Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Тема. Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях. Мета: ознайомити дітей із правилами небезпечної поведінки вдома; вчити вибирати безпечні місця і предмети для ігор удома; формувати вміння та навички, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій вдома за відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати обережність, вміння чинити розсудливо. Обладнання: демонстраційні матеріали видавництва "Ранок", зокрема плакати "Побутова техніка. Інструменти", "Сам удома". Місце проведення: КЗШ №114, кабінет №4, 1-А клас. Вчитель: Коноваленко Лариса Анатоліївна.

Хід уроку В ефірі телепередача "Наодинці вдома". В студії працює наш спеціальний кореспондент Кирильченко Олена. 1. Проблемне питання: - Чи залишаєтесь ви вдома наодинці? - Чи безпечно для дитини залишатися вдома без дорослих? Про такі випадки ми сьогодні і поговоримо. Наодинці вдома Сама в хаті Кошенятко чеше вуса Лапками вдома. На базар пішла матуся, В хаті я сама. Вмиюсь чисто вмиюсь біло І тоді візьмусь за діло. Підмету гарненько в хаті. Молока дам кошеняті. Своє ліжко застелю Квіти в горщику поллю. Заплету я кіски русі І чекатиму матусю. Андрій М'ястківський Чи правильно поводилась дівчинка залишившись вдома одна 2. Вправа «Мікрофон»

Інтерв'ю кореспондента :

  • Вам, мабуть,вже доводилось залишатись вдома без дорослих.

  • Розкажіть ,чим ви займаєтесь, коли залишаєтесь вдома наодинці.

(відповіді дітей)

  • Я знаю багато електроприладів

  • А ви може знаєте ще більше

3. Робота із загадками:

- Скрізь, неначе крокодил,

Встромить,ніс - насос.

І якщо почує пил -

Всмокче ….(пилосос).



  • В нашій кухні кілька літ

Він муркоче наче кіт,

І ховає справжню зиму

За надійними дверима.(Холодильник)

  • Барабан великий має,

хоч в оркестрі і не грає.

Барабаном покружила,-

І білизна сніжно-біла.(машина пральна)



  • Які електричні прилади вам ще відомі 

  • Які електричні прилади є у вас відома 

  • Якими приладами вам дозволяють користуватись 

(холодильник,електрочайник,фен,пилосос,комп'ютер,обігрівач,кондеціонер)

4. Діалог мами і дітей (сценка)

  • Діти, я вийду в продуктову крамницю , а потім я зайду до аптеки. Ви залишаєтесь вдома самі. Поводьтеся гарно, займіться чимось цікавим.

  • Добре матусю.

  • Оленко, ти грайся своїми іграшками ,а я увімкну комп'ютер.

  • Сергію, я замерзла. Увімкни,будь ласка,обігрівач і приготуй гарячого чаю.

  • Ой лишенько,Оленко, я забув про чайник. В кухні сталася пожежа.

  • Сергію, що ж ми будемо робити

  • Не хвилюйся,я знаю. Треба викликати пожежну.

(підбігає до телефонного апарата, набирає 01)

  • Допоможіть,будь ласкана вулиці Вишневій будинок 5 кв.10 сталася пожежа, в кімнаті багато диму, тут двоє дітей ,приїздіть швидше.

Кореспондент : не плачте пожежники вам допоможуть,але наступного разу,залишившись наодинці вдома треба бути уважними і обережними.

Вогню боятися не треба,

Якщо порядок в домі в тебе,

Якщо працюють справно речі:

Магнітофони,праски, печі,

І телевізор,й газ плита-

Пожежа в дім не завіта!

Якщо підете в гості з дому

Надовго до своїх знайомих,

Про газ та струм не забувайте:

Ретельно все перевіряйте,

Без нагляду не залишайте

І прилади всі вимикайте!

5.Фізкульхвилинка .

Інтерв'ю кореспондента :

  • Як ви поводитесь,коли чуєте дзвінок у двері 

  • Не відчиняю двері незнайомцям.

  • Не розмовляю з незнайомцями по телефону, відразу кладу трубку.

6. Зустріч з незнайомцями (діалог)

(Стук у двері. Незнайомець-бандит)

  • Оленко,поглянь,хто там

  • Дівчинка, відчини.

  • Вам кого

  • Давай відчиняй!А то я виламаю двері. Швидко!

  • Ідіть собі, дядечку,я не можу відчинити.

  • Ну почекай, я зараз виламаю двері.

  • Сергійку мені страшно, що робити

  • Не хвилюйся, я викликаю міліцію - 02.

  • Вам телефонує Іванов Сергій .Я проживаю на вулиці Вишневій будинок 5 кв.10. До мене в квартиру виламує двері якийсь страшний незнайомець, він мені погрожує,молодша сестра плаче. Допоможіть, будь ласка.



7. Підсумок

Кореспондент : ось які ситуації виникли у дітей, але вони знайшли правильний вихід.

А ще про деякі небезпечні ситуації і безпечні правила поведінки повідомлять інші учні.

(розповіді за малюнками про неправильну і правильну поведінку вдома)

Створення колажу

нДитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях.Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях.Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях.езнайомці сірники електроприлади

Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях.

Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях.Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях.Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях.

гострі,колючі,ріжучі предмети газ ліки,хімічні речовини

Кореспондент : я дякую всім дітям за інтерв'ю,бажаю, щоб ви завжди дотримувалися вивчених правил,щоб у вас не виникало неприємних ситуацій.

До побачення, друзі!





© 2010-2022