Сабақ жоспары

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты:

1.Оқушылардың бір таңбалы санға бөлу,көбейту амалдарын,есепті дұрыс шығаруға,теңдеуді дұрыс шешуге үйрету,есепке қызығушылығын арттыру.

2. Оқушылардың есте сақтау қабілеттін,ойын дамыту, жеке тұлғасын қалыптастыру.

3.Оқушыларды ұйымшылдыққа, сауатты оқуға, жазуға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Қайталау сабақ

Сабақтың әдіс - тәсілдері: Өзіндік жұмыс,шығармашылық жұмыс,талдау,дәлелдеу.

Көрнекілігі: Оқулық,техникалық құралдар

Сабақтың барысы: Алғашқы ұйымдастыру кезеңі:

а)психологиялық дайындық

ә) оқу - құралдарының толықтығы

II. Ұй тапсырмасын тексеру.

а) оқушыға оқыту

ә)дәптерлерін тарату

б) сабақтың мақсатын қою

III. көркем жазу. Математикалық диктант.

№4 Теңдеу шешу.

X*30=900 y / 4 =70 x/6=45 x-562=652-348

x= 900 / 30 y = 70*4 x=45*6 x-562=304

x= 30 y =280 x=270 x=304+562

x=866

№1. Ауызша есептеу.

45*2=90 20*30= 600 10*10=100 40-5=200

3*30=90 2*300=600 2*50=100 100*2=200

№2. Тақтамен жұмыс.

90/15=6 84/12=7 72/18=4 69/23=3

100/25=4 63/21=3 96/32=3 96/48=2

№3. Өзіндік жұмыс. Есептер құрастыру.

1 қатар 2 қатар 3 қатар

а)96+24 б)96/24 г) 96*3

ә)(96+24)*2 в) 96-24 д) 24*3+96*2

№5. Ауызша талдау.

Шығармашылық жұмыс. №7 «Тир ойыны»

Сұлтан: 37*2+18*2=54+36=90

Айдар: 18*4+37=72+37=109

№8. Фигура құрастыру.

Қорытындылау.

Бағалау.

Үйге: №6 48 бет

Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: 58/2,580/2,580/20 түріндегі бөлу

Сабақтың мақсаты:

1. Оқушыларға қосындыны санға бөлу тәсілдерін үйрету.

2. Оқушылардың есте сақтау қабілетін,ойын дамыту

3. Оқушыларды ұйымшылдыққа,сауатты оқуға,жазуға тәрбиелеу

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдіс - тәсілдері: Өзіндік жұмыс,шығармашылық жұмыс.

Көрнекілігі: Оқулық,сызбалар.

Пәнаралық байланыс: Дүниетану пәні.

Сабақ барысы: Алғашқы ұйымдастыру кезеңі.

а)психологиялық дайындық

ә)оқу - құралдарының толықтығы

II. Үй тапсырмасын тексеру.

а) оқушыға оқыту

ә) дәптерлерін тарату

б) сабақтың мақсатын қою

III. Жаңа материалды игеру. Ауызша талдау.

(40+18)/2=40/2+18/2=20+9=29 580/20=400/20+180/20=29

58/2=40/2+18/2=29 960/4=800/4+160/4=240

96/4=80/4+16/4=24 580/20=400/20+180/20=29

580/2=400/2+180/2=290 960/40=800/40+160/40=24

Көркем жазу.Математикалық диктант.

6жүзд.4бірл.,5жүзд.8онд.1бірл.,4жүзд.4онд.,9жүзд.,3жүзд.5онд.6бірл.

Тақтамен жұмыс №2. Ауызша түсіндіре отырып есптеу.

56/2=40/2+16/2=28 560/2=400/2+160/2=280

42/3=30/3+12/3=14 420/3=300/3+120/3=140

78/6=160/6+18/6=13 780/6=600/6+180/6=130

Өзіндік жұмыс.№3

Қызанақ - 300 кг

Қияр - 150 кг

Жіберілді - 3 дүкенге

Әр дүкенде - ? кг

Шешуі: (300+150)/3=150

Жауабы: Әр дүкен 150 кг көкөніс қабылдап алды.

