• Преподавателю
  • Начальные классы
  • Урок з природознавства Вода, властивості води. Вода-розчинник. Розчинник у воді речовини. Прісна і морська вода. Температура води: холодна, гаряча, тепла. Термометр-прибор для вимірювання води

Урок з природознавства Вода, властивості води. Вода-розчинник. Розчинник у воді речовини. Прісна і морська вода. Температура води: холодна, гаряча, тепла. Термометр-прибор для вимірювання води

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема:Вода,властивості води. Вода-розчинник. Розчинник у воді речовини. Прісна і морська вода. Температура води: холодна, гаряча, тепла. Термометр-прибор для вимірювання води.

Мета: збагатити уявлення учнів про воду, ознайомити з її властивостями. Розвивати пізнавальнуактивність ,забезпечити розвиток логічного та просторового мислення ,спостерігати та виконувати досліди, що демонструють властивостіводи. Виховувати любов до природи.

Хід уроку:

І. Вступна частина

1. Організація учнів до уроку

Любі діти,у наш клас

Завітали люди щирі

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром

Учні: Ми вам раді,люди добрі

І вітаєм щиро вас

І запрошуємо ласкаво

На урок у 3 клас

Девіз уроку: Активним і уважним будь

І про кмітливість не забудь

Видумуй пробуй і твори

Розум ,фантазію прояви!

2.Мотивація навчальної діяльності

На сьогоднішньому уроці ми будемо подорожувати,розгадувати загадки, проводити досліди,розповідати вірші та прислів'я.

Вчитель: Сьогодні у нас незвичайний урок. Сьогодні ми зробимо ще один крок до пізнання навколишнього.

Поміркуйте і скажіть,без чого ми не уявляємо життя на землі?(без води,сонця,повітря , землі)

Слайд 1 звук дощу



Вчитель: Відгадайте загадки: Що таке пливе і ллється

Часом на камінь дереться ?

Як немає,все висихає

Звірі й птахи помирають (вода)

На все вона спроможна

Без неї жити не можна

Тепер вгадайте

Хто вона ?

Ота звичайна рідина… (вода)

Вчитель: Тема нашого уроку. Вода,властивості води. Вода-розчинник. Розчинні у воді речовини. Прісна і морська вода. Температура води: холодна, гаряча, тепла. Термометр-прибор для вимірювання води.

Слайд 2

Вчитель. Діти ! Вода- справжнє багатство землі. Життя на нашій планеті виникло та існує завдяки тому, що на землі є вода.

Вода- найбільш поширена і найдивовижніша речовина на Землі. Завдяки властивостям води на Землі існують сприятливі умови для життя. Перед Вами предмет,який називається глобус.

Глобус -це об'ємне зображення нашої планети. Який колір переважає на ньому? (зелений чи синій).

Так, синій або ще називають блакитний. Цим кольором позначена вода.

слайди

Вода-це озера в них вода може бути прісною або солоною.

Вода -це моря і океани в яких вода солона і не придатна для вживання людиною.

Вода-це і хмари в небі.

Вода -це річкі з прісною водою і яку вживають люди і тварини.

Вода-це сніг та іній

Вода -це туман

Вода-це краплі дощу або роси

Вчитель:

Сльози та слина- це теж вода.

Воду ми п'ємо,нею миються,перуть одяг.

Вода -місце життя риб та інших живих організмів.

Вода входить до складу всіх живих організмів.

Діти, вода є в нашому організмі. Саме тому, що у вашому тілі багато води, ваша шкіра ніжна ,м'якенька , ваші м'язи і кістки рухливі. Вам легко виконувати фізичні вправи.

Вчитель:Слово вода- що означає?

Діти : -назву предмета і відповідає на питання що?

Вчитель :Ми вже дещо дізналися про воду. Тепер давайте проведемо досліди з водою і дізнаємось про її властивості.

Вчитель:Отже дослідження води- рідини.

  • Текучість води.

Налити води на плоску тарілку.(учень виконує дослід перед класом)

  • Не має власної форми

Переливаємо воду з одної посудини в другу,із широкої в вузьку і т.д.

  • Вода прозора

Взяти стаканчик з водою поставити в нього ложечку. Чи бачите ви ложечку крізь воду? (прозора)



  • Діти,налийте воду у склянку. Понюхайте її, спробуйте на смак.

