Сабақ жоспары. Т. Молдағалиев. Гүлдер

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні:17.02.2016 жылы

Пәні: әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Тұманбай Молдағалиев. Гүлдер.

Сабақтың мақсаты: Ақын шығармашылығымен таныстыра отырып, өлеңнің көркемдік ерекшілігі мен тәрбиелік мәнін ашу.

Тілдік міндеттер:

Өлеңде гүлге қатысты сөздерді жаз. (Қызыл, көк, тербеледі, жайқалады)
Өлеңде гүлге қатысты емес сөздерді жаз. (Өрт, от, сәби)

Күтілетін нәтиже: Өлең жолдарының негізгі идеясын анықтайды, өз бетімен дәлелдеп үйренеді.

Қажетті ресурстар: слайдтар, интернет көздері, бағалау парақтары, қоңырау, сағат, смайлик (жапырақ), сандықша.

Кезеңі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Тапсырмалар

О/б

О/ү/б

Мотивациялық

бағдарлау.

10 минут



Опера-

циялық

орын-даушы-лық

кезең

30 минут







Рефлексиялық бағалау

Ұйымдастыру сәті.

Психологиялық сәт

Үй жұмысын тексеру



Ой қозғау.


Оқушылардың танымдарын байқау.


Оқулықпен жұмыс.

Сөздік сандықшасы.

«Түртіп алу» әдісі арқылы іске асады.

«Жүгірген сауалдар».

Теріп көр!

Есіңе сақтап қал!

Қайталау дегеніміз*****

Топтық жұмыс

Шығармашылық тапсырма


Үйге тапсырма


Кері байланыс.


Бағалау.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Оқушылар жұптасып тұрып, саусақтарын біріктіре тұра, тілек білдіреді.

«Мен саған сабақта сәттілік тілеймін»

Оқушылар топ болып орындаған жұмыстарын ортаға салады.


Оқушылар ойланып, ойларын айтады.

Тараудың тақырыбын табады.

«Көңілді көктем жырлары».

Шешуі: Гүл екенін айтады.

Оқушылар сабақтың тақырыбын ашады.

Оқушылар өлең жолдарын қарасөзбен айтады.


1 шумақта- гүлдер, гүлдер, көп гүлдер.

2 шумақта -гүлдер. гүлдер, не түрлі.

3 шумақта -гүлдер, гүлдер, шоқ гүлдер.

1 топ

--------гүлдер

-------гүлдер

2 топ

-------балаға

-------далаға

3 топ

-------біреуін

--------анама

1 топ

«Жас биологтер»

2 топ

«Жас зерттеушілер»

3 топ

«Жас дизайнерлер»

Жаттау; Ізденіс жұмысы.

1 топ. Дәрілік өсімдік.

2 топ.Бөлме өсімдігі.

3 топ. Қызыл кітапқа енген өсімдіктер.

мәлімет жинақтау.

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін айтады.

Қызықты, ризамыз,тамаша болды, бақыттымыз.

«Үш шапалақ» әдісі.


1 топ

«Алтын балық» әңгімесіндегі басты кейіпкер кім?

2 топ.Венн диаграммасы бойынша ұқсастығы мен айырмашылы-ғын табу.

Эссе. Мен кім болам?

3 топ.Үзіндінің авторы тауып, кейіпкерге хат жазып келу

«Құпиялы тапсырмалар»

1 топ оқушысы Т.С

Мәтіндік жұмбақ іздестіріп келу.

Бұл қай мезгілде болады?

2 топ оқуш. С.Ж. жұмбақ жасырады.

Сұрақтар қояды.

3 топ оқушысы К.Ә. слайд бойынша ақынның өмір жолдарын таныстырып шығады.

Әр топ 1 шумақтан оқып талдайды.

Түсініксіз сөздерді жазып сандықшыға салу.

Топтар бір-бірлеріне сұрақтар қояды.

Өлеңнен қайталанып тұрған сөздерді табу.

3 топ оқушысы К.Ә. түсінік береді.

Ұйқас сөздерді пайдаланып,гүл туралы шумақ өлең құрастыру.

1 топ

Бөлме өсімдіктерін күту туралы кеңес.

2 топ.

Гүлдің пайдасы қандай?

3 топ

Жарнама ойластыру.

Түрлі түсті қағаздан гүлдің макетін жасау.


Слайд бойынша іске асады.

Қызғалдақ

Раушангүл

Тұңғиық

Бәйшешек

Бақбақ

Топ басшылары ұпай айтып шығады.

Топ басшысы бағалау критериясы бойынша әр топ мүшесіне және топты ұпаймен бағалап отырады.

1 топ оқушысы уақыт

Бақылаушысы.


Ұпаймен бағалап отыру.










Мұғалім оқушылар-ға жапырақ

таратады.

Сумматив

ті баға қояды.



© 2010-2022