ә) Берілді - 4 асханаға

карамель - 400 кг

шоколад - 240 кг

Әр асханаға - ? кг

Шешуі: (400+240)/4=160

Жауабы: Әр асхана 160 кг. Кәмпиттен алды.

Деңгейлік тапсырмалар

1 деңгей. №5 2 деңгей №4 а) 3 деңгей №4 ә)

132+203+65= Түсқағаз - 9 метрден 18 орам Ұз - 5м

641+63+109= 11 метрден 8 орам Ені - 3 м

31+600+15= Барлығы - ? S=5м*3м=15м²

47+312+90= Шешуі: 9*18=9*10+9*8=162 Ұз - 3м

604-68= 11*8=10*8+1*8=88 Ені - 2 м

741-99= 162+88=250 S=3м*2м=6м²

Жауабы: Барлығы: 250 түсқағаз 15+6=21м

Ж: 21м² төсеніш

Шығармашылық жұмыс. №7,8

VII. Қорытындылау.

VIII. Бағалау.

IX. Үйге №6





Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты:

1. Оқушылардың өткен сабақтарда алған білімдерін қайталау арқылы пысықтау.

2. Оқушылардың есте сақтау қабілетін,ойын дамыту

3. Оқушыларды ұйымшылдыққа,сауатты оқуға,жазуға тәрбиелеу

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдіс - тәсілдері: Өзіндік жұмыс,шығармашылық жұмыс.

Көрнекілігі: Оқулық,сызбалар.

Пәнаралық байланыс: Дүниетану пәні.

Сабақ барысы: Алғашқы ұйымдастыру кезеңі.

а)психологиялық дайындық

ә)оқу - құралдарының толықтығы

II. Үй тапсырмасын тексеру.

а) оқушыға оқыту

ә) дәптерлерін тарату

б) сабақтың мақсатын қою

III. Көркем жазу. Математикалық диктант.

1жүзд.5 онд.4бірл. 6жүзд.0 онд.3 бірл. 9жүзд.5онд.8бірл.

2жүзд.7онд.6бірл. 4жүзд.7онд.,8бірл. 5жүзд.3онд.2бірл.

№1. Ауызша талдау.

1000,801,340,660,600,743,780,365,708,231

Сандарда барлығы қанша жүздіктер бар?

Барлығы қанша ондықтар бар?

Барлығы қанша бірліктер бар?

Тақтамен жұмыс №4. 1- 2 баған.

17*3=10*3+3*3=39 4*14=4*10+4*4=56

13*5=10*5+3*5=65 24/4=20*4+4*4=96

4*19=4*10+4*9=76 930/3=900/3+30/3=310

Тақтамен жұмыс.№6

Шаршының периметрі 36 см. Ауданын тап.

36/4=9 см S - 1000м 1000/50м=20м

S=9см*9см=81см ұз - 50 м ені - 20 м

P=(50 м +20м)*2=140м

Өзіндік жұмыс №7

Өрнектерді баған түрінде жазу.

418 589 647 438 259 365 454 197

+ + + + + + + +

363 324 288 275 487 484 376 621

781 913 935 713 746 849 830 818

Шығармашылық жұмыс. №8

Қорытындылау.

Бағалау.

Үйге №2 № 3, 38 бет

Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: 70/2,700/2,700/20 түріндегі бөлу

Сабақтың мақсаты:

1. Оқушылардың бір таңбалы санға бөлу,көбейту амалдарын,есепті дұрыс шығаруға,теңдеуді дұрыс шешуге үйрету,есепке қызығытушылығын арттыру.

2. Оқушылардың есте сақтау қабілетін,ойын дамыту,жеке тұлғасын қалыптасттыру.

3. Оқушыларды ұйымшылдыққа,сауатты оқуға,жазуға тәрбиелеу

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдіс - тәсілдері: Өзіндік жұмыс,шығармашылық жұмыс,дәлелдеу.

Көрнекілігі: Оқулық,техникалық құралдар.

