САбАҚ жоспары Дегелеңдегі жарыс

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімдік жоспары

Әдебиеттік оқу

4 сынып

Сабақ тақырыбы:

А Алтай «Дегелеңдегі жарылыс»

Жалпы мақсат:

Асқар Алтайдың «Дегелеңдегі жарылыс» атты әңгімесі бойынша қазақтың басына түскен Семей өңіріндегі ядролық жарылыс жайлы таныстыру, оқып, өздігінен ізденіп жұмыс істеуге баулу, байланыстырып сөйлеуге, ойын тұжырымдай білу қасиетін дамыту;Халық ауыз әдебиеті үлгілері жайлы анықтама беріп, әдебиет теориясынан қарапайым түсініктер беру.

Сілтеме:

  1. Мұғалімдерге арналған нұсқаулық

  2. Әдебиеттік оқыту әдістемесі

Оқушылар үшін оқу нәтижелері:

Шығармадағы негізгі ойды түсінеді.Өмірмен байланысын таба алады.Қоғамға өзгеріс ендіре алатынына сенеді.

Негізгі идеялар:

Қоршаған орта-тәрбие құралы

Сабақта қолданылатын материалдар:

АКТ құралдары: Интернет, интерактивті тақта, постер, түрлі - түсті бояу, қағаздар

Оқыту әдістері:

Жаңа әдістер

АКТ

СТО

1. Диалог

2. Жеке жұмыс

3.Жұптық жұмыс

4. Топтық жұмыс

Дерек көздері:

Интернет материалдары

Топқа бөлу

Ұйымдастыру кезі.Суреттер таңдау арқылы

4-сынып Әдебиеттік оқу А Алтай «Дегелеңдегі жарылыс»

Мақсат

Күтілетін нәтиже

Түрткі (сұрақ, тапсырма, жағдаят )

Бағалау

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

критерий

дескрип

ұпай

Білу

Шығарма туралы түсініктерін анықтау

Шығарма туралы түсініктері анықталады.

Тапсырма: «Болжау» арқылы мәтін мазмұнын әңгімелеу.

Аша алу деңгейі

1.айта алды2.жартылай айты

3.айта алмады

3

2

1

Түсіну

Шығарма мазмұнымен таныстыру,қиялдау дағдыларын жетілдіру.

Шығарманыңмазмұнын түсінеді.

Қиялдай біледі.

Тапсырма:

1.Мәтінді төрт топқа белгілеп беру.

2.Мәтінді іштей оқу.

3.Топта талқылау.

4.Ортада мазмұндау.

Қиялдай алуы

1.жоғары деңгейде

2.орташа деңгей

2

1

Қолдану

Образға еніп

оқуды меңгерту.

Образға еніп оқи алады.

Қажымұрат пен Айтуарға мінездеме бер

Образға ену

1. Образға енді

2.жартылай енді

2

1

Талдау

Жырдағы негізгі ойды ұғындыру.

Негізгі ойды ұғынады.

Тапсырма: 1.Бұл оқиға қай кезде болған деп ойлайсың? 2.Балалар Қажымұратқа неге қызыға да,қызғына да қарайтын? 3.Дегелең үстінде жарылған не нәрсе? 4.Осы жарылыстың әсерінен Қажымұрат қандай жағдайға душар болды? 5.Қажымұрат пен Айтуардың орнында болсаң,жарылыс кезінде не істер едің?

Орындай алуы

1.Толық

2.жартылай

2

1

Жинақтау

Автор туралы білетіндерін айту.

Автор туралы білетіндерін айтады.


Тапсырма: Автор туралы не білеміз? 2.Автор ядролық жарылыс кезіндегі табиғат жағдайы бейнеленген жерді суретте.

Жауап бере алуы

1.Толық жауап берді

2.Жартылай жауап берді

2

1

Бағалау

Оқушыларды жанашыр, қамқоршыл сезімдері арқылы, келелі істе өз көмегін тигізе алатына сендіру

Мейірімділік,

жанашырлық,

қамқоршылдық сезімдері жетіледі Қажымұратқа хат жаз.

Пікірін білдіре алуы

3

2

1

.



© 2010-2022