Сабақтың тақырыбы: «Ойын арқылы балалардың ойлау жүйесімен тілін дамыту»

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: «Ойын арқылы балалардың ойлау жүйесімен тілін

дамыту»

Мақсаты. Мектепалды даярлық тобында алған білімдерін ата-аналарына,

көрсете отырып,түрлі тапсырмалардың шешуін тапқызу,алған

білімдерін тиянақтау.

Көрнекілігі : шарлар, гүлдер мазмұнды суреттер, ,

Әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап, ой қозғау әдісі.

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі

Өзімді жақсы көремін

Күн сайын ,өсіп келемін

Ойынға кірем күнде мен

Ұйқыға батам түнде мен

Суға да ,барып түсемін

Содан соң тамақ ішемін

Мамамның тілін аламын

Міне, осындай баламын

Тәрбиеші: Құрметті ата-аналар, ұстаздар. Бүгін сіздер мектепалды даярлық тобында тәрбиеленіп жатқан тәрбиеленушілердің жыл ішінде алған білімдерін тамашалап көргелі отырсыздар.Жыл бойы білімге жол ашқан бүлдіршіндер даярлықты аяқтап, 1-сыныпқа қадам басқалы отыр. Қадамдары құтты болсын деп сабағымызды бастаймыз. Балалар біздің оқып жатқан мектебіміздің аты қалай аталады.

М. Сиранов мектебі

Бүгін осы мектепке тарыдай болып келгендеріңмен ,ертең ақ осы мектептен таудай болып шығасыңдар.Білімді , өнерлі үлкен азамат болып өсетіндеріңе

сенемін.Олай болса, мектеп туралы тақпақтарымызды айтайық.

