- Преподавателю
- Начальные классы
- Математика 7 санын қосу ( 1 класс)
Математика 7 санын қосу ( 1 класс)
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Жарылгас С.Ж. |
Дата | 27.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Ана тілі 1класс Сабақтың тақырыбы: Көктем. Сөйлем. Сабақтың мақсаты: Оқушылардың сұраулы сөйлемдері туралы түсініктерін кеңейту, өлеңді түсініп, мәнерлеп оқуға жаттықтыру, оқушылардың сөйлеу тілін дамыта отырып, табиғаттың әсемдігін сезінуге бағалау. Сабақтың көрнектілігі: Т.Молдағалиевтің суреті. Жеке сюжетті сурет. Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақтың әдісі: ой қозғау, талдау, түсініп оқу, салыстару, анықтау, ажырату. Сабақтың барысы:
- Бағдарлау-мотивациялық кезеңі:
Өлеңмен жұмыс.149-жаттығу
1.Мұғалімнің өлеңді мәнерлеп оқуы.
2.Оқушылардың оқуы
3.Өлең мазмұнына байланысты сұрактар мен тапсырмалар;
-Ақын көктемді қалай суреттеген?
-Көктемде қандай құстар ұшып келеді?
Көктемде алғаш шығатын алғашқы гүлді ата?
Бәйшешек
Сөйлем неден құралады?
Сергіту сәті
Тербеледі ағаштар
Алдымнан жел еседі
Кіп-кішкентай ағаштар
Су құйғанда өседі
Дәптермен жұмыс
№1 өзіндік жұмыс
Өзіндік тексеру,бағалау.
Рефлекциялық-бақылау кезең
Қорытынды.-Бүгінгі сабақтан не үйрендіндер?
Балалар көктемде малдар нестейді?Төлдейді
Малдарды төлдерімен атау.
Міне балалар біз көктемгі табиғатты суреттеп,тамашаладық.
Кім осы сурет бойынша мәтін құрап,ат қояды?
Бағалау
Үйге тапсырма:94бет.Мәнерлеп оқу.150-жаттығу жазу
Математика 1класс
Сабақтың тақырыбы:7саны және цифры Сабақтың мақсаты:7санымен таныстыра отырып,тура және кері санауға үйрету.7цифрын санауға үйрету. Тәрбиелікмәні:мақсатынажетугеұмтылдыру,ұқыптылыққа,тапқырлыққа,ізденімпаздыққа,өздігінен жұмыс істеуге тәрбиелеу Дамытушылық:Оқушылардың ой өрісін,ойлау қабілетін,математикалық тілін дамыту,пәнге деген қызығушылығын арттыру Сабақтың көрнекілік құралдары:сандар,әр түрлі суреттер,сандар жазылған буктемелер. Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап,әңгімелесу,ойындар. Сабақтың барысы:Ұйымдастыру бөлімі. Өтілген сабақты пысықтау.Ұй тапсырмасын сұрау,тексеру, Ауызша есептер айтып,шығару, 2+1=3 5-1=4 3+3=6 2+2=4 3+2=5 6-2=4 6-3=3 4-3=1 т.б 12,3,4,5,6тура Санау 6,5,4,3,2,1кері Жаңа сабақ. Балаларға шалғы орақтың суретін көрсету. Шалғы орақтың пайдасы,не үшін қажет екені туралы сұрау,әңгімелеу. -шалғы орақ қандай санға ұқсайды? -7санына ұқсайды. Балалар шалғы орақ 7санына ұқсайтынын біліп отырсыздар Мынау 7саны,(жазба және баспа турін көрсету) 7/7 Суретпен жұмыс -Балалар талда неше торғай қонып тұр? -6торғай қонып тұр -Енді осы торғайларға 1 торғай келіп не істеді? -Қосылды -Сонда барлығы неше торғай болды? - 7торғай болды Дұрыс-ақ енлі осыны теңдік қылып жазамыз. 6+1=7 -Балалар енді осы 7 торғайдың біреуі ұшып кетті,қаншасы қалды? -6-уы.Жазамыз 7-1=6 «Жалғастыра санау» ойыны 0,1,2,3,4,5,6,7,тура Санау 7,6,5,4,3,2,1,0кері 2-3рет қайталатып санау «Орныңды тап» ойыны Балаларға 1-7-ге дейінгі сандарды таратып беріп,рет-ретімен тұрады 1.......7 «Көршілерін» тап ойыны ...5...,...1....,...4....,...2....,....6.....,...3.... 7см 7см > см (5,6,2,3,1т.б) Салыстыруға есептер шығару Әртүрлі суреттерді пайдалана отырып теңдік теңсіздік жазу 6<7. 7>6. 6=6 7=7 Шығармашылық тапсырманы орындау
-Үшбұрыш қалай,қандай сызықпен құрастырылған -Кесінділермен -Неше кесінді? -3 кесінді -2-ші үшбұрышқа қараймыз,мұнда неше үшбұрыш бар бар деп ойлайсыңдар -2-еу -Ал неше кесінді бар екенін санаймыз -8 кесінді бар Сергіту жаттығуын орындау Дәптермен жұмыс Бірінші ауада жазып көрсету.Содан соң дәптерлеріне 7санын жазу Берілген теңдіктерді өз беттерімен жазу Бекіту «Сәйкесін тап» ойыны Қағазға салынған суреттер.Ортасында 7 саны Осы 7санына сәйкес суреттерді сызықпен көрсету 1-апта-7күн
1-дүйсенбі- 1апта -4бейсенбі 2-сейсенбі- 7-күн -5жұма 3-сәрсенбі- -6сенбі Балалардан 7атасын сұрау -Сабақты Санамақ айтып аяқтау Бағалау Балалардың сабаққа жақсы қатысып отырғанына «жұлдызша»,шаршы» беріп мадақтау Үйге тапсырма беру:38бет.4,5есеп.Жазу дәптер 25бет