Екі таңбалы санға жазбаша бөлу

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пән: Математика

Сынып: 4 «ә» Уақыты: 12/01/15

Сабақ тақырыбы: Екі таңбалы санға жазбаша көбейту

Мақсаты:

Міндеттері: Екі таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу тәсілдерін меңгеру, есептеу дағдыларын жетілдіру;

Дамытушылық: ауызша, жазбаша есептер шығара отырып іскерлік қасиеттерін дамыту;

Тәрбиелілік: басқалармен қарым -қатынасқа түсе білуге, өз-өзіне сенімді бола білуге тәрбиелеу.

Сабақ типі: жаңа сабақ

Сабақ әдіс -тәсілдері: «Қар лақтыру» атты сұрақ -жауап ойыны талдау. Математикалық диктант. Аудиальды және визуальды әдіс

Көрнекілік: маркер, ақ парақтар, үлестірмелі таратпа, бағалау кестелері.

Оқыту нәтижесі: Екі таңбалы санға көбейту тәсілін меңгереді;

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс -әрекеті.

Оқушының іс -әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

1 минут

Сәлемдесу.

Психологиялық ахуал: Мұғалім бүгінгі сабақтың әдіс -тәсілін түсіндіреді.

Белгіленген уақыт ішінде оқушылар тапсырманы орындайды. Тапсырманы толық орындаған оқушы вагонның басы болады. Қалғандары соңынан тіркеседі.

Оқушыларға бағалау парағы беріледі. Оқушылар параққа қай кезеңде қателесті белгілеп отырады.

Оқушылар бір -біріне тілек айтып, тізбек жасап, поездың жүрісін келтіріп айналып жүру керек.

Енді оқушылар шеңбер құрып тұрады.

Берілген тапсырмаларды орындайды.

Білу кезеңі

5 минут.

Тапсырмаларды аудиальды әдістер арқылы ұсынады.



  1. Қызығушылықтарын ояту:

«Қар лақтыру» ойыны.

. Әр оқушыға қар лақтырылады.

Оқушылардың ойлау шапшаңдығы мен білімін тексереді.

Оқушылар мұғалімнің айтқанын мұқият тыңдап, тапсырманы дұрыс орындауға тырысу керек.

Әр дұрыс жауап,1 ұпай

550+49=594

458 - 59 =399

670 +99 = 769

700 + 599 = 1299

730 + 399 =1129

5700+999 = 6699

5500+499 = 5999

1005 +999 = 2004

4680 -598 = 4 082

46800 - 5999 = 40801

468000 - 59999 = 408001

72/24 = 3

80 /16 = 5

90/18 = 5

68 / 17 = 4

84 / 21 = 4

64 / 16 = 4

93 / 31 = 3

76 /19 = 4

ОЖЕСОмО. Диалог. СТОү. ОүБОБ, ОмОЖТ.

Түсіну кезеңі

5 минут Жаңа тақырыпты меңгерту; «Оқығанды көңілге ықыласпен тоқылық.» №1,2 есеп 6 бет Есептің шығару тәсіліне талдау жасатады.

Сұрақтарға жауап береді.

Топпен жұмыс

  1. Үш таңбалы санмен екі таңбалы санды көбейту кезінде бірлікті және ондықты қалай жазамыз?

  2. Көбейту кезінде бірінші, екінші толымсыз көбейтінділ қалай пайда болады? Көбейтіндінің мәні шығу үшін не істейміз?

  3. Көп таңбалы санға көбейту кезінде дәптерде тор көз мөлшерін қалай қалдырамыз?

Диалог. СТОү.

Қолдану

10 минут

№3 / 6 бет/ «Сынақ»

Әр топ оқушыларына жауаптарымен салыстыра отырып, сұрақтарға жауап береді.

  1. Үш таңбалы санмен екі таңбалы санды көбейту кезінде бірлікті және ондықты қалай жаздың?

  2. Көбейту кезінде бірінші, екінші толымсыз көбейтінді пайда болу үшін не істедің? Көбейтіндінің мәні шығу үшін не істедің?

  3. Көп таңбалы санға көбейту кезінде дәптерде тор көз мөлшерін қалай қалдырдың?

Жеке орындап, талдайды.

1,2 топ оқүшылары:

345*34꞊ 11730

983*31꞊ 30473

458*95 ꞊ 43510

23476*21 ꞊ 492996

3,4 топ оқушылары:

19031*51 ꞊ 970581

10003*98 ꞊ 980294

234*34 ꞊ 7956

1243*36 ꞊ 44748

3109*29 ꞊ 90161

ОЖЕСОмО. Диалог. СТОү. ОүБОБ, ОмОЖТ.

Талдау

5 минут

№5,6 есеп

№5

1,3 топ шартын құрып, есепті шығарады.сызбасын көрсетеді.

2,4 топ №6 есептің шығарып сызбасын көрсетеді.

ТжДБО. ОЖЕСОмО. Диалог. СТОү. ОүБОБ,. ОБжК.

Жинақтау

5 минут

Конверттегі тапсырмаларды орындайды, талдау жасап түсіндіреді.

Жеке жұмыс,

0,2202,11142,

335670

1 тапсырма 3 ұпай

2 тапсырма 3 ұпай

Бағалау

Жиынтық бағалау жасайды.

Формативті бағалау жасайды.

Үйге тапсырма:

№7, 7бет






© 2010-2022