Шаршы. 2сынып

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Маңғыстау облысы, Түпқараған ауданы, Ақшұқыр ауылы
М.Әбдіхалықов атындағы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі
Бекмағанбетова Гүлмаржан Мырзабаевна


2сынып
Сабақтың тақырыбы: Шаршы.
Мақсаты: 1.Геометриялық фигураларды еске түсіре отырып, шыршы жайлы түсінік беру, есепті әртүрлі тәсілмен шығаруға үйрету.
2.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.
3.Тапқырлыққа, алғырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, ізденушілік.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі: Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ.Білімін тексеру.
2.Өткен материалдарды еске түсіру.
І.Ой шақыру.
-Қосудың қандай қасиеттері бар?
-Ауыстырымдылық қасиеті қандай?
-Терімділік қасиеті қандай?
-Қандай геометриялық фигураларды білесіңдер?
-Тік төртбұрыш дегеніміз не?
-Оның қандай қасиеті бар?
ІV. Жаңа сабақ.
ІІ.Қызығушылығын ояту.
Оқулықпен жұмыс.
№1.а)Суретте барлығы неше фигура бейнеленген?
-Қарама-қарсы қабырғалары тең тік төртбұрышты тап.2-4 фигура.
-Барлық қабырғалары тең тік төртбұрышты тап. 1-3 фигура.
-Олар қандай санмен белгіленген? 1-3
Барлық қабырғалары тең тік төртбұрышты шаршы деп атаймыз.
ІІІ.Мағынаны тану.
№2. ә) Нөмірлері :1,2,3,4,5,6,7
Төртбұрыштар: 3,4,5,6,7
Тік төртбұрыштар: 3,4
Венн диаграммасы:

Шаршы.2сынып



ІV.Деңгейлік тапсырма.
1-деңгей «Математикалық диктант»
7+6=13 13-7=6
6+7=13 13-6=7
8+5=13 13-8=5
9+4=13 13-9=4
4+9=13 13-4=9
Қосудың қандай қасиетін еске түсіреді?
Қосу және азайту қандай амалдар?
2-деңгей.
№3. Қосындыларды салыстыру. Олардың мәндерін тап. Осыған ұқсас қосындылар құр.
50+10+20 50+20+10 20+50+10 20+10+50
3-деңгей.
№4.Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.
Қыз-20
Ұл-10
Келді-4
Барлығы-?
С:Сыныпта енді неше оқушы болды?
Шешуі: (20+10)+4=34
(20+4)+10=34
(10+4)+20=34
Жауабы. 34 оқушы.
4-деңгей.
№5.Есепті әртүрлі тәсілмен шығар:
Түптеуге тиіс -48 кітап
Түске дейін -20 кітап
Түстен кейін-10кітап
С: Түптейтін неше кітап қалды?
Шешуі: 48-(20+10)=18
(48-20)-10=18
(48-10)-20=18
Жауабы. 18 кітап қалды.
V.Семантикалық карта:

Шаршы.2сынып


V.Тест жұмысы.
1. 1сағатта неше минут бар?
а)90 мин ә)60мин б)70мин
2.Шаршы деп қандай фигураны айтамыз?
а)қарама-қарсы қабырғалары тең тіктөртбұрыш
ә)барлық қабырғалары тең тіктөртбұрышты
3.Қосудың қандай қасиеті қолданылған?
(20+30)+20=70 (20+20)+30=70
а)ауыстырымдылық ә) терімділік
4.Бір ғасырда неше жыл бар?
а)24жыл ә)100жыл б) 70 жыл
VІІ.Қорытынды бөлім.
-Сонымен балалар бүгінгі сабақта нені білдік?
-Нені үйрендік?
Генсерт әдісі.
Не үйрендім,нені білдім, нені білгім келеді?
VІІІ.Үй жұмысы: №6 тапсырма.
ІХ.Бағалау.

© 2010-2022