- Преподавателю
- Начальные классы
- Открытый урок по математики Қосу және азайту 243+526 769-526
Открытый урок по математики Қосу және азайту 243+526 769-526
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Амангельдиева Ж.С. |
Дата | 06.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Қысқа мерзімді жоспар.
Пәннің аты:
Математика
Мерзімі:03.12.2015ж
Сыныбы: 3 «Л»
Мұғалім: Амангельдиева Ж.
Сабақтың тақырыбы:
Қосу және азайту 243+526 769-526
Сабақтың мақсаты:
Үш таңбалы сандарды қосу және азайту тәсілдерін үйрену.
Міндеті:
Сандарды «баған» түрінде жаза отырып,жазбаша қосу мен азайтудың тәсілдерін меңгеру. Қосу мен азайтудың ауызша және жазбаша тәсілдерін ажыратуды үйрену.
Күтілетін нәтиже:
Үш таңбалы сандарды қосу және азайту тәсілдерін үйренеді.
Әдіс - тәсілдер:
Сергіту, кім жылдам ойыны, семантикалық карта.
Керекті жабдықтар:
Қалам, сызғыш, өшіргіш, стикер.
Қ /с
Сабақ кезеңдері:
Уақыт
Мұғалімнің іс- әрекеті
Оқушының іс- әрекеті
Ресурс
1
Психоло
гиялық
ахуал
1мин
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Ризамын бүгінге,
Ризамын бүгінге,
Ризамын бүгінге,
Ризамын қазірге,
Ризамын, ризамын, ризамын бүгінге,
Ризамын, ризамын, ризамын қазірге.
2.
Топтасты-ру:
1мин
Кеспе қағаздар арқылы орындау.
Шеңберде кеспе қағаздарды ала отырып орындалады.
Кеспе қағаз
3.
Миға
шабуыл:
5мин
Үй жұмысы. Мысал 5(ә),6.
Сұрап бағалау.
Тапсырманы жазып келеді.
Сұралады, бағаланады.
Дәптер
4.
Қызығу
шылы-
ғын ояту:
5мин
Көбейту кестесін ара арасынан сұрау.
Жылдам жауап береді.
- жылдың қазір қай мезгілі?
-қыстап қалатын құстарды білеміз бе?
«Теңге-тиыннан, Ынтымақ-ұйымнан»
-Қалай түсінесіңдер? -Яғни осы мақалды басшылыққа ала отырып оқулықта берілген тапсырмаларды және менің сендерге алып келген тапсырмамды татуласа, бірлесе, бір-бірімізге көмектесе отырып орындайық.
-олай болса осы құстарға тапсырмаларды орындай отырып ұя жасайық!
5.
Мағынаны тану:
Өзіндік жұмыс:
Жұптық жұмыс:
Сергіту сәті:
20мин
Мысал 1.
Қосындының және айырманың мәндерін табу. Сандарды баған түрінде жазып, алгоритм бойынша амалдарды орындау.
Ә) төрт топқа бөліп беру.
Мысал 2
Теңдеу шешу.
Әр топқа бөліп беру.
1 топ тексереді.
Есеп 3. Есепті шығару.
А) 1-топ
Ә) 2-топ
Есеп 4
А) 3-топ
Ә) 4-топ
Мысал 5
Суретін сал және салыстыр
Халық педагогикасынан сұрақ
-бір шөкім, -қос уыс
-бір уыс, -бір қарс, -бір адым.
Құстың ұясын бітіру.
Мысал 1.
243 769
+ 526 - 526
769 243
...жазамын ... жазамын
бірліктерді қосамын бірліктерді азайтамын
ондықтарды қосамын ондықтарды азайтамын
жүздіктерді қосамын жүздіктерді азайтамын
жауапты оқимын ... жауапты оқимын...
152 262 128 783 694 373
+435 +624 +721 -251 -373 -261
587 886 849 532 321 111
579 421 785
-327 +338 -462
252 759 323
x+213=894 x-223=465 985-x=462
x=894-213 x=465+223 x=985-462
x=681 x=688 x=523
681+213=894 688-223=465 985-523=462
894=894 465=465 462=462
Есеп 5
Болды- 963ақ парақ
3 қолжазбаға-80 парақ
5 қолжазбаға- 60 парақ
Қалды-?
Ш:3*80=240 5*60=300
963- (240+300)=462
Ж: Оның өзінде 462 парақ қалды.
Болды - 672 теледидар
1-ші күні -40 теледидар
2-ші күні -? 3 есе (>)
Қалды-?
Ш: 672-(40*3)=552
Ж: Дүкенде 552 теледидар қалды.
Есеп4
А=6см
В=4см
Р=?
S=?
Р= (6см+4см)*2=20см
S= 6cм*2см=12см2
Ұзындығы -6см
Р= 18см
S=?
18/6=3
S= 6cм*3см=18см2
Мысал 5
1 1 1 > 1 1 >1 1 > 1
6 < 3 4 5 2 8 3 7
Оқушылар өлшем бірліктерді көрсетеді.
Құстардың ұясын тапсырмалар орындау арқылы бітіреді.
Оқулық
Дәптер
Сыз-ғыш
Қалам
дәптер
6.
Ой толғаныс :
5мин
Логикалық тапсырма:
Кеше Айжанның туған күні болды. Ертең бейсенбі болады. Айжанның туған күні қай күні болды?
Семантикалық картамен жұмыс.
7.
Бағалау :
3мин
Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау
Бағалау парақшаларын толтырады.
8.
Үйге тапсырма:
1мин
Үйге тапсырма мысал 6 мысалды шығару,7 өрнектеуді орындап, жазып келу.
47-бет
9.
Кері байла-
ныс:
1мин
1-2 стратегиясы.
Сабақта алған 2 маңызды ақпарат.
Қиындық келтірген 1 мәселе.
Стикерге өз ойларын жазады.
Стикер
Тексерілді:___________директордың оқу ісі бойынша менгерушісі Б.Қ.Жаңабаева.