- Преподавателю
- Начальные классы
- Ашық сабақ (Қайталау)
Ашық сабақ (Қайталау)
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Молдабекова Н.А. |
Дата | 11.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
министрлігі
№63 негізгі орта мектеп
2б сынып жетекшісі: Н. Молдабекова
Шымкент
Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Сабақтың мақсаты:
- Білімділік: Сандарды бөлу және көбейту тақырыбынан алған білімдерін пысықтауға қайталау есептерін шығартып, оқушылардың білім деңгейін тексеру, алған білімдерін тиянақтау.
- Дамытушылық: Оқушылардың ақыл-ойын, ой-өрісін дамыту, тапқырлыққа, ізденімпаздыққа, алғырлыққа, ұқыптылыққа баулу. Пәнге қызығушылығын, белсенділігін арттыру.
- Тәрбиелік: Оқушыларды табиғатты сүюге, қорғауға, тіршілік атаулыға қамқорлықпен қорғауға, қоршаған ортаның тылсым сырларын қызықтау арқылы туған жердің табиғатын сүйе білуге тәрбиелеу.
Сабақтың әдістері: Баяндау, көрнекілеу, есептеу, ойын, сұрақ-жауап, салыстыру.
Сабақтың көрнекілігі: Суреттер, карта, үлестірмелі қағаздар, тест, әріптер. Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі. а) Оқушылар көңіл-күйін, зейінін сабаққа аудару. Мұғалім: Балалар: Әрбір адам? -Туысым, досым, жұрағат. Әрбір сабақ? -Үйрену, ұғу, ұлағат. Әрбір ісің? - Тірлік, тірек, адамдық. Әрбір сөзің? - Шындық, бірлік, адалдық. - Олай болса, балалар, сабағымызды бастаймыз. 2.Өтілген сабақты пысықтау. а) Психологиялық дайындық жүргізу. 14-мысал 5 * 9 * 2 = 90 4 * 2 * 50 = 400 2*5*2*5* 3=300 2*7*5 = 70 20*4*5 =400 2*2*5*5*9 = 900
3*50*2=300 56*20 = 600 2* 8* 7* 5*0 = 0
400
90
600
400
300
900
300
70
0
С
Ә
Т
С
А
П
А
Р
.
- Жаңа сабақ. Жаңа сабақтың мақсатын баяндау
1-мысал: «Саяхатқа шығайық» ойыны Еуразия материгінен шыққан кеме, Аустралия материгіне жету керек.
Жер шарында 4 мұхит бар. Олар - Тынық, Атлант, Үнді және Солтүстік Мұзды мұхит. Ең үлкені - Тынық мүхит.
Құрлықтың жан - жағынан мұхиттарымен қоршалған ірі бөліктері материк деп аталады. Материктер алтау. Олар - Еуразия, Африка, Аустралия, Солтүстік Америка, Оңтүстік Америка және Антрактида. Еуразия - Еуропа мен Азия дүние бөліктерінен тұрады. Біздің мемлкетіміз - Қазақстан Республикасы Еуразия материгінде орналасқан.
Кеме дауылға тап болды. (6 * 9 =54)
2- мысал: Амалды орында: Балықтар
900 564 890 543 432 547
-324 +136 -347 -276 -238 +327
576 700 543 267 194 874
Кеме жүзу бағытынан адасты. (13 * 7 =91)
3-мысал: Өрнектердің мәнін тап: Акула
(200-164) : 6+64=70 (100-28) : 9*10=80 580+(20+5) *2=610
(187+13) :5+60=100 150-(81+19) : 10=140 (420-80) : 340*1=1
Кеме дауылға тап болды. (340+60 = 100)
4-мысал: Өрнек жаз және оның мәнін тап. Дельфин.
-
6-ның 6-ға көбейтіндісін 4-ке бөл. (6*6) :4= 9
-
82-ден 7 мен 8 сандарының көбейтіндісін азайт. 82-(7*8) = 26
-
34 пен 25 сандарының айырмасын 5 есе арттыр. (34-25) *5=45
Сергіту сәті:
Кеме темірқазық жұлдызын көру аймағын жоғалтты. (800-120=680)
6-есеп: Есепті шығар.
Апатқа -7 рет
Дауылға - ? 3 есе артық ? апатқа К
Жоғалтты - 12 рет
Ш: 7 * 3 = 21 (21 + 7) + 12 = 40
Ж: 40 рет апатқа кезікті.
Кеме теңіз тасбақаларын көрді (20*8=160)
8-есеп: Есепті шығар:
Т. лайнер. команд. -66 адам
Жолаушылар -633 ? адам
Қызмет көрсетуші - ? 3 есе кем
Ш: 633 : 3 = 211 (66 + 633) + 211 = 910
Ж: барлығы 910 адам
Кеме теңіз жағалауынан теңіз маржандарын көрді. (300 * 3 = 900) Аустралияға жетті.
9-мысал. Теңдеулерді шеш: Тасбақа.
6 * x = 27 * 2 x : 8 = 25 * 4
6 * x = 54 x : 8 = 100
x = 54 : 6 x = 100 * 8
x = 9 x = 800
10-мысал: Қалдықпен бөлуді тексер.
917 : 30 = 30 (қ. 17) 30 * 30 + 17қ = 917
917 : 300 = 3 (қ. 17) 300 * 3 + 17қ = 917
917 : 10 = 90 (қ. 17) 10 * 90 + 17қ = 917
917 : 100 = 9 (қ. 17) 100 * 9 + 17қ = 917
ІҮ. Сабақты бекіту.
Сәкестендіру тесті.
36 : 4 0
20 * 5 8
80 * 0 600
72 : 9 100
100 * 6 9
Ойлан, тап:
-
4 күн, 4 түн боран соқты, неше тәулік - ?
-
Шөп арасында он құлақ көрінді, неше қоян - ?
Сарамандық жұмыс:
Әр оқушыға қима қағаз тарату.
Үшбұрыштың периметрін табу.
Ү. Үйге тапсырма: 7 - 12 мысал. 170 бет.
ҮІ. Оқушыларды бағалау.