- Преподавателю
- Начальные классы
- Конспект урока по украинскому языку тема: Секрети Нехворiйка
Конспект урока по украинскому языку тема: Секрети Нехворiйка
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Чумакова О.С. |
Дата | 22.10.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Тема: Секрети Нехворiйка
Мета: збагатити й активізувати лексику дітей за темою; розвивати в учнів уміння слухати - розуміти українське мовлення; удосконалювати вміння правильно і свідомо читати; закріплювати і поглиблювати набуті навички читання та письма українською мовою; виховувати охайність, дисциплінованість, прищеплювати навички гігієни, самообслуговування.
Хід уроку
I Організаційний момент.
II Актуалізація опорних знань.
-
Робота над чистомовкою.
Ла-ла-ла - Алла дівчинка мала.
Ли-ли-ли - в гості ми до неї йшли.
Ло-ло-ло - в Алли ТІСТО ПІДІЙШЛО.
Ла-ла-ла - пирогів вона спекла.
Л'є-л'є-л'є - чаю Аллочка наллє.
Лі-лі-лі - ось лимони на столі.
Лю-лю-лю - дуже кисле не люблю.
-
Повторення скоромовки.
Йорж купив для йорженяти
Йод, щоб рани лікувати.
Йорженя кричить: «Ой-ой!
Я не хочу йод отой!»
-
Мовна гра «Юний перекладач».
Больной, заболеть, лекарства, выздороветь, вспотеть.
-
Гра «Вилучи зайве».
Неохайний, чепурний, нечепурний.
Охайний, чистий, ошатний, чепурний, неохайний.
Харчуватися, годуватися,живитися, голодувати, столуватися.
-
Відгадування загадок.
- Двоє дивляться, одне говорить, а двоє слухають. (Очі, язик, вуха).
- Повен хлівець білих овець. (Рот і зуби).
- Тридцять два білих брати сидять у темниці, коли темниця відчиняється - брати не виходять. (Зуби).
- За білими березами талалайко плеще. (Язик).
III Повідомлення теми і завдань уроку/
- Сьогодні на уроці ми дізнаємося про секрети Нехворійка.
IV Сприймання та усвідомлення нових знань.
-
Фізкультхвилинка.
Хочу я здоровим бути,
Гартуватись хочу я.
Тож гімнастику робити
Треба разом - ти і я!
З фізкультурою ми дружим,
Різні вправи любим дуже!
Раз, два, три, чотири, п'ять -
Будем зараз присідать.
- Робота за підручником (с. 87, 88).
1 Словникова робота за підручником.
2 Читання вчителем листа від лікаря Нехворійка.
- На нашу адресу надійшов лист від лікаря Нехворійка, в якому він розкриває свій перший секрет здоров'я.
- Ваш організм працює, як годинник. Щоб встигати за день вробити чимало справ і при цьому добре почуватися, добре вчитися, слід робити все в усталеному порядку. В один і той самий час лягайте спати, вставайте вранці, робіть ранкову зарядку, вмивайтеся, снідайте, йдіть до школи, тобто дотримуйтеся розпорядку (режиму) дня. Це корисно для здоров'я.
- Складання розповіді про режим дня за початком.
Зранку я встаю, чищу зуби, ... .
Зранку ти встаєш, ... .
Зранку він встає, ... .
-
Показове читання учителем тексту.
- Про другий секрет Нехворійка ми дізнаємося з вiрша В. Косовського «Цього не можна не знати».
1 Хорове читання вірша учнями.
2 Читання тексту окремими учнями.
-
Бесіда за змістом прочитаного.
- Які поради дає автор вірша?
- Яких правил гігієни ви дотримуєтеся?
-
Відгадування загадок.
- Нехворійко надіслав вам загадки. Відгадайте їх.
Мочений, товчений,
Сушений, душений.
Хто умивається,
З тим привітається. (Рушник).
- Для чого потрібний рушник?
Мию, мию без жалю,
Мию там, де брудно.
А купатись не люблю,
Бо від того худну. (Мило).
- Для чого потрібне мило?
Кістяна спинка, на черевці щетинка,
По брамі стрибала, крихти виганяла. (Зубна щітка).
- Для чого потрібна зубна щітка?
Поки вона гуляла,
Спинка рожевою стала. (Губка).
- Для чого потрібна губка?
Який є, таким покаже І без слів про все розкаже. (Дзеркало).
- Для чого потрібне дзеркало?
Зуби є, а рота нема. (Гребінець).
- Для чого потрібний гребінець?
Отже, третій секрет: чистота - запорука здоровʼя.
-
Вправа «Мікрофон».
(За умовами цієї вправи говорить той, хто тримає мікр решта слухають, не перебивають. Діти висловлюються по і передають мікрофон одне одному).
- Що ж потрібно робити, щоб бути здоровим і жити у країні Нехворійці?
(Учні складають речення за початком).
-
Щоб бути здоровим, треба щодня ...
Орієнтовні відповіді
-
Щоб бути здоровим, треба щодня робити зарядку.
-
Щоб бути здоровим, треба щодня загартовуватися.
-
Щоб бути здоровим, треба щодня дотримуватися режиму дня.
-
Щоб бути здоровим, треба щодня митися.
-
Щоб бути здоровим, треба щодня чистити зуби.
-
Щоб бути здоровим, треба щодня гуляти на свіжому повітрі.
-
Щоб бути здоровим, треба щодня вживати свіжі продукти.
-
Щоб бути здоровим, треба щодня мати гарний настрій.
-
Щоб бути здоровим, треба щодня багато рухатися.
-
Щоб бути здоровим, треба щодня берегти зір.
-
Щоб бути здоровим, треба щодня одягатися по погоді.
-
Щоб бути здоровим, треба щодня не перевтомлюватися.
-
Робота в зошиті.
-
Каліграфічна хвилинка.
Щщ іцщ що ща щі щу
-
Відгадування загадки. Складання звукової моделі слова - відгадки.
Два кінця, два кільця,
А посередині - цвяшок. (Ножиці).
- Для чого потрібні ножиці?
-
Диктант.
Брати пальці до рота, гризти нігті, олівці та інші предмети - же шкідливі звички. Це може призвести до ушкодження зубів, зникнення В! організм збудників хвороб.
-
Творча робота. Дописування слів.
Щоб бути здоровим, я щодня ...
V Підсумок уроку.
-
Назвіть секрети Нехворійка.
VI Домашнє завдання.
Повторити вивчені слова. Виконати письмове завдання. Скласти розповідь «Мій режим дня».
Вірш «Мийдодір» К. Чуковського (переклад М. Рильського).