Сабақ жоспары математика қосу және азайту 2-сынып

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

12.10.2015 ж Тексерген----------------------------

Пәннің аты: Математика

Сабақтың тақырыбы: Қосу және азайту. 3+56, 30+24

Мұғалім:Сандықбаева Эльнура Қалмаханбетқызы

Мақсаты: . Оқушыларды қосуға және азайтуға негізделген есептеу тәсілдерімен

таныстыру.

2. Оқушылардың ойлауын, есте сақтауын, өз бетімен шешім қабылдап,

қорытынды ой-пікірлер білдіруін, белсенділігін, танымдық қабілетін

дамыту.

3. Оқушыларды тапқырлыққа, алған білімдерін өмірде қолдана білуге

өзінің белсенді ойлау әрекетін жүзеге асыруына, сыйластыққа,

ізеттілікке тәрбиелеу, баулау.

Күтілетін әдіс-тәсілдер:Ондықтармен санай алады.Топпен жұмыс жасай алады.Ондықтар мен бірліктермен есептей алады.

Қолданылатын әдіс- тәсілі: «Ыстық орындық» «Ой қозғау"топтық тапсырмалар Пайдаланған модульдер:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу,оқытуды басқару және көшбасшылық,таланты және дарынды балаларды оқыту,сыни тұрғыдан ойлануға үйрету, оқу мен оқытудағы ақпараттық -коммуникациялық технологияларды қолдану.

Көрнекілігі: АКТ, кестелер

Түрі: Жаңа сабақ.

Әдісі: Түсіндіру, үйрету, сұрақ-жауап, ой қозғау әдісі

Сабақ

тың кезеңдері

«Блум»

Мұғалімнің іс-әрекеті




Оқушының іс-әрекеті


Ұйымдастыру кезеңі

2 минут


Психологиялық ахуал

Шаттық шеңберіне тұрып бір-біріне жақсы тілектер айтқызу.

Оқушылар түстер арқылы топқа бөлінеді.

Әр топты жұлдызша арқылы бағалау

Сәлемдесу, ынтымақтастық атмосферасын орнатады.

Сандар бойынша 3-топқа бөлінеді.

Жұлдыша алып отырады.

Білу






Үй тапсырмасын сұрау.

"Ыстық орындық"әдісі арқылы

Сұрақ-жауап алу.

Әр топ өз тапсырмасына Сұрақтарға жауап береді.

Түсіну

2мин


Қызығушылықты ояту

Сұрақ-жауап алу.

"Ой қозғау"әдісі

Болжай отырып сабақтың тақырыбын ашады.

Қолдану


Мағынаны тану

Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау. -Балалар жұмбаққа назар аударайық. 1) Есепке де кіремін Әріпте боп жүремін. (3)

-Дұрыс айтасыңдар 3 саны, қандай әріп «З» дауыссыз, ұяң.

-З саны - неше таңбалы? Бір таңбалы.

-Қай кластарға жатқызамыз? Бірліктер класына

-Келесі жұмбақтарға назар аударайық.

2) Әріп десең, бүйірі тоқ

Сан десең салмағы жоқ.

(0)

О саны - неше таңбалы? Бір таңбалы. Қандай әріп? «О» дауысты, жуан

-бастағы З цифрының қасына О цифрын қоятын болсақ, неше болады? ЗО

ЗО -неше таңбалы сан? 2 таңбалы.

Қай кластарға жатады? Ондықтар класына.

Неше ондық? Неше білік? 3 ондық, 0 бірлік

-Дұрыс айтасыңдар. Енді жаңа сабаққа назар аударайық.

Оқулықпен жұмыс

3+6 жазуы нені білдіреді? Бірліктерге, бірліктерді қосуды білдіреді?

30+24=

-Бұл жерде 30 бен 24 сандарының қосындысы берілген.

-Бұл неше таңбалы сандардан құралған? Екі таңбалы.

-Бұл жерде нелерді біріктіреміз? Ондықтарды.

-24 санын разрядтарға жіктейік? Нешемен нешенің қосындысы?

20+4, 20 неше ондық? 2 ондық

4 неше бірлік? 4 бірлік

1 есеп

32+6

32+60

87-5

87-50

2-есеп

3+56

30+24

3 есеп

Топтық жұмыс

1 топ

10-а 5

2 топ

А-5 5

5+а 10

4 есеп. Қайсысы есеп? Оны шығар.

5 мысал.

72,71,70,69,68

70+2; 70+1; 70+0; 60+9; 60+8;

Балалар сабабқа белсене қатасады.

Топпен жұмыс жасайды.

Жұлдызшаларын алып отырады

Талдау








Сергіту сәті:

Орманда кірпі келеді,
Саңырауқұлақ тереді.
Кездесті, міне, керегі:
Екеуі қайың астынан.
Біреуі терек қасынан.
Қанша олар болмақ есепте,
Тоқылған салса себетке?

Карточкамен жұмыс

Шығарамшалық тапсырма.

-Балалар мынау сендердің үйлерің

-Ендеше кім нешінші үйде тұрады екен? Тауып көрейік.

-Қане кім қай үйдікін тапты?

1) 94, 2) 64, 3) 85, 4) 60, 5) 6, 6) 14, 7)58.

Сабақ жоспары математика қосу және азайту 2-сынып

Шешуін табады.

Жеке карточкамен жұмыс жасайды.

Жинақтау


Бүгінгі сабақымыз ұнады ма?

Ондықтар қандай сан?

Бір таңбалы сандарлы ата?

Сұрақтарға жауап беріп қорытады.

Бағалау


Әр топ өз-өздерін бағалайды, бір-бірлерін бағалайды, қорытынды пікір жасалады

Бағалайды суммативті

Рефлексия






Алған әсерлерін «Білім ағашына» жазады, іледі.

Үй тапсырмасы: 6 есеп 50-бет

Алған әсерлерін стикерге жазып ағашқа жапсырады.

Үйге тапсырма алады.






© 2010-2022