Шамалар және оларды өлшеу 4 сынып

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жұмыс жоспары №2



Математика


Сабақ тақырыбы

Шамалар және оларды өлшеу

Жалпы мақсаты

Сандардың ондық жүйесі мен өлшеудің метрлік жүйесінің арасындағы байланысты және өлшем бірліктерін түрлендіруді пысықтау .

Күтілетін нәтиже

Сандардың ондық жүйесі мен өлшеудің метрлік жүйесінің арасындағы байланысты және өлшем бірліктерін түрлендіруді пысықтайды

Негізгі идеялар

Қосу,азайту, көбейту, бөлу

Сабақта қолданылатын материалдар

Слайд, суреттер, үлестірмелер, кітаптар,

Оқыту әдістері

Сұрақ - жауап, топпен жұмыс

Дерек көздері

Математика оқулығы 4 сынып, математика әдістемесі

Ұйымдастыру формасы

Топтық (Топқа бөлу суреттерді таңдау арқылы жүргізіледі: 1-топ: «Жеңл машина»,

2-топ: «Жаяу жүргінші», 3-топ: «Кеме»,4-топ: «Ұшақ»)

Сабақ жоспары

Ойлау деңгейі

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Түрткі

(Тапсырма, сұрақ, жағдаят)

Бағалау

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Критерий

Дискриптор

Ұпай

Білу

Мың көлемдегі сандарды оқу, жазу,жіктеу,салыстыру,разрядтардың атауын және нөмірленуінің, бірліктер класын қайталап,пысықтау туралы білетіндерін анықтау

Мың көлемдегі сандарды оқу, жазу,жіктеу,салыстыру,разрядтардың атауын және нөмірленуінің, бірліктер класын қайталап,пысықтау туралы білетіндерін нақтыланады

Сұрақ: Мыналарды ата және жаз: а)үшінші разрядтың 6 бірлігінен,екінші разрядтың 4 бірлігінен және бірінші разрядтың 7 бірлігінен құралатын санды; б)640,607. в)Цифрлармен жаз.895,777,805,770,700

Нақты жауап беру.

Жауап толық

Жауап шала

2

1














№1,2

5-6-бет

.

Түсіну

Үш таңбалы сандарды салыстыру

Үш таңбалы сандарды салыстырады

Тапсырма:

384*385 600*598 749*649 758 *738

3м2дм4см*324см 592*596 400*398 635 *735 865*845 2м3дм5см*235см

Кез келген бір таңбалы сан жаз және оқы. Сол санның соңына бір нөлді тіркеп жаз.Соңғы шыққан санның соңына тағы бір нөл тіркеп жаз. Осы сандарды жаз және салыстыр.Қорытынды жаса.

Есепті шығара алуы

Шығара алады

Шала

2



1




№3,4

6-БЕТ


Қолдану

Есептер шығару

Өзіндік пікір айтып, көзқарас білдіруі қалыптасады.

Пияз-100кг

Картоп-?3 есе артық

Күріш-300кг

Қант -?-3есе кем

Ә) Есептердің әрқайсысының сұрақтарын екі амалмен шығатындай етіп өзгерт те,оларды шығар.

Өз ойын дәлелді жеткізу


Дәлел толық

Дәлел шала

Дәлел жоқ

2

1

0

Сұрақтар қояды.

Есепті өзімен-өзі шығарып, топпен талқылайды.

Талдау

Көп таңбалы сандарды көбейтужәне бөлуді нақтылай түсу

Көп таңбалы сандарды көбейтужәне бөлуді нақтылай түседі

Тапсырма:

Кестені толтыр:№6

9 санының орнына бір нөлді тіркеп жазғанда,ол сан 10 есе кемиді деген дұрыс па?

700 санының соңындағы екі нөлді алып тастағанда,берілген сан 100 есе артады деген дұрыс па?

Оқушылардың іс-әрекетін бағалауы.

Шығарды

Шығара алмады.

2



1




№6,7

Есепті шыға

рады..

Жинақтау

Амалдарды орындауға шығару

Амалдарды орындауға шығарады.

Тапсырма:

№9

Қандай санды қойғанда тура теңдік шығады:

Орындай алуы

Толық

Жартылай.

2



1

7-бет


Бағалау

Ойлау дағдысын жетілдіру.



Логикалық есептер шешеді.




Тапсырма:

Тез есептеп үйрен:

Бір ғана цифрды пайдаланып үш цифры бірдей болатын үш таңбалы барлығы неше сан жазып көрсетуге болады?Сол сандардың әрқайсысының разрядтық қосылғыштардың қоысындысына жікте.



Ойлана алуы



Ойлануы тез

Баяу



2



1



Логикалық есепті түсіндіреді



Логи

калық есепті шешеді..






© 2010-2022