«Жердің Күнді айналуы. Жыл мезгілдерінің ауысуы»

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Тесты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мерзімі

17.03.2014

Сынып

4 қ»А»

Сабақтың мақсаты

*Жердің күнді айналуының нәтижесінде жыл мегілдерінің алмасу тәртібін меңгерту

*Оқушылардың сын тұрғысынан ойлау қабілетін дамыту

*Ұйымшылдыққа, ұқыптыллықққа әрі өзінг басқаруға тәрбиелеу

Күтілетін нәтиже

  • Сабақ соңына қарай оқушылар өтілген тақырып аясында өздері бір-бірінен алған білім аясында тақырыпқа қорытынды жасай отырып.

Сабақтың идеясы

Жерді күнді айналуындағы және күннің өз білігінде айналуындағы табиғаттағы болатын өзгерістері айыра білу

Құрал-жабдықтар

Қима қағаз,маркер,түсті қағаздар

Сабақтың барысы

Сабақтың

этапы

45

минут

Сыныптағы атмосфера

Мұғалімнің

Іс-әрекеті

Оқушыңың

Іс-әрекеті

Сәлемдесу

1-минут

жағымды

Оқушылармен амандасу

мұғаліммен амандасады,

сабаққа

дайындалады

Ұйымдастыру

2-минут

Топтар бір-біріне жақсы тілек пен ниеттерін білдіреді

Әр топтың бір мүшесін ортаға шығарып бір-біріне тілектер айттырады

Әр топтың бір мүшесі жақсы бір-біріне тілектер айтып, гүл сыйлайды

Топқа бөлу

3-минут

Топтағы оқушылар бір-бірімен жақсы қарым қатынаста,ұйымдасқан түрде

Жыл мезгілдерін атай қойыңдар:

-көктем

-жаз

-күз

-қыс

Мұғалім қойған сұрақтарға жауап беру арқылы топтарға бөлінеді

Өткенді

пысықтау

5-минут

Топ ішінде әрі барлық сынып оқушылары бір-бірімен жақсы қарым-қатынасты бола отырып, орындау

1-топ: «Көктем»

2-топ: «Жаз»

3-топ: «Күз»

4-топ: «Қыс»

Әр топқа «Әлде-әлде»сұрақтары арқылы өткен сабақты еске түсіру

1-топ: «Көктем»

2-топ: «Жаз»

3-топ: «Күз»

4-топ: «Қыс»

Әртүрлі әдіс-тәсілдерді қолданып, өткен сабақты еске түсіріп өтеді

Топтық

жұмыс

4-минут

Топ ішінде әрі барлық сынып оқушылары бір-бірімен жақсы қарым-қатынасты бола отырып, орындау

Әр топқа бір-бірден тек сөз тіркестері әрі сөдер жазылған қағаздар беріп, сол сөздерден жыл мезгілдері туралы бір шумақ өлең құрастыруды тапсырады

Әр топ бір-бірден тек сөз тіркестері әрі сөдер жазылған қағаздардағы, сол сөздерді қатыстырып, жыл мезгілдері туралы бір шумақ өлең құрастырады

Топтық

жұмыс

10-минут

Топтағы оқушылар бір-бірімен жақсы қарым қатынаста,ұйымдасқан түрде

Әр топтағы оқушылар үй тапсырмаларды

«Кластер» әдісі бойынша еске түсіріп өтуін тапсырады

Әр топтағы оқушылар үй тапсырмаларды

«Кластер» әдісі бойынша ең негізгі мәліметтерді айтып өтеді

Бой сергіту

2-минут

жақсы қарым қатынаста,ұйымдасқан түрде

Әр топқа

«Сыңарын тап» ойын-құрастырғыштары беріледі

Әр топ

Мозайкалардың сыңарын тауып жинайды

Жек жұмыс. Топтық жұмыс

12-минут

Топтағы оқушылар бір-бірімен жақсы қарым қатынаста,ұйымдасқан түрде

«Жердің Күнді айналуы.Жыл мезгілдерінің ауысуы» түсіндіруге,сұрақтар түзуге,сахналық көрініс түрінде көрсетуге тапсырма беру

«Жердің Күнді айналуы.Жыл мезгілдерінің ауысуы» түсіндіру,сұрақ түзуге,сахналық көрініс түрінде көрсету тапсырмаларын орындау

Әр топтың жұмысын шапалақпен бағалау

2-минут

жақсы қарым қатынаста,ұйымдасқан түрде

Шапалақ соғу арқылы бағалауын айтады

Шапалақ соғу арқылы бағалайды

Стикерге смайлинг желімдеу

2-минут

жақсы қарым қатынаста,ұйымдасқан түрде

«сабақ қызық өтті», «сабақ ұнамады», « сабақты түсіндім» тақтайшаларына өз смайлингтерін желімдеулерін тапсырады

сабақ қызық өтті», «сабақ ұнамады»,

« сабақты түсіндім» тақтайшаларына өз смайлингтерін желімдейді

Үй тапсырмасы

2-минут

Үй тапсырмасын беру

Үй тапсырмасын күнделігіне жазу



© 2010-2022