- Преподавателю
- Начальные классы
- Әдебиеттік оқу Жер мекен 3 сынып
Әдебиеттік оқу Жер мекен 3 сынып
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Уатаева К.С. |
Дата | 31.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы: Жер мекен
Сабақтың мақсаты: Мәтіннің мазмұнын ашу , негізгі ойды ұғыну
Сабақтың міндеті:
а\Автордың мәтіндегі негізгі ойын түсіндіру
б\Сыни тұрғыдан ойлау стратегияларын пайдалана отырып, өз бетімен шешім қабылдай білуге,қорытынды жасауға үйрету
в\Топта, жұпта жұмыс жасау арқылы достық көмек беруге, бауырмашыл болуға тәрбиелеу
Күтілетін нәтиже:
а\Мәтіннің мазмұнын түсінеді, әңгімелей алады
б\Сыни тұрғыдан ойлайды
в\Топта пікір алысады.
г\Ізденеді
д\Ертегі құрастыра алады.
е\Сенімділігі мен белсенділігі артады.
ж\ Бірін- бірі құрметтей алады.
Сабақтың әдісі: Топтасу, Диалогтық оқыту, Рөлдік ойын
Көрнекіліктер:Венн диаграмма,сурет,
Сабақтың түрі: Түсіндіру, рөлге ену. Баяндау
Ауызша сұрақ жауап - 4 балл
- жауаптың толық болуы - 2 балл
- нақты дұрыс жауап беруі - 2 балл
Жеке жұмыста - 5 балл
- Рөлге дұрыс ене білуі- 2,5 балл
Тапсырманы дұрыс, толық игеруі-2,5 балл
Топтық жұмыста - 5 балл
Жазу көлемі он сөйлем - 2 балл
Сауатты, мазмұнды болуы- 2балл
Тақырыптан ауытқымау - 1 балл
Сабақтың барысы
І Ұйымдастыру кезең
Түрлі түсті стикер арқылы топқа бөлу
Қызыл, жасыл,сары
Психологиялық дайындық
Бір бірімізге жақсы тілектер айтып сабағымызды бастайық
ІІ Үй тапсырмасы
Гаухар мен алтынның Ташмет үшін қымбат қазына болу себебін түсіндір.Әр топ өз ойларын айтады.
Венн диаграмма
Ахмет пен Ташмет
Жаңа сабақ
Рөлдік ойындар арқылы оқушылар эстетикалық өзара әрекеттестік түсінік пен сенімділік, белсенділік, бірін бірі құрметтеу алады.
Рөлдік ойын арқылы өтеміз, мәтінді үш бөлімге бөліп, үш топқа беремін.
А\ Реттеуші топтағы адамдардың жұмысын бөліп реттеп береді
Б\Баяндаушы Мәтіннің мазмұның баяндап айтып береді.
В\Ізденуші Мәтіндегі қызықты жерді тауып оқып,Көбелек туралы небіледі, білетіндерін айту
Г\Сөз тапқыш Мәтіннің мазмұнына қарай мақал мәтел табу, қиын сөздер болса мағынасын ашу
Д\Бейнелеуші Мәтін бойынша сурет салып қорғайды
Е\Дәнекер Мәтінді қазіргі өмірмен байланыстыру
Сұрақ жауап
Әр топ топтың баяндаушысына өзінің оқыған бөліміне байланысты бір бір сұрақ дайындап , қояды. Баяндаушылар сұраққа жауап береді.
Әр топты рөлге бөліп тапсырма берілді
Дайындыққа 15 мин болған соң жұмыстарын қорғайды
Бекіту:
«Көбелек» топтастыру
Қорытынды «Дөңгелек үстел» әдісі
Көбелек туралы ертегі құрастыру
Рөлдегі оқушылар өздерінің рөлдеріне қарай жазады
Баяндаушы бастайды, ізденуші көбелек туралы ойын жазады, сөз тапқыш мақал мәтел әдемі сөздермен толықтырады,Бейнелеуші көбелекті суреттейді,дәнекер ертегіні аяқтап, реттеуші оқып береді
Бағалау: « Өзіңді бағала» кестесін толтырып, бағалайды
Үйге тапсырма: 181 бет 5тапсырма
Кері байланыс парағын беру