Звук [л], буква Л

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема. Звук [л], буква Л.

Навчальна мета: навчити правильно артикулювати звук [л] та аналізувати його; ознайомити учнів з буквою; вчити свідомого, правильного, виразного читання вголос, формувати мовленнєві уміння; розвивати уміння будувати самостійно діалог, розумові сили дитини, довільну пам'ять.

Виховна мета: сприяти моральному вихованню молодших школярів.

Обладнання: таблиці Шульте, складові таблиці, малюнки, підручник.

Хід уроку

l. Організаційний момент

Вже дзвінок нам дав сигнал:

працювати час настав.

Тож і ти часу не гай,

працювати починай.

До нас сьогодні прийшли гості: обернулись до них, привітались. Обернулись до мене.

Зараз ми проведемо з вами розминку з метою розвитку м'язів ока та техніки читання.

Приготуйте, будь ласка, числову таблицю Шульте.

Стукаючи олівцем, будемо знаходити числа, які я називаю.

На дошці висить складова таблиця. Читаємо l варіант по вертикалі, ll варіант по горизонталі. Хором.

Прочитати склади з буквою а, и.

ll. Повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми ознайомимося з новою буквою та новим звуком, будемо читати з цим звуком , складати слова, речення.

Будемо вчитися читати виразно, ставити запитання та ще багато, багато цікавого буде на нашому уроці.

  1. Повторення вивчення букв.

  • До нас завітав Капітошка. Він приніс букви. Назвемо їх (називають букви і звуки, які вони позначають) Молодці!

  1. Допоможіть мені визначити нову букву та новий звук, який ми будемо сьогодні вивчати.

А для цього ви уважно послухайте загадку.

Птах великий і красивий,

Чорний або сніжно - білий

Гострий дзьоб, тоненькі ноги

Повернувсь з далекої дороги.

  • Правильно, діти! В цій відгадці першим ми чуємо звук л.

  • Хто з вас бачив лелеку? Де саме? Яка в нього шия? Які крила? Чому їх не можна побачити взимку?

  1. Хвилинка - цікавинка.

Лелеки відлітають у теплі краї - в Африку. Більше двох місяців летять вони туди. А зворотній шлях на Батьківщину - удвічі швидше. Гнізда влаштовують з паличок і гілок на дахах сільських хат. У гнізді лелеки буває троє - п'ятеро лелеченят. Батьки піклуються про своїх пташенят, приносять їм жаб, комах, мишей, ящірок. У народі вважають, що лелеки приносять щастя.

  1. А зараз спробуємо вимовити цей звук.

Кінчик язика притискується до верхніх різців. Голосові зв'язки напружені, голос утворюється.

Чистомовка

Зараз ми будемо вимовляти чітко усі звуки у чистомовці.

Мама Мілу мила милом,

Міла мило не любила.

Гра « Піймай звук»

Приготуйте свої долоні, як почуєте звук [ л], плескайте у долоні.

Лисеня та левеня

Їли ласощі щодня

Кожен мав велику ложку

Горщик спорожнів потрошку

Молодці! Були уважними!

  1. А зараз придумайте свої слова, де б зустрічався звук [ л ]. Де стоїть цей звук на початку, в середині або в кінці?

Фізхвилинка.

lll. Вивчення нового матеріалу.

Звук ми з вами чули і вимовляли. Час вже ознайомитися з буквою. А її ми маємо побачити.

Правильно, звук ми чуємо, а букву бачимо та пишемо. Вона називається «ел».

На що вона схожа? Ці букви по формі різні чи однакові? А за розміром? А зараз ми спробуємо її в зошитах надрукувати.

Вірш « Зошит свій я відкриваю…..»

lV. Закріплення вивченого матеріалу.

А зараз ми з вами будемо читати прямі та обернені склади.

« Сонечко і промені »

Робота з підручником.

Подивіться уважно на малюнки. Під ними є схеми. Які слова сховалися в ці схеми? ( Калина, лимони)

Зробимо звуко - складовий аналіз слова калина.

Озвучення малюнків тексту.

А хто це така руда? (Лисичка) А що вона тримає у руці?

Читання хором слів ( можна записати на дошці)

мала мала

малі мали } словникова робота

малу мав

лини ловили лани

лин ловив лан } словникова робота

линів наловив ланів

Гра « Щоб ротик був слухняним »

Робота зі скоромовкою. Поставити логічний наголос на кожному слові по черзі.

Олена шукала шпильку.

Ліна і Аліна збирали лимони.

Фізхвилинка.

Встаньте, діти, усміхниться,

Землі рідній поклоніться

І до сонця дотягніться

Веретенцем покрутіться

Раз присядьте, два присядьте

І за парту знову сядьте.

Робота над текстом підручника.

Сьогодні замість учителя готували текст Шичко Оля і Кожеймяк Ганна.

Слухаємо і стежимо. Чи правильно читали дівчатка? Щоб так гарно читати нам всім, давайте підготуємось і навчимось читати окремі слова з цього тексту ( словарна робота: читаємо повільно, нормально, прискорено)

Напівголосне читання;

вибірково - пошукове читання;

прочитати речення, яке починається зі слова Іван…. Ліна.

Бесіда по тексту.

Де був хлопчик? Що він таке робив? Кого піймав хлопчик?

Гра « Склади речення »

___ ___ ___ ___.

___ ___ ___ ___ ___.

v. Підсумок.

З якою буквою ми ознайомилися на уроці? Який звук означає ця буква? Голосний чи приголосний?

Сподобався вам урок?

Поставте ротик на обличчя, які лежать на ваших партах, залежно від вашого ставлення до уроку.

Звук [л], буква Л.Звук [л], буква Л.Звук [л], буква Л.

НІ ТАК ТАК СОБІ

Звук [л], буква Л.

МЕНІ ТАКОЖ.ДЯКУЮ ВАМ ЗА УРОК!





.







    © 2010-2022