- Преподавателю
- Начальные классы
- 4 сыныпқа арналған математика пәнінен сабақ жоспары
4 сыныпқа арналған математика пәнінен сабақ жоспары
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Ашимханова Б.С. |
Дата | 06.01.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Пән: Математика
Сынып: 4 «ә» Уақыты: 15/01/15
Сабақ тақырыбы: Екі таңбалы санға жазбаша бөлу
Мақсаты: оқушыларды екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін тиянақтау;
Міндеттері:көбейткіш пен бөлінгіште нол болған жағдайда екі таңбалы сандарға көбейту және бөлу дағдыларын қалыптастыру;
Дамытушылық: есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білу қабілетін дамыту;;
Тәрбиелілік: балаларды ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне баулу, пәнге деген сүйіспеншілігін ояту.;
Сабақ типі: дамыту сабағы.
Сабақ әдіс -тәсілдері: сұрақ -жауап, талдау. Математикалық диктант. Аудиальды және визуальды әдіс
Көрнекілік: маркер, ақ парақтар, үлестірмелі таратпа, бағалау кестелері.
-
Ауызша нөлмен аяқталатын сандарға көбейту және бөлудің тиімді тәсілдерін үйрету
-
Жылдамдық, уақыт, қашықтықты табуға берілген есептерді шығарады.
-
Топпен, жұппен жұмыс жасауды, өз пікірін айтуды, пікір таласқа түсуді, сұраққа жауап беруді, өзін, тобын, жұбын бағалауды үйренеді.
Оқыту нәтижесі:
Сабақ кезеңдері
Уақыт
Мұғалімнің іс -әрекеті.
Оқушының іс -әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі
1 минут
Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал:
Білу кезеңі
5 минут.
-
Қызығушылықтарын ояту: «Кім жылдам?» ойыны
.
Оқушылар мұғалімнің айтқанын мұқият тыңдап, тапсырманы дұрыс орындауға тырысу керек.
4205/20꞊ 21 /5 қ/
8102/90꞊ 90 /2қ/
7203/8꞊ 90/3қ/
24050/80꞊30 /5 қ/
63008/10꞊ 630 /8 қ/
548100/90꞊6090
326840/40꞊ 8171
507000/60꞊ 8450
4200/70꞊60
3270/30꞊19
15200/80꞊ 190
180/90꞊2
1278000/200 ꞊6390
1 балл
Түсіну кезеңі
5 минут Жаңа тақырыпты бойынша білімдерін жетілдіру;
№2 есепті ң шығару тәсілін , бөлінгіш пен бөлгіштің компаненттерін талдау.
325/65 бөлінгіш пен бөлгішті ата. Бірінші толымсыз бөлінгішті ата, екінші толымсыз бөлінгіш және бөліндінің мәнін ата.
992/62; 76718/89 есептеу тәсілін талдау.
Әр есеп 2 балл
Қолдану
10 минут
№ 2 есептерді шығартады, талдау жасайды.
Бөлінгіш пен бөлгішті ата.Неше таңбалы сандар.
Жеке орындап, топпен талдайды .
294/98꞊
345/69꞊
276/46꞊
837/31꞊
420/84꞊
936/78꞊
558/18꞊
667/29꞊
16692/52꞊
31458/98꞊
12456/24꞊
59215/65꞊ 2 балл
Талдау
5 минут
№3
Есеп қандай тақырыпқа арналған.
Алыстау жылдамдығы ма, әлде жақындпау жылдамдығы ма?
Не белгілі?
Өрнектер бойынша талдау жаса.
№4 Есептің тақырыбын анықта Нені табуға арналған?
Қандай амалдар қолданамыз?
Топпен жұмыс.
V꞊66км/сағ
V꞊95 км /сағ
t꞊6
S꞊?
Барлығы -255
Оқыды - 1- 10к
2 - 7 к
Әр кітапта неше бет?
Әр есеп 3 балл
Жинақтау
5 минут
№7 тапсырманы талда.
№6 ережені пайдалан
Берілген тарсырмалароды орындайды.
Бағалау
Жиынтық бағалау жасайды.
Формативті бағалау жасайды.
Үйге тапсырма:
№