Сабақ барысы: Алғашқы ұйымдастыру кезеңі.

а)психологиялық дайындық

ә)оқу - құралдарының толықтығы

II. Үй тапсырмасын тексеру.

а) оқушыға оқыту

ә) дәптерлерін тарату

б) сабақтың мақсатын қою

III.Көркем жазу.Математикалық диктант. №5 Салыстыру

2 тәул.>42 сағ. 450кг >4 ц

62 жыл.<6 ғ. 200 кг = 2 ц

3 сағ.5 мин <190 мин. 100 с <3 мин

52 см =5 дм 2 см 700 см >7 дм

№1. Түсіндіре отырып шығару.

(60+10)/2=60/2+10/2=35 70/2=60/2+10/2=35

(600+100)/2=600/2+100/2=350 700/2=600/2+100/2=350

(600+100)/20=600/20+100/2=80 700/20=600/20+100/20=350

№2 Тақтамен жұмыс

600/5=500/5+100/5=120 90/2=80/2+10/2=45 900/2=600/2+300/2=450

500/4=400/4+100/4=125 500/2=400/2+100/2=250 900/20=800/20+100/20=45

100/4=80/4+20/4=25 700/5=500/5+200/5=140 300/20=200/20+100/20=15

№3.Өзіндік жұмыс

(40+30)/2=35

Тақтамен жұмыс №4

Аптасына - 45 мин - тан 2 күн

90 мин - тан 3 күн

Аптасына - ? мин. Оқиды

Шешуі: 45*2+90*3=90+30=120 120 мин - 2 сағ

Жауабы: аптасына 2 сағат оқиды

Өзіндік жұмыс №6

а)80 г / 10=8 г б)140/10= 14г

ә) 50 г/ 10 =5 г в) 160/10=16г

Ауызша есептеу №7

№8 шығармашылық жұмыс

Қорытындылау.

Бағалау.

Үйге №5 36 - бет

Күні:

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Жақсы мен жаман

Сабақтың мақсаты:

1 . Өлеңді дұрыс түсініп оқуға, мән - мағынасын аша білуге, мазмұнын меңгертуге дағдыландыру.

2. Бейнелі сөйлеу білу дағдыларын арттыру.

3.Бойын жаман қасиеттерден аулақ ұстауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдіс - тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ - жауап.

Көрнекілігі: Оқулық, ақын портреті.

Пәнаралық байланыс: Қазақ тілі

Сабақ барысы:

I. Алғашқы ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру.

ә) психологиялық дайындық.

Сабаққа дайынсыз ба?

Уақыт өтпес тірліксіз

Бақыт келмес бірліксіз

Талмай еңбек еттіңдер

Қыстан аман өтіңдер

II. Үй тапсырмасын тексеру. Түсінігін айту.«Дүкенде» сұрақтарға жауап беру.

III. 1 . Сабақтың мақсатын қою.

2. Оқулық бойынша жұмыс

а) өлеңді мәнерлеп оқып беру.

ә) оқушыларға іштей оқыту

б) кезектеп оқыту.

в) Өлеңнің екі бағанан салыстырып оқу.

- Сенің бойында қандай жақсы қасиет бар?

- Қандай жаман қасиет бар?

- Жаман әдеттерден қалай арылуға болады?

3. Мақалды мәнерлеп оқып, мағынасын ашу.

Жаман атқа жан бітсе,

Жанына торсық байлатпас.

Жаман адамға мал бітсе,

Жанына қоңсы қондырмас.

4. Сөздік жұмыс.

Қоңсы - көрші

5. Шығармашылық тапсырма

Жақсы, жаман қылықтарды өзіңше жалғастырп жаз.

IV. Қорытындылау.

  • Өлеңнің авторы кім?

  • Қ.Баянбайдың тағы қандай шығармаларын оқыдың?

V. Үйге тапсырма

Мәнерлеп оқу. 39 бет

VI. Бағалау.

Күні:

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Дүкенде

Сабақтың мақсаты:

1 . Оқушыларға қайсарлық, адалдық, достық туралы түсінік беру.

