- Преподавателю
- Начальные классы
- Сабақтың тақырыбы: Бармақтай Бала (ертегі) Шарль Перро
Сабақтың тақырыбы: Бармақтай Бала (ертегі) Шарль Перро
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Туребаева Б.И. |
Дата | 19.01.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақтың тақырыбы: Бармақтай Бала (ертегі) Шарль Перро
Сабақтың мақсаты: Ертегі авторының ертегілер әлеміндегі ролін атап өту: ертегі оқып,мазмұнын түсініп,оның түрін ажырату. Күтілетін нәтижелер: Пәндік нәтиже:Мәтін мазмұны түсінуге,талдау жұмұстары арқылы онын идеясын ашуға мүмкіндік беру. Жүйелі іс-әрекет нәтижесі: Оқушыларды қиялдау,армандау арқылы жақсы ойларға жетелеу. Кейіпкерлер мен оқиғаны өмірдегі жағдайлармен салыстыра отырып,оқыған,көргендерін еске түсіруге мүмкіндік беру. Тұлғалық нәтиже: автордың қызықты өмірбаянынан үзінді көрсету немесе оқып беру,кітаптар көрмесі,мультфильмдердент үзінді көрсету арқылы кітап оқуға деген құмарлықтарын арттыру. Сабақтың барысы:
- Қызығушылықты ояту.
- Балалар, сендердің бір сиқырлы заттарың болса,ол заттың көмегімен не істер едіңдер? Сол заттың атын жазындар.(плакатқа).
2. Мағынаны тану:
- Ертегінің алғашқы екі абзацын оқып,мазмұнын түсіндіру.
Сабақты қорытындылау:
- Балалар,адамды қиындықтан құтқару қандай жақсы!
- Ертегіде кімге жандарын ашып,қиналдыңдар?
- Қай тұсында қорқыныш пайда болды?
- Қай тұсында Бармақтай Баланың шамасына сенімсіздік пайда болды?
- Сендер «Цветик - семицветик» деген мультфильмді көрсеңдер, сондағы қыз баланың сиқырлы гүл күлтелерінің соңғысына қандай тілек айтатынын білесіңдер ме? Аяғы жүрмей қалып, арбаға таңылған баланы көріп, «Осы баланың жүріп кетуіне көмектесе гөр» деп жалынады емес пе?! Олай болса сендер өздеріңнің тілектерінді тағы бір рет оқып беріңдер.
-
Сен қолындағы сиқырлы затыңды не мақсатқа пайдаланар едің?
Ойыңды өзгерткің келді ме (ауызша әңгіме, пікір)
3. Ойтолғау:
Дәптермен жұмыс. Тапсырманы үйде орындап келу.
Үйге тапсырма: Ертегілер бойынша мультфильмдер жинағына арнап сурет салып келу.
Бағалау: топтық жұмыс бойынша.