- Преподавателю
- Начальные классы
- Кембридж бағдарламасы бойынша ашық сабақ Тақырыбы: Тәуелсіздік монументі
Кембридж бағдарламасы бойынша ашық сабақ Тақырыбы: Тәуелсіздік монументі
Раздел | Начальные классы |
Класс | 4 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Туктибаева А.А. |
Дата | 08.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Тақырыбы | Ш.Сариев.Тәуелсіздік монументі | |
Мақсаты | Оқушылардың тәуелсіздік туралы түсініктерін кеңейте түсу; мемлекет, Отан, тарих ұғымдарын түсінудің алғашқы сатысына жол салу.
| |
Жалпы мақсат | Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру | |
Күтілетін нәтиже | Мәтіннің мазмұнын түсініп, сауатты оқиды .Өз ойын ашық, еркін жеткізе білуге үйренеді. Сыныпта топтық жұмыс арқылы ынтымақтастық қарым- қатынас орнатады.
| |
7 модульдің қолданылуы | АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық".
| |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | «Миға шабуыл», «Эссе», «Кубизм» әдістері | |
Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук | |
Сабақ барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг Үй тапсырмасын сұрау | Күн жарығын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын, Ізгі әрі нәзік , жарық, мейірімді, Болып кетер сонда дереу жан-жағым. Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-2 дейін санау арқылы топқа бөлу. Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту. Әр топқа бағалау парағын таратып беру. 1-топ «Көк аспан», 2-топ «Алтын күн» «Тоқсан жастағы тарлан» мәтінін сахналау «Кубизм» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрақтар қою арқылы бекіту. | Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды. Топ ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын ережесін құрады. Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады. Оқушылар сахналық қойылым көрсетеді, сұрақтарға жауап береді |
Білу Миға шабуыл
| Интерактивті тақтадада «Желтоқсан » деректі фильмінен үзінді . Фильмнен кейінгі ойтолғаныс. | Оқушылар интерактивті тақтадан көрген деректі фильмді талдайды.
|
Түсіну Жаңа сабақ Тәуелсіздік монументі»
| Сандардың квадратын табу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Автор туралы мағлұмат беру. Өлеңді мәнерлеп оқу.
| Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту. Өлеңнің мазмұнына тоқталып , мағынасына және автордың жазу тіліне мән береді.
|
Қолдану Жигсо пайдалану | «Тәуелсіздік монументі» туралы бейнекөрсетілім көрсету. | Оқушылардың мұндағы мақсаты Тәуелсіздік монументі туралы мағлұмат алу. Топпен жұмыс жасау |
Талдау Ойлан тап | Әр топқа тапсырма беру. 1.Тәуелсіздік алғаннан кейін, елімізде қандай игі істер жасалды, қандай ғимараттар бой түзеді? 2. Өз ауылымыздағы қандай істер сені мақтаныш сезіміне бөлейді?
| Әр топ сұрақтарға жауап береді. |
Жинақтау | I-топ: Отан, туған жер, атамекен жайында мақал-мәтелдер айту . "Егер мен Президент болсам..." тақырыбында эссе жазу II-топ: "Мен өз еліммен мақтанамын!" постер қорғау | Оқушылардың мақсаты- берілген тапсырмаларды орындау. |
Бағалау Бағалау шкаласы мен бағалау парақтарын тарату | Әр топқа бағалау парақтарын тарату, бағалау шкаласын тақтаға ілу керек | Әр топ бағалау парақшасын өздерін бағалайды |
Рефлексия |
| Оқушылар кері байланыс арқылы өздерінің сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс, тілектерін жазады. |
Үйге тапсырма | 1. Өлеңнің ұнаған шумағын жаттап ал. 2. Отбасында , үлкендер арасында желтоқсан көтерілісі туралы әңгімелер, деректер сұрастыру.
|
|