Табиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспары

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Табиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспарыДүниетану пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспар

Бекітемін

Сыныбы: 4 «В»

Мерзімі: 18.11.2015ж.

Сабақтың тақырыбы: Табиғаттағы су айналымы

Мақсаты:. Білімділік: Суды табиғаттағы айналымы туралы ұғым, қалыптастыру, судың физикалық қасиеттерінің үш күйде кездесуін, судың еріткіш екенін,өсімдіктердің суды сіңіруі мен булануы туралы алған білімдерін пысықтау.

Дамытушылық: Су,оның адам өміріндегі маңызы,оны қорғаутуралы білімдерін нығайту. Пәнге деген қызығушылығын арттыру,ой-өрісін,есте сақтау қабілеттерін,шығармашылық қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Жер бетіндегі және жер астындағы суды тиімді пайдалануға, суды ластамай, қорғауға баулу

Қолданылатын модульдер: . Сын тұрғысынан ойлау ; Ақпараттық- коммуникативті технологияны қолдану, Оқыту үшін бағалау, Оқытудағы жаңа тәсілдер. Жас ерекшеліктеріне сай оқыту; Стратегиялық іс-әрекеттер: Тест,Венн диаграммасы, топтастыру, жеке,топтық жұмыстар, сұрақ-жауап, зерртеу,қызықты сұрақтар Күтілетін нәтижелер: Мәтінді өз бет- терінше оқып, талдай алады. Мәтіннің негізгі идеясын аша алады, оны өмірмен салыстырады. Тақырыпқа сай берілген тапсырмаларды өз бетінше, топпен бірлесе талдайды. Топтаса алады, өз ойларын ашық айтады, топ мүшелеріне көмектеседі.

Бөлім.

Уақыты

Бөлімнің мазмұны

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2 мин

Өткен сабақты пысықтау

6 мин

6 мин

1 мин

3 Негізгі бөлім

4 мин

2 мин





1 мин



5 мин

5 мин

3 мин

Қортын-

дылау

2 мин



2 мин

1 мин

1Ұйымдастыру кезеңі

2Жағымды ахуал құру

Топқа бөлу.

Үйге тапсырманы сұрау

Ұлестірмелі

тапсырмалар

Сергіту сәті:

Жаңа сабақ:



Дарслик билан ишлаш





Луғат иши



Тажриба ўтказиш

Миға шабуыл

Қызықты сұрақтар

Баҳолаш:

Уйга вазифа:

Хулоса:

Рефлексия

1 Сәлемдесу.

2 Топқа бөлу. Енді қазір біз топқа бөлінеміз. «Кыс», «Көктем» , «Жаз», «Күз» жасалған макеттер арқылы топқа бөлінеді.

Топтарыңызға отырыңыздар.

Топбасшыларын сайлау

«Кенге жатпайтын пайдалы қазбалар»

Ас тұзы, фосфорит, асбест, әктас, бор, мәрмәр.

Әр топқа арнайы үлестірмелі тапсырмалар таратады

1-топ. Венн диаграмма

2-топ. Тест сұрақтары

3-топ. пайдалы қазбалардың белгілері

4-топ. Топтастыру

Ритмик машқлар

Табиғаттағы су айналымы

Табиатдаги сувнинг айланиши.

Мавзуни слайдлар орқали тушунтириш, видеолавҳа кўрсатиш.

Табиатдаги сувнинг айланишига оид схема ясаб кўрсатиш,

тажриба ўтказиш

4 гуруҳга матнни бўлиб ўқитиш





Мавзудаги янги сўзлар билан таништириш

Судың қасиеттері- сувнинг хусусиятлари

Булану- буғланиш

Мұхит- океан

Өзен- дарё

Мұздық-музлик

Нобай- схема

Ҳар бир гуруҳ алоҳида сувнинг хусусиятларига оид тажриба ўтказиш

1-гуруҳ. Қанд билан

2-гуруҳ. Ўсимлик ёғи билан

3-гуруҳ. Йод билан

4-гуруҳ Тупроқ билан

Әр топқа арнайы сұрақтары бериледі

Салмағы 70кг адамның денесінде 50кг денесінде 50кг су бар.

Сұрақ: Салмағы әртурлі адамдың денесінде қанша

Сұрақ: Салмағы әртурлі адамдың денесінде қанша кг су барын анықтаңдар

Ўқувчиларни тўплаган жетонлари орқали баҳолаш

Табиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспарыТабиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспарыТабиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспары

бағаларын есептеп жеңімпаз топты мадақтау.

«Табиатда сувнинг айланиши» мавзусида эссе ёзиш

Синф ўқувчилари билан табиатдаги сувнинг айланишини жонли тарзда ташкиллаштириш

1 Амандасады

Топқа бөлінеді.

Өлең айтады

Топбасшыларын сайлайды.

Кенге жатпайтын пайдалы қазбалар туралы әңгімелейді.

Әр топ өздеріне берілган тапсырмаларды өзбетінше орындайды

Әрекеттер арқылы орындайды

.

Мавзуни тинглайди, видеолавҳа томоша қилади.

Ўқувчилар матнни ўқийди

Сув-ажойиб модда. Сув -ҳаёт манбаи. Жонли ҳаётнинг асоси-сувда.

Сув- табиатда энг кўп тарқалган модда.ер юзининг учдан икки қисми сувдан, бир қисми қуруқликдан иборат.

Сув табиатда уч хил ҳолатда учрайди: суюқ, қаттиқ, газ.

Сувнинг яна бир хусусияти -унинг ер юзи бўйлаб айланиб туришидадир.

Қуёш нурининг қиздириши натижасида океан, дарё, денгиз, кўллардаги сувлар буғланиб ҳаво қатламига кўтарилади. Ҳавонинг салқин қатламида булутларга айланиб, ўзи буғланиб чиққан қуруқликка айланиб тушади

Луғат ёзади

Судың қасиеттері- сувнинг хусусиятлари

Булану- буғланиш

Мұхит- океан

Өзен- дарё

Мұздық-музлик

Нобай- схема

Гуруҳлар алоҳида тажриба ўтказади.

Муҳокама қилади.

Топ мүшелері сұрақтарға жауап береді

Оқушылар салмағы әртурлі адамдың денесіндегі су мөлшерін есептепгі су мөлшерін есептеп табады

Жетонларни санайди

Уйга вазифани белгилайди

Ўқувчилар ҳаракатлар орқали бажарадилар

1.Басбармақтары арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді.

Жетондар арқылы бағалау

Табиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспарыТабиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспарыТабиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспары

Жетондар арқылы бағалау

Жарайсындар



Табиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспарыТабиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспарыТабиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспары







Жетонлар билан баҳолаш



Бағалау

Табиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспарыТабиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспарыТабиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспары



.

баҳоланади

Табиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспарыТабиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспарыТабиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспары

белгілері

пайдалы қазбалар коллекциясы

Үлестірмелі тапсырмалар

Тест сұрақтары

Венн диаграмма

Топтастыру

.

Табиғат макеті

АКТ

Слайдлар

Видеолавҳа

Магнит

Дарслик

Слайд





Белгилари

Қанд

Ўсимлик ёғи

Йод

Тупроқ

Табиғатта су айналымы қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сұрақтар





Рангли қоғоздан тайёрланган

булут, томчи, қор парчаси, буғ






© 2010-2022