- Преподавателю
- Начальные классы
- Математикадан сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілдері
Математикадан сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілдері
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Еслямова М.С. |
Дата | 12.12.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
4«Ә»сынып. | математика | күні | мұғалімі | ||||
Тақырыбы. | Екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілдері. | ||||||
Мақсаты. | Екі таңбалы санға жазбаша бөлу алгоритмін игеру ; оны бекіту ; есептеу қабілеті мен дағдыны жетілдіру; Тез есептеу мүмкіндіктерін практика жүзінде пайдалана алатындай іскерліктерін дамыту; Жылдамдыққа, шапшандыққа тәрбиелеу. | ||||||
Күтілетін нәтиже | Екі таңбалы санға жазбаша бөлу алгоритмін игереді; оны бекітеді ; есептеу қабілеті мен дағдыны жетіледі; Тез есептеу мүмкіндіктерін практика жүзінде пайдалана алатындай іскерліктері дамиды; | ||||||
Білім | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Модуль | Ресурс | ||
Білу ( 5мин) | Арифметикалық амалдардың қасиеттерін және сандарды көбейту және бөлу тәсілдерін пысықтайды сандарды бөліп үйренеді, өз бетімен жұмыс жасайды. | Сәлемдеседі,назарларын Сабаққа аударады, оқушыларды топқа бөледі, сұрақтар береді, үй жұмысын тексереді. | Сәлемдесіп оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді,үй жұмыстарын талқылайды, есептерді шығарады. | Топтық жұмыс, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. | Тақта, стикерлер, оқулық | ||
Түсіну 5мин | Өз бетімен жұмыс жасай білу, ой өрісін дамытады, бір бірімен бірігіп орындайды | Түсіндіреді, бағыт береді «Үндемес » немесе «Компьютер » ойындары түрінде өткіземін . 800 + 600 - 1 200 х 8 - 900 + 6 х 10 - 60 ( 7 000) 66 : 22 х 15 - 8 х 5 + 15 х 7 - 20 : 2 ( 600 ) 640 : 8 + 5 + 2 : 3 х 10 + 6 + 4 : 2 х 3 ( 450 ) №1 тапсырманы математикалық диктант ретінде орындатамын | орындайды. 800 + 600 - 1 200 х 8 - 900 + 6 х 10 - 60 ( 7 000) 66 : 22 х 15 - 8 х 5 + 15 х 7 - 20 : 2 ( 600 ) 640 : 8 + 5 + 2 : 3 х 10 + 6 + 4 : 2 х 3 ( 450 ) №1 тапсырманы математикалық диктант ретінде орындайды | Топтық жұмыс
| Дәптерге орындайды | ||
Қолдану 30 мин | Сөзді есепті орындау.
| Сыныптағы кейбір оқушылармен жеке жұмыс жүргізіледі, тақтада есеп шығартылады. №2 а) Тақтада мысалдардың шығару жолын көрсетемін ә ) Тақтада мұғалім көмегімен орында №5. 3 - қатарға бөліп орында | №2 Есептеп, дұрыстығын тексереді, бірін -бірі тексереді №2 а) Тақтада мысалдардың шығару ә ) Тақтада мұғалім көмегімен орындайды №5. 3 - қатарға бөліп орындайды | Жеке жұмыс, жас ерекшеліктеріне қарай оқыту қолданылады. Таблица сұрау | Алдын-ала дайындалған есептер | ||
Талдау 5 мин | Теңдеу құру
| Тапсырма береді. №3 Есеп шығару Өздік жұмыс №8, №6 Теңдеу жазып оны шешу. №8 7 889 = 7 + 8 + 8 + 9 = Сұрақтар қою:Аудан өлшем бірліктерін ата. Қандай геом. фигуралар білесің? | №3 Есеп шығару Өздік жұмыс №8, №6 Теңдеу жазып оны шешеді 7 889 = 7 + 8 + 8 + 9 = 22 | Тақтада кезекпен шығарады. | Кестелерді қайталайды. | ||
Жинақтау 1 мин | Өтілген сабақ туралы өз ойларын жаздыру | Оқушымен кері байланыс орнатады. | Рефлекция жазады, мұғалімге береді. | Жеке жұмыс | Стикерге жазып, өз ойын жеткізу. | ||
Бағалау 2мин | Өзін өзі бағалау, үйге: 13 бет №7 , 12 бет № 4 | Формативті бағалау |
| Топтағы жұмыстарын қорытындылайды. |
|