2. Оқушылардың тілін,ойын,шығармашылық қабілеттерін дамыту.

3.Оқушыларды ұйымшылдыққа, достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдіс - тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ - жауап.

Көрнекілігі: Оқулық, мақал - мәтелдер, суреттер.

Пәнаралық байланыс: Қазақ тілі

Сабақ барысы:

I. Алғашқы ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру.

ә) психологиялық дайындық.

II. Үй тапсырмасын тексеру. Түсінігін айту. Сұрақтарға жауап беру.

III. Тірек білімдерін тексеру.

Үлкенге құрмет, кішіге ізет

Мақал - мәтелдің мағынасын ашу.

Қоғамдық өмірде кездесетін әртүрлі жағдайларды баяндай отырып, оқушылардың ойын анықтау. Жағдаяттарға жауап беру.

- Дүкенге бардыңдар ма?

- Сауда жасаған кездеріңде қандай оқиға тап келдіңдер?

- Егер үлкен адам кезекте тұрса, жол берер ме едіңдер?

Бүгін, балалар, біз М. Гумеровтың «Дүкенде» атты шығармасымен танысамыз.

Оқулықпен жұмыс.

а) мәтінді мәнерлеп оқу

ә) тізбектей оқу

б) сұрақтарға жауап беру.

1. Орынтай дүкенде неше рет ұятқа қалды?

2. Осы әңгімеде: кім өкінді,кім ұялды,кім кімнің қателігін бетіне басып айтты?

Әңгімеге тақырыбын басқаша қалай атауға болар еді?

Дәптермен жұмыс.

«Сен үшін ұялдым» тақырыбына эссе жазу.

Мәтел.

Дос жылатып айтады,дұшпан күлдіріп айтады.

Мағынасын ашу. Оқушылардың жауабы.

Қорытындылау.

Бағалау.

IV. Үйге 37- 38 бет



Күні:

Пәні: Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Зат есім

Сабақтың мақсаты:

1 . Оқушылардың зат есім туралы түсінігін кеңейту. Зат есімі болатын сөздерді мағынасын,грамматикалық белгісіне қарай талдату.

2. Оқушылардың тілін,ойын,сөздік қорларын дамыту шығармашылық қабілеттерін дамыту.

3.Оқушыларды ұйымшылдыққа, достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтың әдіс - тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ - жауап, өз бетімен жұмыс.

Көрнекілігі: Оқулық, мақал - мәтелдер, сызбалар,үлестірмелі карточкалар

Пәнаралық байланыс: дүниетану

Сабақ барысы:

I. Алғашқы ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру.

ә) психологиялық дайындық.

II. Үй тапсырмасын тексеру.

  • Зат есім дегеніміз не?

  • Сұрақтары қандай?

Дәптерлерін тексеру.

III. Сабақтың мазмұны.

  1. Көркем жазу.

СС ссс Самал Самат Семей сағат сиыр сілеусін самса соқа

  1. Көру диктанты.

Құлыншақ бақташы достық жүгері аспаз үйшік айран өлке ақын орындық шаңғы кітап басқыш кеңесші.

  1. Оқулық бойынша жұмыс.

1 - жаттығу. Жатқа жазу.

Сенің атың - балапан

Менің атым - балақай

Балапандар шоқуда

Балақандар оқуда

2 - жаттығу

Кімдер: Қаздар,ұлдар,ағалар.

Нелер: Қар, мұз, аттар, ағаштар

3 - жаттығу. Өлеңді оқып, пайдалы қазбалармен жеміс аттарын теріп жазу.

Пайдалы қазбалар: мұнай, көмір, алтын, күміс, қалайы, құрыш.

Жемістер: алма, жүзім, алша, өрік, шие, қарақат, жаңғақ, алмұрт, анар, мейіз.

4 - жаттығу. Сөздерді топқа бөліп жазу.

Ақын, оқушы,сәби - адамдар.