Вчитель: Яка вода? (Прозора,без запаху,не має смаку)

Слайд 10

Висновок : вода-прозора рідина,без кольору,запаху,смаку.

Фізхвилинка

Що ж,мабудь прийшла пора

Всім нам відпочити

Хочу на фізкультхвилинку всіх запросити

Встаньте,діти усміхніться,

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній

І до сонця потягніться

В різні боки нахиліться

Покружляли,потяглися

Слайд фізхвилинка

І до роботи знов взялися

Вчитель:Вода є прекрасним розчинником

Досліди

  • Учень насипає в склянку водою цукор і розмішує

  • Учень насипає сіль у склянку з водою і розмішує

  • Учень насипає соду в склянку з водою і розмішує

  • Учень насипає глину в склянку з водою і розмішує

  • Учень насипає пісок в склянку з водою і розмішує

Висновок. Цукор,сіль,соду вода розчиняє

А пісок і глину тільки розмиває

Діти вода в річках,озерах,колодязях-прісна. В ній розчинена мала кількість солі.

Вода в морі і океані - гіркувато солона. В ній крім солі можна знайти майже всі хімічні елементи , які тільки знають люди

Мінеральна вода є розчином багатьох солей.

Дослід п»ють мінеральну воду.

Вчитель: А чи знаєте ви, що прісної води на нашій планеті в річках,озерах та під землею всього 0,6%. Це дуже мало ,тому ми з вами повинні не тільки любити воду, а й оберігати її. Вода звертається до нас вустами нашого земляка,поета з Миколаївщини Степана Крижанівського

«Монолог води»

Я- вода.І я родилась чистою.

Не для себе ллюся,а для вас.

Озиваюсь мовою врочистою

І лише за правду без прикрас

Я - вода. Я чиста й чесна віта

Я течу,журчу,туди й сюди

Чи ти бачиш,окаяний світе,

Щоб все більше мертвої води?

Хочеш ти ковток водиці чистої,

Щоб була я вічно молода?

Чоловіче,я сама не вистою,

Ти рятуй мене,

Бо Я -ВОДА!

Вчитель: перед вами стоїть три посудини з водою, підійдіть будь ласка і кожен візьміться рукою.

Яка вода в першій посудині? (холодна)

У другій-тепла

У третій -гаряча.

А для цього, щоб дізнатися чим вимірюється температура води відгадайте загадку

Скляна трубочка тоненька,

Рідина в ній червоненька.

Як тепло - вгору стрибає,

А як холод - униз спадає.

Є шкала й цифри малі...

Як же звуть, скажи, її?

(Термометр)

Так термометр- це прилад для вимірювання води.

Є різні термометри: в класі- для вимірювання тепла, у медсестри-для вимірювання температури тіла людини.

Розгляньте термометр . Основна частина термометра-скляна трубка,наповнена рідиною і шкала (пластинка з діленнями ) Кожна поділка на шкалі означає один градус. У середині шкали ви бачите нуль. Це межа між градусами тепла і градусами морозу. Кінець стовпчика рідини в трубці вказує на число градусів. Щоб зрозуміти,як працює термометр,виконаємо досліди.

Дослід № 1 У склянку з гарячою водою поставити термометр ( стовпчик підніметься вгору в стакані з холодною опуститься вниз.

(Далі ви будете вчити,що при нагріванні вода розшириться , а при охолодженні-стискається)

Підсумок уроку:

Що нового дізнались на уроці?

Що ми дізналися про властивості води (проговоримо з опорою на картинки на дошці)

Чи довели ми ,що вода- це скарб Землі?

То ми впорались із завданням уроку.

Вірш «Вода»

А вода це справжнє диво!

Як прожити без води?

З нею ми завжди щасливі,

З нею в нас нема біди.

Є вода- ростуть рослини:

Ліс, сади, рясні поля.

Це чудово для людини

І радіє вся Земля

Плавають в водичці діти,

Риби у воді живуть

Розцвітають в лузі квіти

І рясні дощі ідуть

Кругообіг повсякчасно

На Землі вода веде.

Тож з водою всім прекрасно

І біди нема ніде!

Вчитель: Які ви знаєте прислів'я?

  • Без води ні туди і ні сюди

  • Щоб спрагу вгасити треба води попити

  • Не всяка водиця для пиття годиться

Працювали плідно,гарно

І урок пройшов не марно.

Впорались з завданням всі:

Ви сьогодні «Молодці» слайд 13

© 2010-2022