Айдана Қайрат

Ерем үнсіз ақылға Нағыз білім ырыс бақ

Үміт оты жанады Дүниені тұр ұстап

Анам,әкем оқуға Енді біздер сабаққа

Үйретіп жүр мені әлі Кірісеміз дұрыстап

Нұрхат Айару

Өзім барам мектепке

Кітаптарым бар менің

Дәптерлерім және бар

Әріптерді тануды

Мен мектептен үйрендім

Айсұлу Ақбота

Ата -ана, тәрбиешіге Өмірімнің көктемін

Қарсы келмей әдепті бол Сенде өткіземін деп келдім

Өтірік айтпа ,үйрен шынға Армандарым көп менің

Тілейтінім тек сенен сол Атқарамын деп келдім

Деп үйреттіңіз ,біздерге сіз Алтын ұя мектебім

Гүлдерай Ердәулет

Ойыншықты жинаймыз Елдің атын жазамын

Бөбектерге сыйлаймыз Жердің атын жазамын

Өнер білім үйреткен Туған тілге тазамын

Даярлықты қимаймыз Батаңды бер қазағым

Біріншіге барамын

Диас Бексұлтан

Қолыма гүл аламын Міне , менде

Дайын дәптер қаламым Үлкен болдым

Мен мектепке барамын Жасым толды 7-ге

Қуанышым менің мол Кітаптағы ертектерді

Мектебіме тарттым жол Енді оқимын шетінен

Даярлығым қош сау бол

Әлихан Айсәуле

Тоқта біздің парамыз Бола қалдым лезде

Мектеп біздің анамыз Нұрсәт ағам секілді

Ертең өсіп толамыз Менде кітап аламын

Білімді адам боламыз Менде оқуға барамын

Жаман бала дегізбей

Аружан Жақсы оқитын боламын

Мектеп қамқор анамыз Аяна

Оқу білім аламыз Бала,бала баламыз

Өнерпаз боп өсетін Балдай тәтті боламыз

Біз оқушы боламыз Бала болып ән салып

Билеп, билеп аламыз

Жақсыбек

Алты жасқа толған біздей баланы Ақсырға

Мектеп ана құшағына алады Қуантуға елімді,

Ата-ана қуаныңыз шаттанып Қуантуға жерімді,

Шәкірт болды міне ,биыл балаңыз Қуантуға жүректі,

Қуантуға түлекті,

Мен мектепке барамын

Данияр Ажар

Әріптерді тіземін Есепке де, ертекке де

Өзім жаза білемін Уақытымды бөлемін

Айтуымен ағаның Өзім барып мектепке

Жазуымды түзедім Өзім үйге келемін

Лаура Әлішер

Биыл күзде мектепке Өткізіп өз алдынан талай бала

Біріншіге барамын Бойыңа құйдық ақыл, ой мен сана

Мақтанбаймын мен текке Сарп етіп, сан жылдық еңбегіңді

Дайын дәптер, қаламым Ақылшы тәрбиеші, болдың ана

Жандарбек

Құшағымда жарқылдап

Өтті сәби күндерім

Өсті талап талғамым

Көп нәрсені үйрендім

Сен үйреттің сөйлеуді

Сен де ,ойым есейді

Мектепке барам мен енді

Даярлығым қош енді

Мектептен алған білімімізі ата-аналарымызға көрсетейік.Интеллектуалды ойын түрінде өтетін сабағымыздың жүріс барысын түсіндіріп, балаларды

2-топқа бөліп отырғызып ойын шартымен таныстырам.

1- сары

Айдана, Аружан, Лаура,Нұрхат,Айару

Қайрат , Гүлдерай,Айсұлу, Аяна,Жақсыбек,Диас

3-қызыл

Жандарбек, Әлішер, Ажар, Ердәулет,Әлихан

Ақбота, Айсәуле,Ақсырға, Бексұлтан, Данияр

Интеллектуалды ойын IV турдан тұрады

I-тур Айналдамен таныстыру,математика,сауат ашу сабағынан барлығы

10сұрақ әр топқа 5 сұрақтан қойылады.

II- тур Көркем әдебиет сабағыннан тақтадағы суреттің қай ертегі

кейіпкері екендігін айтулары керек

III- тур Топтастырып берілген нелер? деген сұраққа жауап береміз.

IV- тур Логикалық тапсырмалардың шешуін табу.

Балалардың білім көрсеткіштері сабақ соңында текшелердің саны бойынша анықталады.

I-тур Айналдамен таныстыру,математика, сауат ашу сабағыннан

берілген тапсырмалар.

1-топ сары түс

1.Дыбыстар нешеге бөлінеді?Оларды қандай текшемен белгілейміз?

көбелек ,балық, суреттері берілген осыларға дыбыстық талдау

жасау.

2. Суретте нені көріп тұрсыңдар? Үй жануарларының қандай пайдасы

бар?

3. Аулада 6 балапан жүр еді, оның 2-еуі кетіп қалды. Аулада неше

балапан қалды?

4. Қандай геометриялық фигураларды білесің?

5 . Мына сандардың алдыңғы,кейінгі сандарын жаз.

2- топ

1. Суреттегі қандай аң?

2. Тірі және өлі табиғатқа нелер жатады?

3.Жыл мезгілдерін ата? Суретке қарап жыл мезгілдерін ретімен ата?

4.Суда 8 қаз жүзіп жүр еді. 2 қаз жағаға шығып кетті. Суда неше қаз

қалды?

5.1-20 ға дейін тура және кері сана.

II- тур Көркем әдебиет сабағыннан . Суреттегі ертегі кейіпкерлеріне қарай отырып , қай ертегі екенін тапқызу.


  1. Түлкі мен құмыра.

  2. Қарлығаш пен дәуіт

  3. Алты түлкі

  4. Қасқыр мен лақтар

III- тур Топтастырып берілген суреттерге қарай отырып, жалпы

атауын тапқызу.


  1. Ыдыстар

  2. Балықтар

  3. Аңдар

  4. Көкөністер

IV- тур Логикалық тапсырмалар.

  1. Артық затты тап.

  2. Сәуленің ойыншықтары: қоян, қонжық, піл, арыстан, көбелек,

тышқан қайда жасырынған?

  1. Бесіншісі артық. Қалғандарын бір сөзбен ата.

  2. Қайсысы артық?

Сабақ соңында балалардың қаншалықты жауап беріп, ұпай жинағандықтарын текшелерінің санына қарай анықтау.

1-сынып ұстаздарына сөз беру.

Бата қайыру.

Сабақтың нәтижесінде: Балалар өз ойларын толық сөйлем құрап айтып,

тапқырлық, ойға жүйрік екендіктерін байқатты.

Шығармашылық белсенділіктері анықталып,

жауапкершілікті сезінді.


© 2010-2022