Әдебиет Шегіртке мен құмырсқа

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Әдебиет Шегіртке мен құмырсқаӘдебиет Шегіртке мен құмырсқаӘдебиет Шегіртке мен құмырсқаӘдебиет Шегіртке мен құмырсқаӘдебиет Шегіртке мен құмырсқаӘдебиет Шегіртке мен құмырсқаӘдебиеттік оқу

Мұғалімнің аты-жөні

Оразбаева Айсара

Сабақтың тақырыбы:

«Шегіртке мен құмырсқа» А.Құнанбаев. И.Крыловтан.

Сілтеме:

Әдебиеттік оқу. 3 сынып. Т.Әбдікерім. С.Рахметова. Б.Қабатай.

Сабақтың мақсаты:

  1. Оқушыларға авторлар туралы мағлұмат беру, «Шегіртке мен құмырсқа» мысалының негізгі идеясын ашу.

  2. Оқушының ойлау қабілетін ұштау, сыни тұрғыдан ойлауға баулу.

  3. Еңбекқорлыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

Оқыту нәтижесі:

Мысалдың мазмұнын ашу, кейіпкерлерге талдау жасату. Адамгершілекке, еңбексүйгіштікке, сыйластыққа үйрену.

Көрнекілігі:

Оқулық, жұмыс дәптері, постер, стикер, плакат, интерактивті тақта.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі.

Топқа бөлу.

Психологиялық дайындық.

Қайырлы күн достым!

Қайырлы күн болсын!

Бүгінгі күн сәтті боп

Біздің алар бағамыз

Кілең «5» болсын!

Үй тапсырмасына шолу.

  1. «Күзгі орманға» салған суреттерін қарап шығу.

І топ Құстардың күзгі тіршілігі (жинақтау)

ІІ топ Ағаштардың күзгі бейнесі (сипаттау)

ІІІ топ Аңдардың күзгі тіршілігі (ыстық орындық)

Жаңа сабақ.

Кіріспе. Қызығушылыққа ояту.

Жұмбақ суретті табу.

Қылдай белі бүгілген,

Өзінен де жүгі үлкен (құмырсқа).

Өзі қара шелкілдек

Секіреді селкілдеп (шегіртке).

Олай болса, бұл сабағымыздың тақырыбы:

«Шегіртке мен құмырсқа»

Авторлармен танысайық

орыс жазушысы

Крылов драматург, ақын

мысалшы

ақын

Абай аудармашы

қара сөз жазушы

Суретпен жұмыс

  1. Суреттен нелерді көріп тұрсыңдар?

  2. Қандай жыл мезгілі бейнеленген?

  3. Құмырсқаның киімі қандай?

  4. Шегіртке қалай киінген?

  5. Шегіртке неге жылап тұр?

Мысалды үнтаспадан тыңдату.

Сұрақ-жауап

  1. Шегіртке құмырсқаға неге келді?

  2. Құмырсқа шегірткеге не деді?

  3. Шегіртке қандай сылтау айтты?

Оқулықпен жұмыс

Мысалды әр топтан 3 оқушыға рөлге бөліп оқыту. (автор, құмырсқа, шегіртке)

Тапсырмалар

Топпен жұмыс.

І топ. Венн диаграммасы. (құмырсқа, шегіртке)

ІІ топ. Мысалдағы кейіпкерлерге мінездеме беру. (ассоциация)

ІІІ топ. Сен құмырсқаның орнында болсаң не істер едің? (эссе)

Рафт

5 жолды өлең

Миға шабкыл

І топ. Шегірткеге құмырсқа ренішін жазсын. (хат)

ІІ топ. 1. Зат есім. (1)

  1. Сын есім. (2)

  2. Етістік. (3)

  3. Сөйлем. (4)

  4. Зат есім. (1)

ІІІ топ. Құмырсқа неге шегірткеге көмектеспеді деп ойлайсыңдар?

Жинақтау.

І топ. Көріністі сахналау.

ІІ топ. Эссе оқу.

ІІІ топ. «Ыстық орындық»

  1. Қандай ой түйдің? Жағымды кейіпкер, жағымсыз кейіпкер қайсысы?

  2. Шығарманың тақырыбы не?

  3. «Жақсыдан үйрену, жаманнан жирену» мақалына бұл мысал лайық па?

Қорыту

Досы көпті жау алмайды.

Блум таксономиясы

Жақсымен жолдас болсаң, жетерсің мұратқа.

Жаманмен жолдас болсаң, қаларсың ұятқа.

(Әр топ оқиды)

Екі жұлдыз, бір тілек.

Шегіртқе еңбектеніп, құмырсқаға көмектессе далада қалмас еді.

Үй тапсырмасы.

«Шегіртке мен құмырсқа» мысалын жаттап келу. Мақал-мәтел жинап, жазып келу.

Бағалау.

Әр топқа баға беру, мадақтау.













© 2010-2022