- Преподавателю
- Начальные классы
- Математика пәнінен ашық сабақ «Білімді тиянақтау» 3-сынып
Математика пәнінен ашық сабақ «Білімді тиянақтау» 3-сынып
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Калижанова А.Р. |
Дата | 04.01.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Математика пәнінен ашық сабақ «Білімді тиянақтау» 3-сынып
Мақсаты:1) Үш таңбалы сандарды қосу,азайту біліктерін пысықтай түсу,топтық жұмыста әр оқушы білімін саралау.
2)Жарыса жұмыстануға,логикалық ойлауды жеделдетуге баулу,пәнге деген қызығушылығын арттыру.
3)Оқушыларды ұлттық рухта және халықтың салт-дәстүрін жан-жақты түсіне білуге,білімді болуға тәрбиелеу.
Әдісі:сұрақ-жауап,көрнекілік,топпен жұмыс.
Көрнекілік:суреттер,дидактикалық материалдар,өрнектер,слайдтар. Түрі:сайыс сабақ.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық дайындық.
Қарсы алайық қонақты жылы жүзбен,
Бізге келсін,қуаныш нұр іздеген.
Шуақ толған жанымыз,жүрегіміз.
Үлгі алсын көрген жан мына бізден.
-Балалар,біз қандай ұлттық ойындарды білеміз?
-Мына суретте қандай ұлттық ойыны бейнеленген?(Көкпар ойыны)
-Көкпар-ұлттық ат спорт ойындарының бірі.Ойын атауы «көк бөрте»(лақ) сөзінен шыққан.Көкпар жаппай және дода тартыс деп екіге бөлінеді.
-Балалар,біз бүгін шынайы көкпар тартпағанмен білімімізбен екі топ болып жарысқа түсеміз.
І топ: «Тұлпар» ІІ топ: «Сұңқар»
Сайыста әр топ және әр оқушы өзіне ұпай жинап отырады.Әр ұпай қазанға салған серкелері болып саналады.
ІІ. І сайыс Ауызша есеп.
І -топ: «Тұлпар» тобына ІІ-топ: «Сұңқар» тобына
1.3 жүздік 5 бірлік?(305) 1.7 жүздік 1ондық?(710)
2.Ең үлкен үш таңбалы сан?(999) 2.Ең кіші үш таңбалы сан?(100)
3.Екі сабақтың ұзақтығы?(90 мин) 3.Ең кіші ұзындық өлшем бірлігі?(мм)
4.Бұрыш түрлерін ата? 4.Аудан табу формуласы(ахв)
5.1 тәулік 5 сағат=?сағат(29 сағат) 5.200кг= ?ц(2ц)
6.Қосуға кері амал?(азайту) 6.24 саны 8 санынан неше есе артық?
ІІ сайыс. «Дода тартыс»
-«Дода» тартысында құрамы бірдей екі топ сынға түседі.Мұны кейде «марта тарту» деп те атайды.
Тапсырма:Берілген өрнектердің мәнін табу.
ІІІ. Өткенді қайталау.
-Теңдеулерді шешу(әр топтан 1 оқушыдан шығып тақтада орындайды)
789-х=27:3 ух2=91-83
а-36=9х2 у-18=985-125
ІҮ.Сергіту сәті.
ІІІ сайыс. «Жаппай сайыс»
Жаппай тартыста әркім көкпарды өзі иелік етуге тырысады.(Оқулықпен жұмыс)
І топ ІІ топ
№4(ә),127 бет. №4(б),127 бет.
ІҮ сайыс. «Тақым тартыс»
-Ең мықты дегендердің жекпе-жегін «тақым тартыс»дейді.
-Өрнектерді пайдаланып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құру:
15х0 350-335 15х1 455-455
298-116 91+91 917-909 1х58
Ү. Қорытынды.
-Қай топ құрамында сан бар мақал-мәтел көп біледі?
-Сабақтың қорытындысын шығарып,топтарды марапаттау.
Рефлексия:Сабақ сендерге ұнады ма,ұнаған жоқ па?(тиісті смайликпен көрсету)
ҮІ.Үй жұмысы:№3(а,ә),122 бет.,№4,123 бет.
ҮІІ.Бағалау.