Жолбарыс,түлкі - аңдар

Айна,сандық,сырмақ - хаттар, бұйымдар

Ақыл, достық, шаттық - адам басындағы қасиет

Тұман, жауын, жел - табиғат құбылыстары

Қуаныш, уайым - адамның көңіл - күйі

  1. Өзіндік жұмыс. Берілген сөздерден зат есім жасау. Ұш, ас, саз,қас,ем,біл,сыз,жүз,өшір,ұшқыш,аспаз,сазгер, емші,жүзгіш,өшіргіш,сызғыш.

IV.Қорытындылау.

  • Бүгін сабақта не білдік?

V. Үйге тапсырма. 5 жаттығу. 19- бет

VI. Бағалау.

Күні:

Пәні: Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Зат есім

Сабақтың мақсаты:

1 . Оқушыларға сөз таптарының бірі зат есімді қайталау.

2. Оқушылардың тілін,ойын,сөздік қорларын дамыту шығармашылық қабілеттерін дамыту.

3.Оқушыларды ұйымшылдыққа, достыққа, өз елінің жер - су аттарын білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдіс - тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ - жауап.

Көрнекілігі: Оқулық, мақал - мәтелдер, сызбалар,тест тапсырмалары

Пәнаралық байланыс: дүниетану

Сабақ барысы:

I. Алғашқы ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру.

ә) психологиялық дайындық.

II. Үй тапсырмасын тексеру. Дәптерлерін тексеру.

III. Тірек білімдерін тексеру.

  • Оқушылар, дәптер,класс, ұстаз,балалар,қалам сөздеріне қандай сұрақтарға жауап береді?

  • Кім?, Кімдер?, Не?, Нелер?

  • Қай сөз табының сұрағы?

  • Зат есім.

  • Жүгірді,оқыды,биледі,жапты,секіріп жүр сөздеріне қандай сұрақ қоямыз?

  • Не істеді? Қайтті? Не қылды?

  • Қай сөз табына жатады?

  • Етістік

  • Әдемі,көрікті, ұзын,биік,ақылды,білімді сөздеріне қандай сұрақ қоямыз?

  • Қандай?

  • Қай сөз табына жатады?

  • Сын есім

  • Бір, екі,бес,екінші, жүз сөздеріне қандай сұрақ қоямыз?

  • Неше? Нешінші? Қанша?

  • Қай сөз табына жатады?

  • Сан есім

  • Балалар, қазақ тілінде тоғыз сөз табы бар. Соның біз төртеуін өттік және бүгін соны қайталаймыз.

Көркем жазу. Ее ел,егемен,елтаңба, Есіл, ер, ет, Екібастұз, елбасы.

Көру диктанты. Ел боламын десең, бесігіңді түзе.

Оқулықпен жұмыс.

1 - жаттығу. Ауызша талдау. Терме жұмысы.

Бұйымдар Ыдыстар

Текемет тостаған

Сандық табақ

Көрпе кесе

Жастық қасық

Ожау

Жалпы және жалқы есімдерді анықтау.

Өзіндік жұмыс. 2 - жаттығу. Сөздер тобын толықтырып жазу.

Адамның аты - жөні: Оразұлы,..

Жер аттары: Сарыарқа,.....

Өзен - көл аттары:Балқаш,.....

Тау аттары: Қаратау,....

Қала аттары: Жаркент,.....

  • Бас әріппен жазылатын сөздер қалай аталады?

  • Тағы қандай сөздер бас әріппен басталады?

Жатқа жазу.4 - жаттығу.

Жаңылтпаш.

Кендірден кенеп шығар,

Кенептен елек шығар,

Електен кебек шығар,

Кебек те керек шығар.

  1. Қосымшалы зат есімді бір бөлек, түбір күйіндегі зат есімді бір бөлек жаз.

  2. Қосымшалы зат есімнің түбірі мен қосымшасын ажырат.

  3. Бұл сөздердің мағынасын түсіндіру.

IV.Сергіту сәті.

Шығармашылық жұмыс. 5 - жаттығу.

Суретпен жұмыс.

Ертегіні аяқтау.

V. Қорытындылау. Сөз таптарын атау.

Сұрақтары қандай?

Қандай тапсырмалар орындадық?

