Конспект открытого урока по математике на тему Қосындыны санға көбейту

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

3 сынып

Математика Сабақ № 92

Мұғалім:

Сабақтың тақырыбы: Қосындыны санға көбейту (көбейтудіңң үлестірімділік қасиеті)

Сабақтың мақсаты:

Білімділік Көбейтудің қасиеттерін есепті шығару барысында қолдану жолдарын пысықтау.

Дамытушылық: Есепті шығару және түрлендіру, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-

қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету ' практикалық іс-әрекет

арқылы түсіндіру,жарыс.

Көрнекілік: «Көбейтудің қасиеттері» кестесі.

Жоспар:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру

ІІІ. Жаңа сабақ.

ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.

Ү. Қорытындылау, бағалау.

ҮІ. Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Үй тапсырмасын тексеру:

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.

Жаңа сабақ.

Сабақ мақсатымен таныстыру.

  • Көбейту амалының әр түрлі қасиеттері:

5×3=3×5=15 Көбейтудің ауыстырымдылық

6×4=4×6=24 қасиеті

-------------------------------------------------

(3×2)×4=6×4=24 Көбейтудің терімділік

3×(2×4)=3×8=24 қасиеті

-------------------------------------------------

(2+4)×2=2×2+4×2=12 Көбейтудің қосуға қатысты

(3+5)×2=3×2+5×2=16 үлестірімділік қасиеті

-------------------------------------------------

1. Әр түрлі тәсілмен есептеп тап.

Тік төртбұрыштың ауданы - 4×2=8(смКонспект открытого урока по математике на тему Қосындыны санға көбейту) немесе 2 см × 4 см =8 смКонспект открытого урока по математике на тему Қосындыны санға көбейту

Яғни - 2 см × 4 см = 4 см × 2 см = 8 смКонспект открытого урока по математике на тему Қосындыны санға көбейту Мұнда көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін қолдандық

Тік төртбұрыштың периметрі -

4 см + 2 см + 4 см + 2 см = (4 см + 4 см) + (2 см + 2 см )=8 см + 4 см = 12 см немесе

4 см × 2+ 2 см ×2=2 × (4 см +2 см)= 12 см Мұнда бірінші жағдайда көбейтудің үлестірімділік қасиетін қолдандық.

Қораптың көлемі (3 см × 1 см)× 2 см=6 смКонспект открытого урока по математике на тему Қосындыны санға көбейту Мұнда көбейтудің терімділік қасиетін пайдаландық.

Қосындыны санға көбейту үшін, әр қосылғышты сол санға көбейтіп, шыққан мәндерін қосу керек.

Қосудың үлестірімділік қасиетін пайдаланып есепте:

(3+2)×5=3×5+2×5=25

(3+6)×3

(6+7)×3

(4+2)×6

(9+5)×4

3. Өрнек құрып, мәндерін тап:

(3+4)×5=3×5+4×5=35

(6+2)×7=6×7+2×7=56

(5+6)×3=5×3+6×3=33

(4+5)×6=4×6+5×6=54

4. Кестені толтыр:

а

2

3

4

5

6

(3+2)×а

10

15

20

25

30

5,6 тапсырмалар өткен сабақтардағыдай орындалады.

Есептерді әр түрлі тәсілмен шығар:

Күн сайын - 12 және 8 түйір

Күнде - ? түйір қант

(12+8)×2=40 (т.) - барлығы

Ж:

60 теңгеден 6 кг сбіз, 4 кг пияз

Барлығы - ? теңге

(4+6)×60=600 (тг) - барлығы

Ж:

Жұмсалды - 72 м болатын 8 орам түсқағаз

Кіреберіс бөлме - 4 орам, ? метр

72:8×4=36 (м) - кіреберіс бөлмеге

Ж:

12, 13, 14-тапсырмаларды орындау және талдау

Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.

Үйге тапсырма: 10,11-тапсырма


© 2010-2022