- Преподавателю
- Начальные классы
- М. Мақатае «Анау - аспан, мынау-бақ»
М. Мақатае «Анау - аспан, мынау-бақ»
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Калжанова С.С. |
Дата | 07.03.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Қызылорда облысы
Шиелі ауданы
№148 қазақ орта мектебі
Пәні: қазақ әдебиеті
Сыныбы: 6 «А»
Пән мұғалімі: Хаметова Ақмарал Тоқтасынқызы
Сабақтың тақырыбы: М.Мақатаев
« Анау - аспан, мынау-бақ»
Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: оқушылардың мәнерлеп оқу, жаттау дағдысын қалыптастыру, өлеңнің идеялы-көркемдік мазмұнын ашу. өлеңді теориялық жағынан талдай білуге үйрету.
2. Дамытушылық :оқушының ойлау қабілетін және сөйлеу тілін дамыту, өз ойын еркін жекізе білуге баулу.Өлеңді теориялық жағынан талдай білуге үйрету.
3.Тәрбиелік :оқушыларды тіл, сөз өнерін және табиғатты қадірлеп, қастерлей білуге баулу.
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап,баяндау,ойқозғау,талдау,мәнерлеп оқу,шығармашылық жұмыс.
Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта, «Аңыз адам» журналы /№3 ақпан 2011ж/,электронды оқулық
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау
1.М.Мақатаевтың өмірі ,шығармашылығы жайлы ізденіп келу
2.М.Мақатаев «Қайырлы түн», «Қара өлең» /жаттау/
ІІІ.Жаңа сабақ
1.Ақын жайлы электронды оқулықтан тыңдау
2.«Анау-аспан,мынау-бақ» өлеңін оқып беру
3.Оқулықпен жұмыс
Оқушылардың өлеңді мәнерлеп оқуы
4.Өлеңнің тақырыбын ашу
5.Абайдың «Қыс» өлеңін еске түсіру /5-сыныпта өткенді қайталау/
6.«Қыс» өлеңін М.Мақатаевтың «Анау - аспан, мынау-бақ» өлеңімен салыстыру
-Балалар, Абай атамыз «Қыс» өлеңінде қандай көркемдегіш құралды пайдаланды ?
7.Екі өлеңді өлең құрылысына талдау
/салыстыру-тармақ,ұйқас,буын/
8.Мұқағали өлеңінен көркемдегіш құралдарды табу
ІV.Сабақты бекіту.
Шығармашылық жұмыс
«Қыс» тақырыбына ойтолғау жазу
V.Бағалау
Оқушылар білімін бағалау
VІ.Үйге тапсырма
«Анау-аспан,мынау-бақ» өлеңін жаттау