VI.Бағалау.

VII.Үйге 3- жаттығу. 20- бет.

Күні:

Пәні: Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Негізгі және туынды зат есім

Сабақтың мақсаты:

1 . Оқушыларға негізгі және туынды зат есім туралы түсінік беру.

2. Оқушылардың тілін,ойын,сөздік қорларын дамыту шығармашылық қабілеттерін дамыту.

3.Оқушыларды ұйымшылдыққа, достыққа, өз елінің жер - су аттарын білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдіс - тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ - жауап.

Көрнекілігі: Оқулық, мақал - мәтелдер, сызбалар,үлестірмелі карточкалар, ереже.

Пәнаралық байланыс: дүниетану

Сабақ барысы:

I. Алғашқы ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру.

ә) психологиялық дайындық.

Үлкенге де «сіз»

Кішіге де «сіз»

Сәлем бердік сіздерге,

Құрметпенен біз.

II. Үй тапсырмасын тексеру. Дәптерлерін тарату.

Тірек білімдерін тексеру.

  • Негізгі зат есім дегеніміз не?

  • Туынды зат есім дегеніміз не?

Оқулықпен жұмыс.

1 - жаттығу. Өлеңді түсініп оқу.Қарамен жазылған сөзді теріп жазу.

Бапкері,шабандоз.

Осы сөздерді қатыстырып сөйлем құрау.

2 - жаттығу. Тақтамен жұмыс.Төмендегі жұрнақтарды пайдаланып бірінеше туынды зат есім жазу.

Ұшқыш, өнерпаз, іскер,сәнқой,емхана,білгіш.

III. Шығармашылық жұмыс.

3 - жаттығу.

Білгіш, білгір,білім,басшы,бастық,басқарма,сусын,сулық,сушы.

Көшіріп жазу. 4 - жаттығу.Туынды зат есімдердің астын сызу.

Заңгер меңгергенді,

Дәрігер меңгере ала ма?

Дәрігер меңгергенді

Заңгер меңгере ала ма?

Қорытындылау.

Бағалау.

Үйге 5- жаттығу. 25- бет.



Күні:

Пәні: Еңбекке баулу.

Сабақтың тақырыбы: Кестелеу өнері.

Сабақтың мақсаты:

1 . Оқушыларға қазақ халқының қолөнерінің бір түрі кестелеу өнері туралы түсінік беру.

2. Оқушылардың есте сақтау қабілеттерін, шығармашылық ойларын дамыту.

3.Оқушыларды ептілікке, өз тиянақты атқаруға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдіс - тәсілдері: Түсіндіру, өзіндік жұмыс.

Көрнекілігі: кестежіп, зер,жібек жіптер,кергіш.

Пәнаралық байланыс: математика.

Сабақ барысы:

I. Алғашқы ұйымдастыру бөлімі:

а) құрал - жабдықтарын тексеру.

ә) сабаққа қатысымын тексеру.

II. Үй тапсырмасын тексеру.

III. Тірек білімдерін тексеру.

Кесте - қазақ халқының қолөнерінің бір түрі. Қазақ қыздарына аналары бұл қолөнер түрін бала кезінен үйреткен.

Керекті құрал жабдықтар:

  1. Мата

  2. Жібек жіптер

  3. Кергіш

Кергіш - кесте тіккенде қолданылатын жабдық.Кергіштің көмегімен материалдың беті тегіс керіліп,кестелеу жұмысы жеңілдейді.

Жұмыстың жасалу реті:

  1. Кергішке бекітілген матаны сол қолмен ұстау керек.

  2. Тіккен кезде инені орта тұсынан оң қолдың бас бармағы мен сұқ саусақтың көмегімен ұстайды.

  3. Көркем тігістің негізіг: көктеу,айқас,шынжыр сияқты тігіс түрлері.

Өзіндік жұмыс.

Қорытындылау.

Кергіш дегеніміз не?

Кесте деп нені айтамыз?

Қандай тәсілдер қолданамыз?

Бағалау.

Үйге. Барқыт тігісті орындау. 73-74 бет



© 2010-2022