыш және оның қасиеттері.Тік төртбұрыш және оның қасиеттері.Тік төртбұрыш және оның қасиеттері.Тік төртбұрыш және оның қасиеттері.Тік төртбұрыш және оның қасиеттері.Алматы облысы, Ұйғыр ауданы

« Ақтам орта мектебі мектепке дейінгі

шағын орталығымен» КММ

Урманбекова Сейсемкан Нурымбаевна

Бастауыш сынып мұғалімі


Сабақтың тақырыбы: Тік төртбұрыш және оның қасиеттері. Сабақтың мақсаты: Білімділік Тік төртбұрыштың қасиетін анықтау; оның мәнді белгілерін, ең жақын реті - төртбұрыш, ал түрлік ерекшелігі - -барлық бұрыштарының тік болуын тағайындау Дамытушылық: Есепті әр түрлі тәсілмен шығарып, шешулерін салыстыру, қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері әр түрлі өрнектерді және олардың мәндерін салыстыру дағдыларын, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту. Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу. Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс. Көрнекілік: Геометриялық фигуралар, Тік төртбұрыш кестесі. Қосудың қасиеттері кестесі. Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу. ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау. Үй тапсырмасын тексеру:Өткен тақырыптарға шолу, пысықтау. Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.

Геом.фигуралар



Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі. 1-тапсырманың а,ә бөліктерімен жұмыс.

Бұлар - тік төртбұрыштар. Тік төртбұрыштардың қарама-қарсы қабырғалары тең болады.

2 - тапсырма. Есепті әр түрлі тәсілмен шығару.

Қызыл - 4 және 5 б.

? балық суреті.

Жасыл - 3 б.

І-тәсіл. (4+5)+3=12 (б)

ІІ-тәсіл. (5+3)+4=12 (б)

ІІІ-тәсіл.5+(4+3)=12 (б) - барлығы

Ж: 12 балық суретін қиып алды.

3 - тапсырма Есепті әр түрлі тәсілмен шығару.( Ауызша талдау)

Жасады - 30 және 20 ой.

Сыйлады - 20 ой.

Қалды - ? ойыншық

І-тәсіл. (30+20)-20=30 (о)

ІІ-тәсіл. 30+(20-20)=30 (о)

ІІІ-тәсіл.(30-20)+20=30 (о) - -қалды

Ж: 30 ойыншық қалды.

5 - тапсырма

8+4=12 18, 28, 38, 48, 58, 68, 78, 88 5- тапсырма орындалады. Барлық мүмкін жағдайлар қарастырылады. 12-4=8 22, 32, 42, 52, 62, 72, 82, 92 6- тапсырма 11 санының құрамын пысықтау. 3 ? 6 ? 12 ? 8 ? 5 Шығармашылық тапсырма Ойлан, тап: Қосымша тапсырма. Салыстыр: 9*11-2 9+5*17-4 9+5*14-5 8+5*12 21-10*4+7 7+5*13-4 Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Үйге тапсырма: 3 -тапсырма. Есепті әр түрлі тәсілмен шығару керек. 4-тапсырма.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.


© 2010-2022