Конспект по казахскому языку на теме Ілік септік

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні:

Пәні: қазақ тілі

Класс: 4

Тақырыбы:

Ілік септік

Мақсаты

Ілік септігі зат есімге тән екенін, не нәрсенің меншігі екенін ұғындыру .Топтық талқылауға қатысып өз пікірін жеткізе білуге, өзара ынтымақтастықты қалыптастыруға, өзін- өзі реттеуге үйрету.

Күтілетін нәтиже

Ілік септігі зат есімге тән екенін, не нәрсенің меншігі екенін ұғынады. Өз ойларын жеткізе алады, өзара ынтымақтастық қалыптасады, топта пікірлесіп, ортақ шешімге келуге дағдыланады, сұрақ қоя біледі, білімге құштарлығы арттады, бірін- бірі бағалай алады.

Түйінді идеялар (кілтті сөздер)

Алтау ала болса ауыздағы кетеді, төртеу түгел болса төбедегі келеді.

Сабақ кезеңдері:

Сабақ барысы

Бағалау

Ресурстар

1.кіріспе

2 мин

2 мин

5 мин

2мин

2.Тұсаукесер

Миға шабуыл

2 мин

Ынтымақтастықты қалыптастыру

Амандасу

«Менің талабым ......»

Топқа бөлу

«Орныңды тап!» әдісімен ( сөз таптары бойынша) топқа бөлінеді.

Білу

«Допты лақтыру» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау

Сергіту сәті «Бұл не?»

Ым ,ишара арқылы суреттегі заттың атын атау.

Берілген сөздердің ішінен зат есім сөздерді теріп жаз.

3 шапалақ

«Көңіл күй» смайликтері





Жарайсын, керемет,тама-ша сөздері



От шашу

Жетон арқылы бағалау

Доп

Суреттер

3.негізгі бөлім

23 мин

Түсіну

«Кезектескен интервью» әдісі

1-жаттығу, ереже қорыту

Бас бармақ арқылы бағалау

Қолдану

«Табыс кілті»

2-жаттығу Талдау

«2 үйде, 4 қонақта» әдісі

3-жаттығу

Жетон арқылы бағалау

От шашу

4. Қорытынды

5 мин

Жинақтау

«Балық аулау» ойыны

5-жаттығу

Өзін -өзі бағалау

Бағалау парақшасы

Үйге тапсырма

2 мин

4-жаттығу, 90-бет

Рефлексия 2 мин

«Биік шың»

Тау суреті

Не сәтті өтті?

Нені дамыта аласыз?

Не сәтсіз өтті?

Күні:

Пәні: қазақ тілі

Класс: 4

Тақырыбы:

Өткен шақ

Мақсаты

Оқушыларды өткен шақ етістігімен таныстыру. Өткен шақтағы етістіктер іс - әрекеттің бұрын болып кеткенін білдіретінін ұғындыру. Топтық талқылауға қатысып өз пікірін жеткізе білуге, өзара ынтымақтастықты қалыптастыруға, өзін-өзі реттеуге үйрету.

Күтілетін нәтиже

Оқушыларды өткен шақ етістігімен танысады. Өткен шақтағы етістіктер іс - әрекеттің бұрын болып кеткенін білдіретінін ұғынады. Өз ойларын жеткізе алады, өзара ынтымақтастық қалыптасады, топта пікірлесіп, ортақ шешімге келуге дағдыланады, сұрақ қоя біледі, білімге құштарлығы арттады, бірін-бірі бағалай алады.

Түйінді идеялар (кілтті сөздер)

Білімді мыңды жығар

Сабақ кезеңдері:

Сабақ барысы

Бағалау

Ресурстар

1.кіріспе

2 мин

2.Тұсаукесер

2 мин



5 мин

2 мин

Ынтымақтастықты қалыптастыру

Амандасу

«Комплимент» ойыны.

Қатысушылар жағымды комплимент айтады. Ал қалғандары ол кімге арналғанын табу керек. Комплимент алған оқушы ойынды әрі қарай жалғастырады.

Топқа бөлу

«Жағымды әдеттер жәрмеңкесі» әдісі. Кезекшінің қолында «жомарт», «сабырлы», «үлгілі», «ұқыпты» деген сөздері бар кеспе қағаздарын жәрмеңкеге шығарады. Оқушылар сол сөздерді өздерінің бойындағы қасиетіне байланысты сатып алады. Осы атаулар бойынша топқа бөлінеді.

Топтық ережені еске алу.

Білу, тану

«Қарлы кесек» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау

4-жаттығу

Сергіту сәті «Кірпі» биі

3 шапалақ



«Көңіл күй» смайликтері









Жетон арқылы бағалау



Доп

3.негізгі бөлім

23 мин

Түсіну

Миға шабуыл

Магнитафоннан сөздерді тыңдату. Өткен шақта айтылған етістіктерді есте сақтау.

Анықтауыш сұрақтар

Қандай сөздер кездесті? Олар қай шақта, қай жақта айтылып тұр?

Ереже қорыту

Білім шыңына өрлеу

1-жаттығу

Мәтінді оқып, көшіріп жазу.Етістіктерді тауып, қай шақта, қай жақта тұрғанын үстіне жазу, астын сызу.

Бас бармақ арқылы бағалау

Жарайсың, керемет , тамаша сөздері



Қолдану

«Табыс кілті»

2-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа жазу. Етістіктерді тауып, қай шақта екенін айту.

Талдау

«Қалам ортада» әдісі

3-жаттығу.

Берілген етістіктерді өткен өткен шақта айт және оларды қатыстырып, сөйлем құрастырып жаз.

Сергіту сәті.

Бір, екі, үш
Жинап алдық күш
Төрт, бес, алты
Біз жазамыз мықты
Дәптерімізді ашайық
Көрсетілген үлгіге,
Әдемі етіп жазайық

Жетон арқылы бағалау

От шашу

Бағдаршам



4. Қорытынды

5 мин

Жинақтау

4-жаттығу.Мәтінді түсініп оқу,көшіріп жазу, етістіктерді тауып, қай шақта, қай жақта тұрғанын үстіне жазу, астын сызу.

5-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқу. Етістіктерді тауып, қай шақта екенін айту.

Бірін-бірі бағалау

Фигуралар арқылы бағалау

Үйге тапсырма

2 мин

6-жаттығу, ережені жаттау.

Рефлексия

2 мин

Бағалау «Мұхит»

Мұхит суреті

Не сәтті өтті?

Нені дамыта аласыз?

Не сәтсіз өтті?



© 2010-2022